اهمال کاری در مسیر رسیدن به اهداف

اهمال‌کاری در مسیر رسیدن به اهداف

اهمال کاری در مسیر رسیدن به اهداف و جذب ثروت در افرادی که دارای اعتماد به نفس پائین هستند به شدت مشاهده می شود یعنی این افراد به‌شدت اهمال‌کار بوده و کارهای خود را به قول گفتنی پشت گوش می‌اندازند، این افراد همیشه با خود می‌گویند از این میهمانی به بعد رژیم غذایی خود را شروع می‌کنم، از فردا فلان برنامه را شروع می‌کنم، از هفته بعد باشگاه ورزشی خواهم رفت و یا از شنبه دیگر به کارهای خود، سروسامانی می‌دهم.

به این دوستان تنبل من قول می‌دهم آن روز جادویی برای شما هیچ‌وقت نخواهد رسید. این افراد فکر می‌کنند اگر به رفتارهای خود ادامه بدهند می‌توانند نتایج متفاوتی بگیرند ولی سخت در اشتباه هستند و قول می دهم تمام آرزوها و اهداف خودشان را نخواهند دید.

اگر کارهایی که هرروز می‌کنید، بازهم انجام دهید، همان چیزهای که هرروز به دست می‌آورید بازهم همان‌ها را به دست خواهید آورد. با ادامه مقاله اهمال کاری در مسیر رسیدن به اهداف همراه ما باشید .

همه‌کاره و هیچ‌کاره  بودن افراد اهمال کار در مسیر رسیدن به اهداف

افرادی که از اعتمادبه‌نفس پائینی برخوردار هستند از هر چیزی مقدار کمی اطلاعات داشته و هیچ تخصصی دریک حوزه خاص پیدا نمی‌کنند، به قول گفتنی این افراد همه‌کاره و هیچ‌کاره هستند. شما در اطرافیان خود دقت کنید، کسانی که در یک حوزه‌ای تخصص دارند چه اعتمادبه‌نفس بسیار بالایی دارند، این افراد مثل چاه آبی عمیق که همیشه پرآب هستند می‌باشند. عمق باورهای شما تعیین‌کننده قدرت شخصیت و هویت شماست. شاید برخی از افراد را دیده باشید که در یک حوزه خاص واردشده و به مرز تسلط و قدرت در آن حوزه رسیده حبه‌تر از بقیه عمل می‌کنند و برخی دیگر مثل اقیانوسی هستند به عمق یک سانتی‌متر که در تمام حوزه‌ها واردشده‌اند ولی هیچ عمق و بهره‌ای ندارند.

فایل صوتی در مقاله اهمال کاری در مسیر رسیدن به اهداف را حتماً گوش کنید 

گاهی اوقات برخی از دوستان من سعی می‌کنند هم‌زمان در حوزه‌های مختلف فعالیت نمایند، مثلاً در حوزه مواد غذایی واردشده و هم‌زمان تولیدی پلاستیک و یا چیز دیگری را هم راه‌اندازی می‌کنند، ولی هیچ‌وقت هم موفق نمی‌شوند و اگر هم موفق بشوند موفقیتشان بسیار ناچیز است چون وقتی هم‌زمان کارهای مختلف رو شروع می‌کنید درواقع عمق را کاهش می‌دهند که این ناشی از کمبود اعتمادبه‌نفس این افراد است، ولی یکی از دوستان نزدیک من در حال حاضر سال‌هاست در حوزه نانو الکترومکانیک فعالیت نموده و به یک متخصص حرفه‌ای در این حوزه تبدیل‌شده است و توانسته طی سال‌های اخیر به فردی موفق و ثروتمند در این حوزه تبدیل شود، چون تمام تمرکز و فکر خودش را در این حوزه گذاشته و عمق بسیار زیادی در این مسیر پیدا نموده است.

اگر یک هدف برای خود مشخص کنید و یا اگر بخواهید در یک حوزه مشخص، کسب‌وکار خودتان را راه‌اندازی کنید اگر به‌صورت شبانه‌روزی روی این خواسته موردعلاقه‌تان به‌صورت متمرکز حرکت بکنید و وقت بگذارید، مطمئن باشید طوفان بپا می‌کنید و پیشرفت بسیار زیادی خواهید داشت.

وقتی راه رفتن آموختی، دویدن بیاموز و وقتی دویدن آموختی پرواز کردن را یاد بگیر

اقدامک اهمال کاری در مسیر رسیدن به اهداف

یک حوزه کاری که علاقه دارید را مشخص کرده و به مدت یک سال جزء هدف اصلی شما باشد و روی این حوزه تمرکز کنید تا به نتایج بسیار عالی برسید و مطمئن باش اعتمادبه‌نفس شما به‌طور افزایشی و نمایی ارتقاء می‌یابد.

فایل تصویری  در مقاله اهمال کاری در مسیر رسیدن به اهداف رو حتماً ببینید 

کمال‌گرایی یا کامل گرایی افراد اهمال کار در مسیر رسیدن به اهداف

وقتی صحبت از کمال‌گرایی می‌کنیم یاد مفهوم کمال و تعالی در عرفان می‌افتیم­. برای همین است که من پیشنهاد می‌کنم سراسر این کتاب هر جا واژه کمال‌گرایی را دیدید، جای آن از عبارت کامل گرایی استفاده کنید و امّا در باب کمال‌گرایی باید بگویم که شاید در نگاه اول اینکه فردی بخواهد همه‌چیز کامل و بی‌نقص باشد اشکالی ندارد و تازه بسیار هم خوب است امّا مشکل اینجاست که باید بگویم که افراد کمال‌گرا معمولاً به هیچ جا نمی‌رسند! یا اگر هم به‌جایی برسند، صدمات زیادی دریافت خواهند کرد؛ و اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس خود را از دست خواهند داد، زیرا خودشان را فقط با دستاوردهایشان می‌سنجند و اگر همه‌چیز کامل بود از خود رضایت خواهند داشت.

مشکل کامل گرایی افراد اهمال کاری در مسیر رسیدن به اهداف این است :

داشتن معیارهای بسیار بالا برای انجام یک کار و کسب موفقیت در آن، سلامت روان را به خطر می‌اندازد.انسان‌هایی که دارای اعتمادبه‌نفس پائین هستند به‌شدت کامل گرا هستند، مثلاً یک فردی که برای خودش برنامه‌ریزی کرده تا برای کنکور آماده بشود بعد از مدتی یک روزبه هر علتی نمی‌تواند برنامه‌ریزی خودش را عملی بکند و با دوستان خودش به تفریح می‌رود و بعد الآن در درس خواندن دیگر سرد و شُل وِل می‌شود و درس خواندن را خوب ادامه نمی‌دهد، بهش میگی چرا درس نمیخونی؟ میگه دیگه برنامم به‌هم‌ریخته و ان‌شاءالله از فردا خوب شروع می‌کنم. این فرد به‌مرورزمان به علت اجرایی نشدن برنامه‌های خود به فردی اهمال‌کار نیز تبدیل می‌شود.

یا مثال دیگر که برخی اقدام به گرفتن رژیم لاغری می‌کنند بعد از مدتی رعایت کرده ولی در یک مهمانی اقدام به پرخوری و خوردن غذای زیاد اقدام نموده و بعد با خودش میگه من نمی‌توانم رژیم بگیرم و شروع به خوردن غذا می‌کند و رژیم خودش را کنار می‌گذارد.

اهمال کاری در مسیر رسیدن به اهداف

افراد کمال‌گرا دوست دارند وقتی کاری را شروع می‌کنند در آن کار به بالاترین حد خودشان رسیده و به‌محض یک تناقض در مسیر حرکت، دست از ادامه کار و تلاش بر زندگی خود برمی‌دارند. از شما می‌خواهم که صبور بوده و سعی کنید پله‌پله به سمت موفقیت پیش رفته و اگر در طول مسیر با شکست مواجه شدید سعی کنید دوباره به سمت هدف خود حرکت کنید و پرقدرت بر روی باورهای خودتان کارکنید، سعی کنید امید و ایمان خودتان را حفظ کرده و با شکست‌های کوچک میدان نبرد را خالی نکنید و بر روی نکات مثبتی که در آینده بعد از رسیدن هدف برای شما به وجود می‌آید تمرکز کنید و مطمئن باشید با سماجت و پشتکار قوی می‌توانید موفق بشوید این‌یک قانون است. این را بدانید که همه ما دارای نقص‌هایی هستیم ولی این نقص‌ها پلی است برای رسیدن به پیشرفت و موفقیت .پس برای  رسیدن به اهداف  و رویاهایمان می بایست از هرگونه  اهمال کاری در مسیر رسیدن به اهداف خودداری کنیم تا به قله های موفقیت برسیم .

دوستانی که تمایل به خرید محصول فرار از زندان ترس را دارند می توانند بر روی تصویر کلیک کنند و اقدام به خرید نمایند ، ضمناً می توانید از طریق تلگرام و اینستاگرام گروه اقدام به خرید نمائید .

فرار از زندان ترس

 

امتیاز 5 از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *