درک قانون جذب با چند مثال

درک قانون جذب

یکی از معایب ما انسان ها این است که نمی توانیم درک درستی از مسائل لمس نشدنی داشته باشیم. بعنوان مثال هزاران سال گذشت تا انسان قبول کند که خداوندی وجود دارد و او ناظر بر همه چیز است. چرا که خداوند دیدنی و لمس نشدنیست و تنها میتوان وجود او را حس کرد. بسیاری از مسائل است که باور کردنش برای مردم سخت است و همین امر موجب می شود درک درستی از ان مسأله پیدا نکنند. بعنوان مثال اگر بنده همین الان شروع کنم به تعریف کردن ماجرای سفرم به کره مریخ… در همین عنوان اول فکرتان درگیر خواهد شد و اصلا به بقیه ماجرا گوش نخواهید داد. چون مریخ رفتن بنده دور از ذهن به نظر میرسد و برای شما که آن را از نزدیک ندیده اید و قابل لمس نیست، پذیرش و درک ماجرا نیز سخت خواهد بود. حتی اگر داستان آن را در مجله ای بخوانید باز هم ذهنتان ممکن است آن را نپذیرد و پیش خود بگویید که این تنها یک داستان تخیلی است. درک قانون جذب نیز با همین مشکل روبروست و در این مطلب ان را بررسی خواهیم کرد.

به عنوان اولین پیشنهاد و راهکار برای درک قانون جذب ، توصیه می کنیم گاهی کمی خیال پرداز باشید. کودکی تان را به یاد بیاورید که چکونه در حسرت داشتن یک اسباب بازی ساعتها به آن فکر میکردید و حتی خوابش را میدیدید. اگر بخواهیم مسأله به صورت ساده بازگو کنیم میتوان اینگونه گفت که شما باید باید باید خیال پرداز باشید. کمی به اطرافتان بنگرید… هر چیزی را که امروز در اختیار دارید و از ان استفاده میکنید نتیجه یک فکر و خیال بوده است.

مثال واضح تر میتوان کتاب های ژول ورن را نام برد. زمانی ژول ورن کتابی با عنوان شهر شناور را نوشت، هنوز چیزی به اسم زیر دریایی وجود خارجی نداشت. و حتی رسانه ای هم نبود که در موردش صحبت های تخیلی بشود. یا زمانی که در حین نگارش بیست سفر به مرکز زمین نیز همینطور… همه این ها روزی افکار و خیالات مردی بود که شاید حتی خودش هم فکر نمیکرد روزی این افکار تحقق یابد.

بنابراین چیزی که شما برای درک قانون جذب نیاز دارید این است که ابتدا خیال پردازی خود را گسترش دهید. باور کنید هیچ هزینه ای ندارد. نترسید. همین الان خیال کنید که در هواپیمای شخصی خودتان در حال پرواز بر روی اقیانوس آرام هستید… کسی از افکار شما باخبر نخواهد شد. به جز کائنات. این جمله معروف را هرگز فراموش نکنید. اگر شما تصمیم نگیرید که از دنیا چه میخواهید، دنیا خودش برای شما تصمیم خواهد گرفت. و ممکن است از آن چیزی که به شما عطا میکند خوشتان نیاید.

درک قانون جذب زمانی در شما فوران خواهد کرد، که تنها با استارت اولیه یک نتیجه کوچک از آن خیال پردازی بگیرید. شک نداشته باشید آنچان قدرت این قانون کائنات را حس خواهید کرد که چاره ای جز درک و به کارگیری آن نخواهید داشت.

ما نماز می خوانیم و شنیده ایم می گویند ثوابی دارد. و آن را به صورت یک تکلیف و وظیفه در مقابل خداوند خود انجام میدهیم… اما آیا از روی ترس از روز حساب این کار را میکنیم یا خیر؟ تنها به این خاطر که آثار شگفت انگیز ان را در زندگی خود میبنیم؟ از کدام دسته هستید؟ قانون جذب نیز همانند نماز است. کافیست انجامش دهید و البته به موقع و مرتب انجامش دهید تا آثار شگرف آن را نیز ببینید.

نمیدانم قبلا در مطالب دیگر به این موضوع اشاره کرده ام یا نه اما مجدداً عرض میکنم. آیا تا به حال شده گرفتاری کسی را ببینید و یکباره دلتان بلرزه افتد و با خودتان بگویید نکند این بلا سر من هم بیاید… و در یک لحظه بسیار سریع تصویری در ذهنتان جرقه میزند و شما خودتان را در همان گرفتاری تصور میکنید… لذا دیری نمی پاید که به همان مشکل دچار می شوید.. و به یاد مثال “از هر چه آدم بدش بیاید سرش می آید” می افتید… این همان قانون جذب است که باعث پیش آمدن این گرفتاری برای شما شد. اما چون شدت ترس باعث می شود قدرت جذب شما بیشتر شود، رقم خوردن اتفاقات بد نیز همیشه سریعتر و با درصد بالاتری صورت میگیرد.

بنابراین فراموش نکنید که درک قانون جذب و اجرا و نتیجه گیری از آن ارتباط مستقیم با احساسات شما دارد. اگر خوشبختی را با تمام لذت و وجودتان حس کنید و آن را در آغوش بگیرید و لبنخند رضایت بزنید بدون شک در مدت کوتاهی نسیبتان خواهد شد. و همچنین اگر از چیزی بترسید و آن را حس کنید و به خود بلرزید، بدون شک به سراغتان خواهد آمد.

 

امتیاز 0 از 0 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *