تکنیک های ۱۲ گانه هدف گذاری برایان تریسی بخش پایانی

دستبابی به هدف

چقدر برای رسیدن به خواسته هایتان تلاش می کنید. آیا همه چیز را به شانس یا بخت و اقبال سپرده اید و منتظر فرصت طلایی هستید؟ هیچ معجزه ای اتفاق نخواهد افتاد وقتی خودتان برای خودتان کاری نمی کنید. برای اینکه فرمان زندگی در دستان تان باشد و به سوی هدف پیش بروید باید برنامه داشته باشید. دستیابی به هدف با استفاده از اصول هدف گذاری امکان پذیر است. چقدر روی برنامه های هدف گذاری وقت صرف می کنید؟ آیا پله پله با هدف گذاری برایان تریسی گام برداشته اید یا اینکه چند پله یکی کرده اید؟

قبل از شروع این مبحث پیشنهاد می کنم سه مطلب قبلی در ارتباط با هدف گذاری را یکبار دیگر مطالعه کنید با مطالعه ۹ مرحله قبلی، آشنایی ذهنی برای سه مرحله آخر به دست می آورید. لینک مراحل ۱۲ گانه هدف گذاری عبارتند از:

تکنیک های ۱۲ گانه هدف گذاری برایان تریسی(۱)

تکنیک های ۱۲ گانه هدف گذاری برایان تریسی(۲)

تکنیک های ۱۲ گانه هدف گذاری برایان تریسی(۳)

مرحله ۱۰- تمرکز روی یک کار

دستیابی به هدف با تمرکز روی یک موضوع ساده تر است. تصور کنید برای امروز ۷ کار مهم را باید انجام دهید. اگر به هر دلیلی وقت نداشته باشید، کدامیکی از این کارها را انجام می دهید؟ بدون تردید اولویت با مهم ترین کار است. در مراحل قبل با نحوه انتخاب هدف و هدف گذاری برایان تریسی آشنا شده اید و حتما یک لیست هدف گذاری به ترتیب اولویت را تنظیم کرده اید. در واقع می دانید امروز چه کارهایی باید انجام شود.

هدف گذاری و دستیابی به هدف

برایان تریسی معتقد است روی مهم ترین کار تمرکز کنید تا کنترل زمان را در دست داشته باشید. به این ترتیب اگر به هر دلیلی نتوانید همه کارها را انجام دهید، جای نگرانی باقی نمی ماند. در واقع شاید یکی دو کار کم اهمیت تر باقی مانده باشد. این همان مدیریت زمان و جادوی استفاده از وقت برای دستیابی به هدف است. در واقع ۲ تکنیک هم زمان اجرا می شود ابتدا مشخص بودن و بعد متمرکز بودن. به لحاظ ذهنی خود را آماده انجام کارهایی کنید که شما را یک گام به هدف نزدیک تر کند.

مرحله ۱۱- به نظم عادت کنید

اصول دوازده مرحله ای هدف گذاری برایان تریسی برای دستیابی به هدف یک مجموعه منظم و منطقی است که باید یکی بعد از دیگری انجام شود. اگر حال و حوصله انجام یک سری کارهای منطقی و منظم را ندارید اصلا خود را درگیر هدف گذاری نکنید چون احتمال شکست بالایی دارید. اساسا همه انسان های موفق در زندگی از یک نظم منطقی پیروی می کنند. تریسی معتقد است که رابطه ای مستقیم بین انضباط و موفقیت وجود دارد. افراد موفق روی مهم ترین کار در لیست، تمرکز می کنند و تا زمانی که کار تمام نشود به سراغ یک کار دیگر نمی روند. این همان نظم منطقی است که دستیابی به هدف را امکان پذیر می کند. عادت کنید که تا یک کار تکمیل نشده، آن را رها نکنید. عادت تکمیل کارهای کوچک منجر به تکمیل دستاوردهای سریع تر می شود.

وقتی یک هدف به طور ۱۰۰ درصد تکمیل می شود، احساس بهتری خواهید داشت و این امر روی اعتماد به نفس هم تاثیر فوق العاده زیادی دارد. بنابراین به لحاظ ذهنی آماده انجام کارهای بزرگ تر و دستیابی به هدف بزرگتر هم هستید. شادی حاصل از رسیدن به هدف کوچک، موتور محرکه تلاش برای رسیدن به هدف بعدی است. عادت کنید روی یک کار تمرکز کنید و پس از تکمیل آن به سراغ کار بعدی بروید. این کار ساده به نظر می رسد ولی در عمل بسیار دشوار است.

مرحله ۱۲- دستیابی به هدف با قدرت تجسم خلاق

برایان تریسی با تاکید روی تصویرسازی ذهنی، تکنیک های ۱۲ گانه هدف گذاری برای دستیابی به هدف را به اوج می رساند. تجربه نشان داده کسانی که می توانند تصاویر روشن و واضحی را در ذهن ایجاد کنند به موفقیت دست پیدا می کنند. با توجه به خواسته تان، تصاویری واقعی، واضح و احساسی را در ذهن ایجاد کنید. در ابتدا تصویر سازی ذهنی کمی دشوار به نظر می رسد ولی با کمی تمرین می توانید خود را در جایگاه واقعی ببینید. تصویر سازی خلاقانه یک علم ثابت شده است و خود دارای تکنیک های خاصی است.

نتیجه گیری

دستیابی به هدف نیازمند تلاش مضاعف و هدف گذاری است. قبل از هر کاری باید بدانید چه می خواهید و سپس برای رسیدن به خواسته تان برنامه ریزی کنید. بدون تردید دستیابی به هدف کار ساده ای نیست و خیلی ها از میانه کار، عقب نشینی می کنند. انسان های موفق از کره مریخ به زمین نیامده اند. این افراد در میان هم کلاسی ها، همکاران، دوستان و حتی فامیل هم وجود دارند. اگر هدف گذاری برایان تریسی توانسته زندگی حتی یک نفر را در جایی از دنیا متحول کند، قطعا حرفی برای گفتن دارد. مهم نیست چند سال دارید یا چه هدف بزرگی را دنبال می کنید. مسئله مهم هدف گذاری صحیح برای دستیابی به هدف است.

اقدامک:

امروز روی تجسم خلاق و تصویرسازی ذهنی خلاقانه کار کنید. تمرین امروز نوشتنی نیست و همه چیز در ذهن اتفاق می افتد. تصور کنید که به خواسته تان رسیده اید و موفق شده اید. چه احساسی دارید؟ سعی کنید احساس تان با آنچه در ذهن دارید هماهنگ شود. خود را در حال شادی ببینید و از موفقیتی که به دست آورده اید لذت ببرید. این تمرین یکی از موثرترین تکنیک های قانون جذب برای دستیابی به هدف هم هست که نتایج بسیار خوبی برایتان دارد.

امتیاز 0 از 0 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *