ضمیر ناخودآگاه چیست و چه نقشی در هدف گذاری دارد؟

ضمیر ناخودآگاه چیست؟

اگر دائم به نداشته ها، محدودیت ها، ترس ها و باورهای منفی فکر کنید، جسارت شروع هیچ کاری را نخواهید داشت. ضمیر ناخودآگاه بدون این که متوجه باشید فعال است. چرا با باورهای منفی، پیام های اشتباه و مایوس کننده ارسال می کنید؟ به جای همه آنچه از دیگران و بیرون از خود انتظار دارید، روی داشته ها تمرکز کنید. با فعال سازی ضمیر ناخودآگاه در مسیر هدف گذاری، دریچه های دیگری به سویتان باز می شود. هر آنچه که تاکنون دست نیافتنی بود، می تواند با قدرت جادویی ضمیر ناخودآگاه در دستان تان باشد.

ضمیرناخودآگاه چیست؟

عملکردهای ناخودآگاه زیادی در بدن انسان رخ می دهد که در حالت معمول برای انجامش هیچ تلاشی صورت نگرفته است. مثلا ریتم ضربان قلب، تنفس، دمای بدن، سیستم گوارش و مواردی از این قبیل بدون اینکه حتی به آن فکر کنید در هر فرد انجام می شود. ضمیر ناخودآگاه چیزی شبیه به همین عملکردهای ناخودآگاه است که در ذهن شکل می گیرد. در واقع ضمیر ناخودآگاه شامل باورها، تجارب ذهنی، احساسات، مهارت ها و همه چیزهایی است که در زندگی با آن روبرو شده اید.

بدون تردید ضمیر ناخودآگاه از افکارتان پیروی می کند. افکار دارای انرژی هستند و با کمک ضمیر ناخودآگاه در واقعیت نمود عینی پیدا می کنند. یک باور قدیمی وجود دارد که می گوید:

” به هر چیزی که می اندیشی همان هستی”

با فعال سازی ضمیر ناخودآگاه می توانید احساس خوشحالی و خوشبختی را تجربه کنید. همه می توانند سالم، پر انرژی، خوشحال، ثروتمند و موفق باشند به شرطی که بتوانند ناخودآگاه ذهنی را در مسیر هدف گذاری فعال کنند.

فعال سازی ضمیر ناخودآگاه با تمرینات ساده

فعال سازی ضمیر ناخودآگاه

آیا می خواهید پولدار شوید؟ آیا برای رسیدن به زندگی ایده آل هدف گذاری می کنید؟ آیا هدف مشخصی دارید و برای کسب موفقیت تلاش می کنید؟ مهم نیست چه هدفی دارید و چقدر تلاش می کنید. برای رسیدن به خواسته هایتان از نیروی فوق العاده ای که در درون دارید، کمک بگیرید. با فعال سازی ضمیر ناخودآگاه به افکارتان جهت می دهید و در مسیر موفقیت با سرعت بیشتری گام بر می دارید. این همان چیزی است که در هدف گذاری موثر به آن نیاز دارید پس همین حالا این تمرینات را شروع کنید.

۱-فعال کردن ضمیر ناخودآگاه با مدیتیشن

مدیتیشن ساده ترین راه برای تمرکز روی هدف است. وقتی غوغایی در درون هست و گفت و گوهایی درونی دارید نمی توانید روی هدف تمرکز کنید. باید هیاهوی درون را ساکت کنید تا ذهن باز شده و ضمیر در ناخودآگاه فعال شود. آن وقت است که هیچ چیزی دور از دسترس نخواهد بود. برای شروع تمرینات مدیتیشن را ۲ بار در روز و هر بار به مدت ۱۵ دقیقه انجام دهید. کار دشواری نیست و همه افراد قادر با انجام مدیتیشن هستند.

مدیتیشن یا همان تعمق در کاهش استرس و تقویت قوای ذهنی تاثیر زیادی دارد. برای اینکه ایده های جدیدی به ذهن برسد لازم است تا مدیتیشن را جدی بگیرید. بسیاری از کارآفرینان موفق با مدیتیشن و تعمق به خلاقیت هایی اعجاب انگیز دست یافته اند.

برای تقویت ضمیر ناخودآگاه در یک مکان ساکت بنشینید و روی دم و بازدم تمرکز کنید. در حالی که آرام نشسته اید هوا را وارد بینی کنید و به هیچ چیز دیگری فکر نکنید. تنها به هوایی که از بینی وارد ریه ها می شود توجه کنید. بستن چشم ها در مدیتیشن و آرامش درون موثیر است. در روزهای اول حتما چند باری حواس تان پرت می شود که چندان مشکلی ندارد. مهم اینست که بعد از هر بار حواس پرتی دوباره روی تنفس تمرکز کنید. هر چیزی که موجب حواس پرتی می شود را از ذهن خارج کنید. در روزهای اول تمرکز کردن و سکوت کردن اندکی مشکل است ولی به مرور و با تمرین در این کار خبره می شوید.

۲- تقویت ضمیر ناخودآگاه با مثبت اندیشی

کسانی که احساس بهتری دارند همیشه یک گام از بقیه جلوتر هستند. افکار مثبت ، احساس مثبت را در زندگی جاری می کنند و به این ترتیب یکی از دریچه های ضمیر ناخودآگاه به سوی تان گشوده می شد. ضمیر ناخودآگاه آماده پذیرش احساسات شماست. چرا با افکار منفی و باورهای غلط مانع موفقیت خود می شوید. وقت آن رسیده تا یکبار به ورودی های ذهنی توجه کنید.

برای اینکه در مسیر هدف گذاری مستقیم پیش بروید باید مثبت نگر باشید و نگرش خوبی به جهان پیرامون داشته باشید. در غیر این صورت هر مشکل کوچکی، بزرگ تر به نظر می رسد و هر سنگریزه ای یک صخره بزرگ در مسیر هدف گذاری می شود. قدرت  ضمیر ناخودآگاه را دست کم نگیرید.

روز خود را با کلمات مثبت و انرژِی بخش شروع کنید. برای شروع می توانید جملات تاکیدی مثبت را روی کاغذ بنویسید و روزی چند بار از روی آن بخوانید. این تمرین تنها در صورت اینکه منظم انجام شود، نتیجه بخش است. بسیاری از باورهای منفی در اثر تجارب بد گذشته در ذهن ایجاد شده. بدشانسی، بدبختی، دست و پا چلفتی بودن، تنبلی و صدها و هزاران کلمه مشابه اینها برچسبی است که به روان تان آسیب می زند. ” تنها راز موفقیت افزایش اعتماد به نفس است”

اقدامک:

بر روی یک برگه سفید ۵ جمله تاکیدی مثبت بنویسید. حتما ابتدای جمله را با من شروع کنید. چیزهایی را که دوست دارید و یا می خواهید داشته باشید با ضمیر اول شخص در برگه بنویسید. هدف تقویت مثبت در ضمیر ناخودآگاه است.
من ……….
من………..
من ……….
من………..
من ……….

این مطلب ادامه دارد…………………..

امتیاز 3.7 از 3 رای

  1. اشتراک ها: فعال سازی ضمیر ناخودآگاه با تمرینات کاربردی | گروه تحقیقاتی سیف

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *