تکنیک های ۱۲ گانه هدف گذاری برایان تریسی (۱)

مراحل هدف گذاری برایان تریسی گام به گام

هدف گذاری مبحث تازه ای نیست و ریشه در فطرت آدمی دارد. اساسا همه آدم ها می خواهند موفق شوند و اغلب افراد برای رسیدن به خواسته هایشان تلاش می کنند. به نظرتان همین تلاش یا شاید دست و پا زدن های مرسوم برای دستیابی به چیزی که می خواهیم ، نامش چیست؟ بدون تردید انسان ذاتا هدف محور است و به دنبال ایده آل ها و کسب موفقیت است. آدمی تا وقتی زنده است خواسته هایی دارد و با رسیدن به هر هدف، کاملا اتومات هدف بعدی و بزرگتر را در نظر می گیرد. هر فرد با توجه به دانسته ها و تجارب خود، راه هایی را برای رسیدن به هدف در نظر می گیرد. مراحل هدف گذاری برایان تریسی تکنیک هایی کاربردی برای موفقیت است که توانسته ارتباط بین اهداف و موفقیت را به درستی حفظ کند.

برایان تریسی (BrianTracy) یکی از بزرگترین مشاوران کسب و کار در جهان است که استراتژی های خلاقانه ای را برای مدیریت کسب و کار و هدف گذاری برای موفقیت ارائه کرده است. روش تنظیم هدف برایان تریسی ساده است نیاز به کنکاش عمیق علمی ندارد. در این مطلب به بررسی اصول دوازده گانه مراحل هدف گذاری برایان تریسی پرداخته می شود.

برایان تریسی:

” همه مردم می خواهند برنده شوند اما برای برنده شدن کاری را انجام نمی دهند”

در واقع بسیاری از افراد هنوز برای موفقیت آماده نیستند و به دنبال شانس یا موقعیتی هستند تا شرایط مساعد فراهم شود. این درحالی است که افراد موفق هرگز به انتظار مساعد شدن اضاع یا یا شانس نمی نشینند.

” شانس همان استفاده صحیح از فرصت ها  در زمان مناسب است”

مراحل هدف گذاری برایان تریسی

اصول ۱۲ گانه هدف گذاری برایان تریسی انقلابی را در پروژه های هدف گذاری ایجاد کرده است. بسیاری از افراد توانسته اند از روی همین شیوه های ساده، کسب و کار خود را متحول کنند. این تکنیک ها اصولی عجیب و غریب نیستند بلکه همان چیزهایی هستند که اغلب نادیده گرفته می شوند. همه ما می خواهیم موفق شویم اما چطور؟ چه وقت و چرا؟

مراحل هدف گذاری برایان تریسیمراحل هدف گذاری برایان تریسی

مرحله ا: تصمیم بگیرید در هر مرحله از زندگی چه می خواهید؟

آیا می دانید در بخش های متفاوت زندگی چه می خواهید؟ بیش از ۸۰ درصد مردم به درستی نمی دانند که به دنبال چه چیزی هستند. این مرز باریک میان افراد موفق و بقیه مردم است. کسانی که پله های ترقی را به سوی موفقیت طی می کنند، همان هایی هستند که به صورت شفاف می دانند چه می خواهند. بنابراین سریع تر می توانند منابع لازم را برای رسیدن به آن، فراهم کنند. مراحل هدف گذاری برایان تریسی چهار عنصر کاملا متمایز را برای تمرکز در نظر می گیرد:

  • درآمد
  • خانواده
  • سلامتی
  • سرمایه خالص

قبل از هر چیز باید ترس ها را از خود دور کنید. باورهای ذهنی منفی، اعتقادات محدود کننده و پیشداوری های ذهنی، یک ترس عمیق را ایجاد می کند که مانع رسیدن به موفقیت است. از تله باورهای محدود کننده خود را آزاد کنید تا تمرکز بیشتری روی خواسته قلبی داشته باشید. تنها در این صروت است که معجزه هدف گذاری در موفقیت را می بینید.

به عنوان اولین گام شناخت مطرح می شود. کشف آنچه که موجب رضایت فرد می شود، نه آنچه که دیگران از او می خواهند. این همان خواسته قلبی هر فرد است که تنها از درون او نشات می گیرد. در مراحل هدف گذاری برایان تریسی تاکید روی ارتقا زندگی فردی به لحاظ مادی، خانوادگی و سلامتی است.

  • آیا می دانید در ۵ سال آینده چقدر درآمد دارید؟
  • در رابطه با شیوه زندگی، گذراندن تعطیلات و حتی فرزندان فکری کرده اید؟
  • برای ارتقا سلامتی در ۵ سال آینده چه برنامه ای دارید؟
  • آیا برای دریافت حقوق بازنشستگی برنامه ریزی کرده اید؟

مرحله ۲ از مراحل هدف گذاری برایان تریسی: نوشتن

اهداف باید به صورت نوشتاری باشد تا پیامی بصری، صوتی و جنبشی را به ذهن ارسال کند برای آنکه چیزی را لمس کنید ابتدا باید آن را در دستان خود بگیرید. وقتی اهداف به صورت شفاف نوشته می شوند، قدرت بیشتری پیدا می کنند. ارتباطی عجیب بین ذهن و دست وجود دارد چیزی شبیه به ملموس بودن اشیا با حس کردن در دست. گیرنده های عصبی آماده دریافت چیزهایی هستند که دیده یا شنیده می شوند. قدرت ضمیر ناخودآگاه را دست کم نگیرید.

طبق بررسی های انجام شده تنها ۳ درصد از بزرگسالان اهداف خود را نوشته اند. با نوشتن اهداف ۱۰ برابر فرصت رسیدن به آن بیشتر خواهد شد. اگر نمی توانید هدف را به روی کاغذ منتقل کنید پس هنوز اصل ماجرا برای خودتان هم مبهم است.

“هدف باید شفاف و روشن باشد به گونه ای که یک کودک ۶ ساله هم آن را درک کند. اگر نمی توانید هدف را برای یک کودک ۶ ساله به سادگی تشریح کنید پس هنوز آن را درک نکرده اید”

مرحله ۳: تعیین مهلت

مرتبه سوم از مراحل هدف گذاری برایان تریسی روی موضوعی واضح تاکید دارد. موعد مقرر برای رسیدن به هر مرحله از هدف را مشخص کنید. اهداف در ابتدا بزرگ و دست نیافتنی هستند با تقسیم هدف به بخش های کوچکتر و تعیین بازه زمانی، بزرگترین هدف ها هم دست یافتنی به نظر می رسند. هدف گذاری اسمارت و هوشمندانه همیشه با مدیریت زمان همراه است.

” اهداف غیر منطقی و نامعقولانه وجود ندارد بلکه زمان بندی ناعادلانه و غیر واقعی وجود دارند”

مبحث مراحل هدف گذاری برایان تریسی به صورت تدریجی روی وب سایت قرار می گیرد برای پیگری مطالب بعدی با ما همراه باشید……

 

برای خرید کتاب معجزه اعتماد به نفس بر روی لینک زیر کلیک نماپید .

چاپ دوم کتاب معجزه اعتماد به نفس و محصول ترس

امتیاز 0 از 0 رای

2 دیدگاه برای “تکنیک های ۱۲ گانه هدف گذاری برایان تریسی (۱)

  1. اشتراک ها: چرا به هدف نمی رسیم | علل اصلی عدم موفقیت در هدف گذاری چیست؟

  2. اشتراک ها: موانع هدف گذاری چیست؟ چرا به هدف نمی رسم؟| گروه تحقیقاتی سیف

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *