تکنیک های ۱۲ گانه هدف گذاری برایان تریسی (۳)

تکنیک هدف گذاری برایان تریسی

بزرگترین مانع محدود کننده در ذهن انسان هاست. هیچ مانع خارجی به اندازه محدودیت های ذهنی نمی تواند شکست را در پی داشته باشد. چند بار کاری را شروع کرده و در نیمه راه آن را رها کرده اید؟ آیا می توانید هدفی را دنبال کنید یا از شروع کردن هراس دارید؟ باورهای ذهنی مدحدود کننده زیادی وجود دارد که قدرت و اراده عمل را از انسان می گیرد. کمی واقع بین باشید این محدودیت ها اغلب ساخته و پرداخته ذهن منفی باف است. بدون تردید همه افرادی که توانسته اند به هدف های مالی، تحصیلی و عاطفی دست پیدا کنند با موانع زیادی روبرو شده اند اما این موانع هرگز نتوانست خللی در هدف گذاری شان ایجاد کند. برایان تریسی نشان می دهد که روش تنظیم هدفش آسان است و در همه موارد قابل اجراست.

میلیون ها نفر در سراسر جهان از این تکنیک ها نتیجه گرفته اند چرا شما نفر بعدی نباشید؟

بخش اول تکنیک های ۱۲ گانه هدف گذاری تریسی

بخش دوم تکنیک های ۱۲ گانه هدف گذاری تریسی

مرحله ۷: فهرست هدف گذاری تهیه کنید.

برای رسیدن به هدف ، پیش نیازهایی را لازم دارید. اینطور نیست که یک هدف را در نظر بگیرید و مستقیم به سمت آن حرکت کنید. قطعا خیلی کارهای جانبی را می بایست برای رسیدن به هدف انجام داد. برایان تریسی معتقد است : افرادی که فهرست تهیه می کنند ۱۰ برابر نرخ موفقیت بیشتری دارند.

اگر این تکنیک برای خیلی ها جواب داده، قطعا برای هدف گذاری کاملا امتحان شده است و می توان به آن استناد کرد. با ذکر مثالی موضوع روشن تر می شود. تصور کنید یک کارآفرین با یک ایده ابتکاری چه کارهایی را انجام می دهد. تنها صرف داشتن ایده کافی نیست. برای رسیدن به هدف نهایی باید سرمایه کافی تهیه شود و زمان مناسب هم طی شود. از طرفی داشتن مهارت و جلب حمایت و همکاری دیگر علاقه مندان در این حیطه نیز، انرژی بیشتری را به پروسه کارافرینی وارد می کند. در واقع کار پله پله انجام می شود. پس تهیه فهرستی از ملزومات و کارهایی که بیاد انجام شود در هدف گذاری برای موفقیت الزامی است. به یکباره نمی توان یک هدف بزرگ را عملی کرد.

” برای ساختن یک دیوار بزرگ باید یکی یی آجرها را روی هم بچینید”

برایان تریسیهدف گذاری برایان تریسی

مرحله ۸: اولویت بندی کنید

هدف گذاری بدون در نظر گرفتن اولویت ها امکان پذیر هست ولی قطعا موفقیتی در پی ندارد. تا اینجا فهرستی از کارهایی که لازم است تا به هدف برسید را تهیه کرده اید. نگاهی دوباره به این فهرست داشته باشید. همه این موارد دارای اهمیت یکسانی نیستند. از طرفی لازم است تا برخی کارها اول انجام شود تا بتوانید قدرت مانور بیشتری داشته باشید.

برایان تریسی : ۲۰ درصد از برنامه ریزی منجر به ۸۰ درصد موفقیت می شود.

از خود بپرسید: کدامیک از این کارها مهم تر است و کدام اهیمت کمتری دارد؟ به ترتیب اهمیت فهرست را دوباره تنظیم کنید. اولویت بندی و داشتن برنامه ریزی برای هر بخش اصلا موضوع ساده ای نیست و اساس هدف گذاری را تشکیل می دهد. برای اینکه لیست خود را اولویت بندی کنید در نظر بگیرید که قبل از انجام هر کار، باید چه کارهایی انجام شود.

مرحله ۹ از هدف گذاری برایان تریسی: برنامه ریزی

تکنیک های ۱۲ گانه هدف گذاری ایده هایی ساده و عملی هستند. اگر گام به گام این مراحل اجرا شوند پروسه هدف گذاری موثر شکل می گیرد. برایان تریسی معتقد است که بدون برنامه ریزی نمی توان انتظار هیچ موفقیتی را داشت. هر چند تهیه لیست ملزومات مهم است ولی اکنون زمانی است که باید جزئی ترین وقایع را برنامه ریزی کنید. ۴ شیوه رایج در هدف گذاری وجود دارد که به ترتیب از این قرار است:

  • از قبل برای هر روز، هفته و ماه برنامه ای مشخص را تعیین کنید
  • در ابتدای هر ماه برای همین ماه برنامه ریزی کنید و فهرست کارها تهیه کنید
  • هر هفته برنامه هفته بعد را مرور کنید و برنامه ریزی داشته باشید
  • هر شب برای روز بعد برنامه از پیش تعیین شده ای را در نظر بگیرید.

در ابتدا این حجم از برنامه ریزی کمی دشوار به نظر می رسد ولی برایان تریسی عمل به این موارد ساده، را تضمین کننده موفقیت در هر کسب و کاری می داند.. شاید در ابتدا با اجرای این بخش ا هدف گذاری مشکل داشته باشید و کمی وقت گیر باشد ولی به مرور و در روزهای بعدی حتما انجام این کار ساده تر خواهد شد. مهم نیست چه خواسته ای دارد باید از قبل برنامه مشخصی برای انجام دادن آن داشته باشید.

اقدامک:

روی یک برگه کاغذ سفید برای روز بعدی یک برنامه ریزی داشته باشید. این تمرینات بسیار کمک کننده است و نباید با سهل انگاری انجام شود. برای مثال بنویسید بعد از بیدار شدن از خواب، قصد انجام چه کاری را دارید. لازم است تا برای هر ساعت از روز تا زمان خواب شبانه، برنامه ریزی کنید.

ساعت ۸ صبح:……………………..
ساعت ۹ صبح:……………………..
……………………………………..

در ضمن حتما برنامه ریزی را مکتوب کنید. هدف گذاری ذهنی در تکنیک های ۱۲ گانه برایان تریسی قابل قبول نیست و باید برنامه با ذکر جزئیات نوشته شود.
این مطلب ادامه دارد…………………..

برای خرید کتاب معجزه اعتماد به نفس بر روی عکس کتاب زیر کلیک نماپید .

افزایش اعتماد به نفس با استاد علیرضا سیف

امتیاز 0 از 0 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *