اعتیاد و تأثیر شدید آن در کاهش اعتماد به نفس و عزت نفس

اعتیاد و تأثیر شدید آن در کاهش اعتماد به نفس و عزت نفس

اعتیاد؛یکی دیگر از فاکتورهای داشتن عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس بالا، عدم وابستگی به هر چیزی که اعتیادآور است مثل مواد مخدر، الکل و… شاید برخی از اطرافیان خودتان را دیده باشید که کار می‌کنند و در زمان‌های های مختلف مشغول به کشیدن سیگار، قلیان و… بوده و من احساس می‌کنم این افراد فقط در حال تلف کردن وقت بوده و این روند تا زمان مرگ آن‌ها ادامه خواهد داشت. احساس من این است که این افراد نمی‌توانند احساس شادی را در درون خودشان پیدا بکنند آن‌ها به سیگار، قلیان، مواد مخدر و… اجازه می‌دهند که افکار آن‌ها را رهبری و هدایت کرده به همین خاطر این افراد اتفاقات عجیب‌وغریبی در زندگی‌شان رخ نمی‌دهد و همانند گذشته زندگی‌شان را ادامه می‌دهند.

اعتیاد و از بین رفتن اعتماد به نفس

با ایجاد احساس خوب سعی کنید مسیر موفقیت را به‌سرعت طی کنید و در این صورت هیچ نیازی به مصرف مواد مخدر، قرص‌های روان‌گردان، الکل و… نیست. نتایج به‌دست‌آمده نشان می‌دهد افرادی که دارای اعتمادبه‌نفس پائینی هستند به‌صورت دیوانه‌وار دست به هر کاری می‌زنند و به شیوه‌های غلط و غیراصولی این احساس خوب را در درون خود ایجاد کنند ولی مطمئن باشند که هیچ‌وقت این کارها جواب نمی‌دهد، سعی کنید احساس خوب را در درون خود ایجاد کنید تا با ارسال سیگنال مثبت به ضمیر ناخودآگاه بتوانید اعتمادبه‌نفس را در درون خود پرورش دهید.

خودتان به خودتان اجازه دهید که تغییر پیدا بکنید، به خودتان اجازه دهید که بتوانید بزرگ‌ترین قانون جهان را درک کنید و باز مجدداً تکرار می‌کنم که قانون جهان بر پایه سیگنال‌هایی که به جهان هستی ارسال می‌کنیم بنانهاده شده است. وقتی‌که از درون خودتان تغییر پیدا می‌کنید جهان هم‌تغییر پیدا می‌کند نه وقتی‌که ظاهر خودتان مثل پوشیدن یک لباس خاص، آرایش خاص برای جلب‌توجه دیگران و… را تغییر می‌دهید.

اقدامک فوری جهت ترک اعتیاد

اگر به هر چیزی مثل سیگار و… اعتیاددارید مطمئن باشید که خلأ درونی و وجودی شما زیاد است از شما می‌خواهم که روی خودتان وقت گذاشته تا آرام‌آرام به احساس خوبی دست پیدا کنید. چه افکاری احساسات شما رو خوب می‌کند؟ فکر کردن به چه‌کارهایی حال شمارا خوب می‌کند؟ آن افرادی که معتاد به مواد مخدر و یا هر چیز دیگری هستند نمی‌توانند فکرشان را روی نکات مثبت زندگی متمرکز بکنند، این افراد با استعمال این مواد قصد دارند چندساعتی حالشان رو خوب بکنند ولی نمی‌دانند هیچ‌وقت به حال خوب نخواهند رسید. شما برای اینکه به موفقیت برسید می‌بایست هرروز به‌صورت منظم روی خودتان وقت بگذارید و چنددقیقه‌ای را برای ساختن خود و باورهای خود بگذارید تا بتوانید مغناطیس ثروت در تمام حوزه‌های مختلف بشوید.

درمان اعتیاد

صحبت پایانی

امیدواریم مطالعه این مطلب کمکی هر چند کوچک در رابطه با اطلاع از اعتیاد و تأثیر آن در کاهش اعتماد به نفس به شما عزیزان کرده و برایتان مفید بوده باشد. ما را از نظرات ارزشمند خود مطلع نموده و از طریق بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

 

امتیاز 0 از 0 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *