جذب ثروت با باورهای ناخودآگاه مثبت – قسمت سوم

جذب ثروت و وفور نعمت از طریق تغییر باورهای ذهنی

در قسمت اول و قسمت دوم مقاله جذب ثروت با باورهای ناخودآگاه مثبت با شما درباره باورهای ناخودآگاه منفی و تاثیر آنها بر جذب ثروت و وفور نعمت صحبت کردیم. در اینجا با قسمت پایانی این مبحث قصد داریم هر آنچه برای جذب ثروت و وفور نعمت از طریق ذهن و باورهای مثبت نیاز دارید را با شما در میان بگذاریم پس تا انتها با ما همراه شوید.

جذب ثروت و وفور نعمت از طریق باورهای ذهنی

زمانی که در ذهن باورهای محدود کننده ای درباره عدم موفقیت و بدشانسی خود می پرورانید، چگونه انتظار دارید که فردی ثروتمند و موفق باشید؟ شما باید در ابتدا این باورهای محدود کننده را شناسایی کنید و متوجه شوید که کدام باورها در ذهن ناخودآگاه شما وظیفه محدود کردن افکار و آرزوهای شما را بر عهده دارند. ممکن نیست بتوانید بلافاصله این باورها را شناسایی کنید، تجزیه و تحلیل ناخودآگاه ذهن نیازمند صرف زمان و حوصله زیادی است و برای جذب ثروت و وفور نعمت باید بهای آن را بپردازید. در ادامه روشی ساده برای آنالیز ذهن را به شما معرفی می کنیم.

چگونه ناخودآگاه ذهن را تجزیه و تحلیل کنیم؟

جذب ثروت و وفور نعمت با ذهن

گام اول :

ابتدا دوران کودکی خود را در ذهن مجسم کنید. سعی کنید تمامی خاطرات مربوط به پول و مسائل مالی که با والدین (یا سایر افراد بزرگسال مورد علاقه تان که آنها را الگو قرار داده اید) را به یاد بیاورید. به یاد بیاورید که این افراد چگونه از ثروتمندان صحبت می کردند؟ با اشتیاق و علاقه یا با حسادت و کینه؟ آنها درباره موفقیت، بر پا کردن یک کسب و کار موفق، سرمایه گذاری و… چه نظری داشتند؟ کمی وقت صرف کنید و پاسخ این سوالات را به یاد بیاورید. هر موقع ذهنتان خسته شد این افکار را قطع کرده و در فرصتی بعد آن را ادامه دهید. پاسخ هایی که دریافت می کنید را روی کاغذ یادداشت نمایید.

گام دوم :

کمی به گذشته خود نگاه کنید و چالش ها و مشکلاتی که پشت سر گذاشته اید یا در حال حاضر هم درگیر آنها هستید را به خاطر آورید. به نقطه آسایش مالی خود فکر کنید و سعی کنید بفهمید کدام افکار در مقابل نقطه آسایش مالی شما قرار دارد و مدام به شما گوشزد می کند که رسیدن به این نقطه امکان پذیر نیست؟ در این مرحله شما باید تمامی موانع را شناسایی کنید، این موانع و این افکار مخرب در گذشته هم بارها و بارها سبب شکست شما در زندگی شده اند، کافی است یک بار برای همیشه همت به خرج داده و آنها را از ذهنتان پاک کنید و افکار مثبت و امیدوار کننده را به جای آنها جایگزین کنید تا منجر به جذب ثروت و وفور نعمت گردند.

اگر هیچ سرنخی برای رسیدن به این افکار مخرب در اختیار ندارید و قادر به شناسایی آنها نمی باشید می توانید از ناخودآگاه خود سوال کنید. شب ها پیش از خواب از ذهن ناخودآکاه خود سوال کنید که باورهای محدود کننده شما درباره جذب ثروت و وفور نعمت چیست و کدام نقاط ضعف است که مسیر موفقیت شما را مسدود ساخته است؟ ذهن ناخودآگاه با یادآوری خاطرات گنگ و شکست های گذشته به شما پاسخ می دهد و پس از آن وقتی افکار مخرب را شناسایی کردید قادر خواهید بود آنها را حذف کنید.

گام سوم :

زمانی که باورهای منفی و محدود کننده خود را شناسایی کردید، زمان آن است که باورهای مثبت خود در رابطه با پول و ثروت را گسترش داده و تقویت نمایید، به این صورت ارتباط شما با پول روز به روز صمیمانه تر خواهد شد.

در دوران کودکی چند بار این جمله را از بزرگترها شنیدید؟ : “پول را به دهان خود نمال، کثیف است!” در اینجا منظور بزرگترها این است که پول به علت دست به دست شدن زیاد حاوی باکتری و ویروس است ولی ناخودآگاه ذهن یک کودک که این مسائل علمی و پزشکی را درک نمی کند، با خود تکرار می کند که پول چیز کثیفی است و من هرگز نباید به آن نزدیک شود. همین باور غلط که در ناخودآکاه ذهن جای گرفته در بزرگسالی یکی از موانع رسیدن فرد به ثروت می شود چون پول از نظر ذهن آن فرد چیز کثیفی است و نباید به آن نزدیک شد!

به عنوان یک کودک، چند بار این جمله را شنیدید: “پول را در دهان خود قرار نده؛ کثیف است. “آنچه که بزرگسالان به آن می گویند این است که به خاطر باکتری ها، خاک و غیره سالم نیست. شیوه ای که کودک این را درک می کند این است که “پول یک چیز کثیف است و من باید مراقب باشم که نزدیک نشویم”.

اکثر مردم جامعه به روش های مختلف دیدی منفی نسبت به پول دارند. احتمالاً شما هم اصطلاح پول چرک کف دست است را زیاد شنیده اید، شاید خودتان هم بارها و بارها این عبارت مخرب را تکرار کرده اید. بیشتر مردم جامعه به پول به چشم چیزی کثیف، بی اهمیت، عامل فساد و خرابی و تباهی و… نگاه می کنند. وقتی در زندگی این افراد دقیق می شوید می بینید که گاهاً به نان شب محتاج هستند، این افراد هر چقدر هم کار کنند قادر نخواهند بود پولی نزد خود نگاه دارند و اصطلاحاً می توان گفت که پول این افراد برکت ندارد می دانید چرا؟ چون این افراد دافعه انرژی پول هستند، به جای جذب ثروت و وفور نعمت آن را دفع می کنند. به عنوان مثال اگر کسانی مدام به شما بگویند فردی کثیف، بی اهمیت و موجب فساد و تباهی هستید، آیا حاضر می شوید نزد آنها مانده و با آنها کار کنید؟ مسلماً خیر چون انرژی منفی این افراد شما را از نزدیک شدن به آنها برحذر می دارد.

پول هم یک انرژی است و باورهای ناخودآگاه ذهن ما با ارسال سیگنال های مثبت و منفی موجب جذب یا دفع پول می شوند. برای جذب ثروت و وفور نعمت باید با تغییر باورهای ناخودآگاه منفی خود این سیگنال های بد را از ذهن خارج کرده و همیشه از ذهنتان سینگال های مثبت ساطع نمایید.

امیدواریم این مطلب بتواند کمی در موفقیت شما تاثیرگذار باشد. لطفاً نظرات خود را درباره مبحث جذب ثروت و وفور نعمت با استفاده از باورهای مثبت ذهنی با ما در میان بگذارید.

امتیاز 0 از 0 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *