ارتباط نظام باورها و پول – قسمت اول

نظام باورها و پول

اولین چیزی که موفقیت مالی شما را در زندگی تعیین می کند، طرز فکرتان نسبت به پول است. نگرش شما نسبت به پول بسیار مهم است. اگر فکری فقیرانه داشته باشید مسلماً در همان مسیر پیش خواهید رفت اما اگر فکری ثروت ساز داشته باشید مسیرش نیز مشخص است. مشکل اساسی در عدم شناخت ارتباط نظام باورها و پول است که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت.

در وضعیت اقتصادی شما نقشی حیاتی را ایفا می کند. متاسفانه بسیاری از باورها در ناخودآگاه ما فعال بوده و مدام خود را به ما یادآوری می کنند. از آنجایی که ما این باورها را پذیرفته ایم، پس واقعیت وجودی ما را تشکیل می دهند. پس اولین قدم برای رسیدن به موفقیت مالی این است که از باورهای غلطی که درباره پول داریم آگاه شویم. این باورهای محدود کننده درباره پول، بطور پیش فرض در همه ی مردم وجود دارد، فقط کافی ست آن را پیدا کنید. مقاله پیش رو ضمن شرح ارتباط نظام باورها و پول راهکارهایی را برای شما مشخص می کند که با دنبال کردن آن می توانید این نظام آسیب دیده را ترمیم نموده و مسیر زندگی تان را عوض کنید.

ارتباط نظام باورها و پول

شما درباره ی پول چه عقیده ای دارید؟

با فکر کردن ثروتمند شوید

همه انسانها برای گذران زندگی و پیشرفت نیاز به پول دارند، اما ممکن است محدودیت های ذهنی که نظام باورها را به اسارت خود درآورده باعث شود تا افراد نسبت به پول بدبین، متنفر، بی اعتنا و… شده و حتی خود فرد نداند که چه محدودیتی در خصوص پول در نظام باورهای خود ایجاد کرده است. برای شناخت این محدودیت ها روش زیر را پیش بگیرید:

فکر کنید ببینید پول برای شما چه معنی دارد؟

جلمه را در ذهنتان کامل کنید: پول ………………. است (جای خالی را پر کنید)

پس پول برای من اهمیت ……………….. . (جای خالی را پر کنید)

همین تمرین کوچک می تواند محدودیتی که درباره پول در ذهنیت شما ایجاد شده را مشخص کند.

پنج محدودیت مهم درباره ارتباط نظام باورها و پول که در ضمیر ناخودآگاه نهادینه شده است را بشناسیم

در اینجا ۵ موضوع رایج که در زمینه محدودیت های پولی در نظام باورها ایجاد شده را تقدیمتان می کنیم. پس از مطالعه این مطلب اگر هر کدام از این ۵ مورد را شامل حال خود دانستید، توصیه می کنیم برای آنکه این باور غلط را از نظام باورها و ضمیر ناخودآگاه خود پاک کنید، بصورت مداوم در ذهنتان جمله ای را که در پایان هر مطلب می آوریم آنقدر تکرار نمایید تا محدودیت ایجاد شده محو گردد.

پول ریشه ی همه بدی هاست.

یکی از موارد رایج در خصوص محدودیت ایجاد شده در نظام باورها نسبت دادن پول به همه بدی هاست. ممکن است شما خاطره بدی از اشخاص پولدار داشته باشید، یا شخصی پولداری را بشناسید که انسان درستی نیست. و از این موضوع میترسید که اگر هرکس پولدار شود به همچین آدمی تبدیل می شود.

یا شاید فکر میکنید اشخاصی که تمام هم و غمشان در زندگی پول در آوردن است و بزرگترین ارزشهای انسانی مانند عشق، ترحم و انسانیت را نادیده گرفته اند. درست است که این روش زندگی اشتباهست اما تقصیر پول نیست، مردمی که این روش را پیش میگیرند بخاطر آن است که پول را پادشاه زندگیشان قرار داده اند و برای پول بردگی می کنند.

پول صرفاً برای تبادل و خرید و فروش در معاملات روزمره ابداع شده بود. بنابراین باید برای ارزش دادن به چیزی از آن استفاده شود. زمانی که شما پول به اندازه زیادی داشته باشید، بنابراین ارزش زیادی نیز ایجاد کرده اید.

بنابراین پول چیزی طبیعی است و نحوه استفاده صحیح از آن ملاک است. و این مسئولیت شماست که بهترین استفاده را از آن ببرید.

حال جمله زیر را مدام با خود تکرار کنید تا جایگزین آن محدودیتی که در نظام باورها ایجاد کرده اید بشود.

پول داشتن امری طبیعی است و باعث میشود که کارهای خوبی در زندگی انجام دهم.

 

بدلیل کثرت مطلب و خستگی ذهن خواننده محترم، ادامه موضوع ارتباط نظام باورها و پول در پست بعدی تقدیم خواهد شد. برای آنکه ذهنی ثروت ساز برای خود بسازید حتماً مطالب مربوط به این موضوع را با دقت دنبال نمایید.

 

امتیاز 0 از 0 رای

6 دیدگاه برای “ارتباط نظام باورها و پول – قسمت اول

  • seif گفت:

   با سلام خدمت شما معین عزیز
   ممنون از اینکه از سایت گروه تحقیقاتی سیف بازدید نمودید ، خیلی خوشحال میشیم ما رو از نظرات خود بهره مند سازید .
   شاد ، سلامت و ثروتمند باشید

  • seif گفت:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز و گرامی
   مسعود عزیز ؛ ممنون از اینکه از سایت گروه تحقیقاتی سیف بازدید نمودید ، خیلی خوشحال میشیم ما رو از نظرات بهره مند سازید .
   شاد ، سلامت و ثروتمند باشید

 1. اشتراک ها: نظام باورهای مالی را چگونه تغییر دهیم که باعث رهایی از فقر و جذب ثروت گردد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *