بررسی باور دیگران ارزشمندترند در معجزه اعتماد به نفس

بررسی باور دیگران ارزشمندترند در معجزه اعتماد به نفس

بررسی باور دیگران ارزشمندترند در معجزه اعتماد به نفس

بررسی باور دیگران ارزشمندترند در معجزه اعتماد به نفس :

بررسی باور دیگران ارزشمندترند در معجزه اعتماد به نفس ، یکی دیگر از نشانه‌های افرادی که دارای اعتمادبه‌نفس پائینی هستند این است که این افراد همیشه دیگران برایشان بیشتر از خودشان باارزش‌تر بوده و آن‌ها خودشان رو کوچک شمرده و افراد دیگر را پرستش می‌کند. همیشه در ذهن این افراد برخی از افراد دیگر خیلی عجیب و بزرگ هستند. مثلاً دقت کردید بعضی‌ها میگن فلانی کجا و ما کجا، اون به خدا وصله اون یک فرد عرفانی ولی ما بدبخت، بیچاره و گناهکار هستیم و جلوی این‌ها هیچی نیستیم.

حال افرادی که دارای اعتمادبه‌نفس بالایی هستند به خودشان می‌گویند که قبول داریم اون آدم خیلی قوی هست، پولدارِ و… ولی خودشان را هم‌دست کم نمی‌گیرند و با خود همیشه تکرار می‌کنند ما هم چیزی کمتر از آن‌ها نداریم، به خودشان گفته الآن در این جایگاه هستم ولی با تمرین و تلاش به جایگاه بالاتری نسبت به آن افراد خواهم رسید.

نکته طلایی مقاله بررسی باور دیگران ارزشمندترند در معجزه اعتماد به نفس :

سعی کنید وقتی به یک آدمی که ثروتمند، یا یک استاد دانشگاه که در سطح بین‌الملل فعالیت می‌نماید جوری برخورد کنید که احساس خاص بودن آن‌ها موجب تضعیف روحیه شما نشود به خودتان بگوئید این افراد هم با تمرین و پشتکار به این جایگاه رسیده‌اند و من هم با تمرین و تلاش به آن جایگاه خواهم رسید. پس مواظب باشید کسی را در هیچ حوزه‌ای پرستش نکنید و خودتان را با هیچ بنده‌ای مقایسه نکنید.

دیدگاه دیگران از من با ارزش تر هستند در آموزش معجزه اعتماد به نفس

بررسی باور دیگران ارزشمندترند در معجزه اعتماد به نفس – دیدگاه قرآن در مورد ارزش انسان :

قصد داریم در این مقاله (بررسی باور دیگران ارزشمندترند در معجزه اعتماد به نفس ) به موضوع مهمی اشاره کنیم ، دوستان عزیز باور داشته باشید که خداوند نیروهای زیادی را در درون ما انسان‌ها قرار داده و مطمئن باشید با تلاش‌های هدفمند و تحمل سختی‌های مسیر موفقیت، شما هم می‌توانید به یک اسطوره در جهان تبدیل شوید، در درون همه ما خداوند نیروهایی قرار داده که اگر آن‌ها را در وجودمان شناسایی بکنیم، می‌بایست منتظر دستاوردهای بزرگی در زندگی خودمان باشیم که تا بدین روز تصور آن را هم نمی‌کردیم و این موضوع موجب افزایش اعتمادبه‌نفس در وجودمان می‌گردد. در این قسمت با توجه به اهمیت موضوع به برخی از آیات که در قرآن کریم در مورد عظمت انسان اشاره‌شده بیان می‌نمایم که بامطالعه قرآن کریم و تأمل درآیات مبارک آن متوجه مهربانی و عظمت خدای مهربان نسبت به خودمان می‌شویم.

۱-انسان خلیفه خدا در زمین است. سوره‌های انعام: ۱۶۵ و بقره: ۳۰

۲-انسان موجودی انتخاب‌شده و برگزیده است. سوره طه آیه ۱۲۱

۳-انسان شخصیتی مستقل و آزاد است و با انتخاب خود یکی از دو راه سعادت و شقاوت را بر خواهد گزید. سوره دهر آیه ۳

۴-انسان امانت‌دار خدا و دارای رسالت و مسئولیت است. سوره احزاب آیه ۷۲

۵-نعمت‌های زمین برای انسان آفریده‌شده است. سوره بقره آیه ۲۹

۶-در سرشت انسان علاوه بر عناصر مادی که در جماد و گیاه و حیوان وجود دارد، عنصری ملکوتی و الهی وجود دارد. سوره سجده آیات ۷-۹

۷-انسان از کرامت و شرافت ذاتی برخوردار است و خداوند او را بر بسیاری از مخلوقات خویش برتری داده است. سوره اسراء آیه ۷۰

۸- ظرفیت علمی انسان، بزرگ‏ترین ظرفیتی است که یک مخلوق ممکن است داشته باشد. سوره بقره آیات ۳۱- ۳۳

۹-مواردی دیگری نیز هست که قرآن با صراحت آدمی را ستوده است تا جایی که خودش نیز در آفرینش چنین مخلوقی به خودش تبریک و آفرین گفته است: «فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ»(سوره مؤمنون: ۱۴) چراکه انسان را در بهترین ساختار و تقویم آفریده است: «لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ فِی أَحْسَنِ تَقْوِیمٍ.» (سوره تین: ۴)

حال برخی از دوستان این برداشت را نکنند که وقتی به یک انسان ثروتمند، هنرمند و یا یک فوتبالیست معروف رسیدیم به آن‌ها بی‌احترامی کنیم، نه منظورم اصلاً این نیست، شما احترام بگذارید ولی برای خودتان هم ارزش و احترام قائل شوید، در هنگام رویارویی با این افراد خودتان را کوچک نکنید. به این می‌گویند یک رابطه زیبا، به این می‌گویند عزت‌نفس واقعی.

نتیجه گیری مقاله (بررسی باور دیگران ارزشمندترند در معجزه اعتماد به نفس )

مطمئن باشید اگر این موارد را رعایت کنید همان انسان‌هایی که دوست دارند با آدم‌های موفق عکس گرفته و یا ارتباط دوستی داشته باشند، مطمئن باشید آن انسان موفق خودشان به سمت شما می‌آیند و پیشنهاد دوستی و همکاری به شما می‌دهد. پس این را بدانید شما با هیچ انسان موفقی فاصله‌ای ندارید و هرلحظه تصمیم بگیری می‌توانید کارهای باارزشی را انجام بدهید و حتی از همه قدرتمندتر باشید فقط باید خودتان را باور داشته باشی تا به وجودش بیاورید.
دوستان عزیز اگر مقاله (بررسی باور دیگران ارزشمندترند در معجزه اعتماد به نفس )برای شما مفید واقع گردید می توانید نظرات ارزشمند خودتان را با ما به اشتراک بگذارید تا دوستان دیگر از نظرات شما بهره مند شوند .

امتیاز 0 از 0 رای

5 دیدگاه برای “بررسی باور دیگران ارزشمندترند در معجزه اعتماد به نفس

  1. اشتراک ها: افزایش اعتماد به نفس در 21 روز با استفاده از قانون وضوح از طریق تضاد

  2. صادقیه گفت:

    سلام استاد
    مقاله شما رو مطالعه کردم و مثل همیشه لذت بردم و از نکات مهم و تاثیر گذاری که اشاره فرمودید استفاده بردم .
    سپاس بیکران و آرزوی موفقیت روز افزون .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *