نقش مستقیم هوای نفس در جذب موفقیت و ثروت

هوای نفس و تاثیر منفی برموفقیت

نقش مستقیم هوای نفس در جذب موفقیت و ثروت!

در این نوشته که  هوای نفس  چه نقشی در موفقیت دارد قصد داریم به تجزیه‌وتحلیل آن بپردازیم که در قسمت اول مقاله «هوای نفس در موفقیت چه نقشی دارد؟»
در ادامه به تعریف هوای نفس و نقش مستقیم هوای نفس در جذب موفقیت و ثروت  می‌پردازیم.

هوای نفس چیست ؟

شاید تا به الآن تعاریف زیادی در کتب دینی و روانشناسی پیرامون نفس و هوای نفس شنیده باشید. شاید برخی از ما انسان‌ها فکر می‌کنیم که این موضوع شامل غرور و خودپسندی هست و یا اینکه در جمعی اگر شروع کنیم به لاف زدن و دروغ گفتن و به اطرافیان پز بدهیم منظورم همان خودبزرگ‌بینی و تکبر هست.درواقع این موارد که خدمتتان بیان کردم بخشی از موضوع مقاله هست.

تعریف هوای نفس :

ولی اگر بخواهیم یک تعریف ساده از هوای نفس داشته باشیم این است که قسمتی از ما که بتواند عنان و افسار ما را در دست بگیرد و ما را نابود کند. مثلاً فردی به خاطر پیروی کردن از آن باعث شده که زندگی مشترک زناشویی‌شان متلاشی بشود. درواقع این هوای نفس است که اجازه نمی‌دهد ما شناخت بیشتری از خودمان پیدا کنیم، درواقع این است که نمی‌گذارد ما احساس آرامش بیشتری داشته باشیم و این موضوع است که در هر کاری ما نیاز داریم دیگران از ما تعریف نمایند. دقت کردید طرف می‌خواهد یک کاری رو انجام بده مثلاً کمک به خیریه تا دیگران تحویلش نگیرند این کار رو انجام نمی‌دهد.
پس تا وقتی‌که ما درگیر آن هستیم یعنی هنوز از خواب غفلت بیدار نشدیم تا از قدرت واقعی خودمان بهره‌مند بشویم تا از وفور نعمت‌هایی که خدای مهربان در اختیارمان گذاشته بهره ببریم چون هنوز به این آگاهی نرسیده‌ایم.

هوای نفس در موفقیت چه نقشی دارد؟

هوای نفس شبیه چیست ؟

هوای نفس درواقع  شبیه یک سطل زباله هست که تمام باورهای غلط و نادرست ما که از کودکی تا به الآن در وجود ما ریشه پیداکرده‌اند در آن قرار گیرند و زمانی که بخواهیم کاری را بخواهیم انجام بدهیم نیاز به تائید گرفتن از دیگران هستیم، به‌عنوان نمونه طرف می‌خواهد بره برای خرید لباس چندنفری رو همراه خودش می‌برد فقط برای اینکه تائید آن‌ها را داشته باشد که همه این موارد ناشی از کمبود عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس هست. درواقع با این کار نظر دیگران را مهم‌تر ازنظر خودمان می‌دانیم و راحت‌تر خدمتتان بیان کنم ما نمی‌خواهیم از منطقه امن خودمان بیرون بیاییم.

زمان هوای نفس را صرف نمایید:

هوای نفس ما درگذشته و یا آینده سیر می‌کند ولی بالعکس خود واقعی ما یا همان خود برترمان قسمتی است که به خداوند مهربان متصل هست به همین دلیل خود واقعی به دنبال تائید گرفتن از دیگران نیست بلکه از درون تأییدیه می‌گیرد، این افراد عاشق خودشان هستند و دارای اعتمادبه‌نفس بالا، بسیار هدفمند و عاشق زندگی‌شان هستند چون خود واقعی بر اساس عشق بنانهاده شده است. وقتی شما از خواب غفلت بیدار می‌شوید خود واقعی‌تان متعهد می‌شود تا باانرژی بی‌نهایت شما واقعیت‌ها و اهدافتان را بسازد.


همه ما در زندگی دچار این مقوله هستیم ولی بسیار مهم است که در  آن غرق نشویم، گاهی اوقات در زندگی یک تلنگری برایتان ایجاد می‌شود که این خوب است ولی اگر غرق هوای نفس بشویم مطمئن باشید به‌طورکلی از واقعیت‌های زندگی فاصله خواهید گرفت و هیچ‌وقت به موفقیت نخواهید رسید.

از شما دوست عزیز می‌خام که به آشنایان و دوستان خودتان کمی دقت بکنید اکثراً در ترس و نگرانی هستند که قرارِ چه اتفاقی رخ بدهد و بالعکس عده‌ای هم هستند که تعدادشان در جهان بسیار کم هستند به نعمت‌های الهی توجه ویژه داشته و هرلحظه شکرگزار خداوند هستند، این افراد توانسته‌اند بر روی  نفس خودشان کنترل خوبی داشته باشند و بعد به‌راحتی از منطقه امن خودشان بیرون آمده‌اند و اقدامات و دستاوردهای بزرگی داشته‌اند که اطرافیان در تعجب می‌مانند که این افراد چگونه توانسته‌اند به ثروت و درجات معنوی دست پیدا نمایند.

از شما دوستان عزیز خواهشمندم در قسمت نظرات این مقاله دیدگاه ارزشمند خودتان را پیرامون سایت و مقالات بنویسید.

این مقاله ادامه دارد

 

امتیاز 0 از 0 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *