جایگاه شانس در قانون جذب

شانس در قانون جذب

در قرون گذشته که بشر هنوز امکانات خاصی برای زندگی در اختیار نداشت و چیزی به نام علم و دانش امروزی که آن را می شناسیم وجود نداشت اغلب امور و مسائل و مشکلات با تکیه بر معنویات حل می شد. اغلب قوم و قبیله ها برای رفع بلا و بد شانسی یا کسب خوش شانسی نمادی را با خود حمل می کردند یا به در خانه می آویختند و معتقد بودند که از این طریق از نیروهای شر در امان بوده و خیر و برکت به آنها رو خواهد آورد. اما در عصر حاضر نیز هنوز هم عده ی زیادی از مردم معتقد به شانس هستند و تمام موفقیت ها و عدم موفقیت هایشان را به گردن خوش شانسی و بد شناسی می اندازند. اما با توجه به علم روز که در زمینه موفقیت و خودباوری بحث می کند جایگاه شانس در قانون جذب کجاست و آن را چگونه باید توجیه کرد!؟

شانس از کجا می آید؟

این اعتقاد وجود دارد که زمانی سطح آگاهی انسان بسیار بالاتر از انسان امروز بوده و در طی تاریخ این سطح آگاهی رو به افول رفته و جایگاه خود را به علم داده است. بعنوان مثال این تئوری وجود دارد که آنها با نگاه کردن به ستارگان می توانستند آن را درک کنند و فواصل آنها را تخمین بزنند بدون آنکه علمی برای توجیه آن داشته باشند. و تقریبا بصورت غریزی انجام می شد. در حالیکه امروزه با استفاده از تلسکوپ و معادلات ریاضی این عمل صورت می گیرد و بسیاری از افراد امروزی که در زمینه ستاره شناسی مطالعه ای ندارند اصلا نظری هم در باب اینکه چند سیاره در منظومه شمسی وجود دارد هم ندارند. در قدیم افرادی بودند با توجه به قرار گیری محل ستارگان، زمان تولد شخص و دیگر شواهد… همه این ها را مانند یک معادله در کنار هم می گذاشتند و می توانستند از این طریق شخصیت و واکنشهای ممکن را در زندگی فرد محاسبه کنند. و آن را بخت و اقبال وی نام می نهادند. لذا با همین شناخت راههایی را برای رفع شر و بدشانسی ها پیشنهاد می دادند که فرد با انجام آن میتواند شر را دفع کند!!

شانس یعنی چه؟

اجازه بدهید شانس را کمی کالبد شکافی کنیم. آیا با همه مقالاتی که در زمینه موفقیت و خودباوری خوانده اید به این نتیجه رسیده اید که همه چیز به نحوه تفکر شما بستگی دارد؟ ما معتقدیم شانس چیزی نیست جز رسیدن به خودباوری و یقین از طریق تلقین به خود.

مثالی را خدمتتان عرض می کنم. دو شخص را تصور کنید که همزمان کسب و کاری را راه می اندازند. یکی معتقد است که اگر یک چشم زخم در مغازه اش بیاویزد فروش بهتری خواهد داشت و دیگری معتقد است همه چیز بستگی به بازار دارد یا ضرر می کند یا موفق می شود. حال آنکه با تکیه بر آویز چشم زخم کارش را شروع کرده چون اعتقاد به این موضوع دارد که موفق می شود و شک در دل ندارد درصد موفقیتش بسیار بالا میرود و دیگری چون شک دارد و با آزمایش و خطا پیش میرود تمام کارهایش و روزش با استرس آغاز می شود و در نتیجه همین استرس متضرر میگردد.

اینجاست که جایگاه شانس در قانون جذب خود را نشان می دهد. و جمله معروف “جهان شما زائیده تفکرات شماست” بیشتر نمایان می شود.

بکارگیری شانس در قانون جذب

شانس در قانون جذب

برای اینکه بتوانید شانس را در قانون جذب بکار گیرید نیاز به یک آپدیت ذهنی دارید. و آن هم اینکه شما باید باور کنید که هرچه قکر کنید همان نصیب شما می شود اما چگونه؟ برای رسیدن به این باور باید این مسأله را درک کنید که وقتی شما فکر مثبت داشته باشید مسلماً در مسیری قدم خواهید برداشت که برای شما نتایج مثبت در بر خواهد داشت.

باز هم مثال داریم: فرضا شما برای گرفتن مجوز کاری می خواهید اقدام کنید. از آنجایی که خود را فرد بد شانسی می دانید و فکر می کنید که این مجوز را به شما نخواهند داد، با روحیه ای خراب و نا امید ساعت ۱۱ صبح بدنبال کارهای اداری آن می روید. همین حس و حال شما باعث ایجاد موج منفی و اثر گذاری منفی در اطرافیان و مخاطبتان می شود. حال چون تقریباً آخر وقت اداری بدنبال کارهایتان رفته اید لذا احتمال برخورد با مشکلاتی از قبیل ،عدم حضور کارمند مورد نظر، بسته شدن بانکها، نبودن رئیس اداره، عدم پاسخگویی صحیح به ارباب رجوع بدلیل خستگی و…. خواهید شد. و پس از چند روز بدنبال آن دویدن خسته و درمانده همه چیز را گردن بدشانسی می اندازید.

حال شخصی که بهانه ای برای نشدن یک کار ندارد و تنها چیزی که در ذهنش است یک کلمه است “می شود”. صبح زود با روحیه ای قوی و باوری قدرتمند به دنبال مجوز رفته با صرف کمترین انرژی ممکن در کوتاهترین زمان آن را بدست می آورد. وی علیرغم اینکه زمان کافی برای انجام کارهایش دارد، با داشتن یک روحیه قوی و پر انرژی دیگران را نیز به خود جذب می کند و اینجاست که قانون جذب کار خود را انجام میدهد.

امیدواریم با مثالهای فوق توانسته باشیم موضوع شانس در قانون جذب را روشن کرده باشیم. اگر این مقاله را کاربردی یافتید خوشحال خواهیم شد نظرات شما را در این باب بدانیم.

امتیاز 0 از 0 رای

3 دیدگاه برای “جایگاه شانس در قانون جذب

  • alireza seif گفت:

   سلام خدمت شما دوست و همراه گرامی سایت گروه تحقیقاتی سیف
   ممنون از ارائه نظرات زیبا و ارزشمندتان
   موفق باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *