تغییر نظام باورها

تغییر نظام باورها

اگر به دنبال تغییر نظام باورها هستید باید بدانید تغییر زمانی آغاز می شود که شما به حد کافی صداقت و فروتنی به خرج داده و به این باور برسید که اتفاقات زندگی شما مستقیماً حاصل نظام باورها و تصمیم گیری های شماست. اگر در جستجوی سلامتی، خوشحالی و یک زندگی خوب هستید، پس لازم است صادقانه شرایط خود را ارزیابی نمایید.

مراحل تغییر نظام باورها

تغییر در نظام باورها

۱ – درونتان را به دقت بررسی کنید.

زمانی می توانید تغییر کنید که صادقانه و دقیق تاثیر نظام باورها بر اتفاقات زندگیتان را بررسی کنید. بنابراین اگر روال زندگی یا کسب و کارتان آنطور که می خواهید پیش نمی رود، فقط کافی ست چند دقیقه ذهن خود را موشکافی کنید تا دریابید باور حقیقی و قلبی شما چیست؟

۲ – از خودتان سوالات رک و صریح بپرسید.

نظیر این سوالات : آیا من حقیقتاً باور دارم که شایسته ی رسیدن به موفقیت هستم؟ آیا من خودم را دوست دارم؟ آیا در مورد گذشته ام رنجیده خاطر و عصبانی هستم؟ احساس من درباره کسب ثروت و سرمایه چگونه است؟ آیا به دنبال کمک هستم؟ آیا وقتم را با پرورش افکار منفی به هدر می دهم؟ آیا در انتظار موفقیت فوری هستم؟ آیا مایل به یادگیری و توسعه فنون جدید هستم؟ آیا دیگران را سرزنش کرده و مسبب ناکامی هایم می دانم؟ آیا من می توانم تغییر کنم؟

۳ – آیا می توانم تغییر کنم؟

بله! شما می توانید هر زمان که خواستید تغییر کنید. می توانید به سرعت و فوراً تغییر کنید. شما می توانید همین لحظه تصمیم بگیرید یک کتاب مطالعه کنید، تلویزیون را خاموش کنید، به پیاده روی برید، بخاطر نعمت هایی که در زندگی به شما ارزانی شده شکرگزار باشید، ذهنتان را باز کرده و به قلبتان گوش دهید.

۴ – می توانید تصمیم بگیرید هیچ کاری نکنید.

می توانید انجام این تصمیم را به تاخیر انداخته و وانمود کنید در حال انجام آن هستید. به خاطر داشته باشید ایده تغییر نظام باورها کار راحتی نیست و برایتان آسانتر است که خود کنونی تان باقی بمانید. شما می توانید استراحت را بر تلاش، تاخیر را به عمل کردن، تفریح را به یادگیری، خیالپردازی را به حقیقت و ترس و استرس را بر اعتماد به نفس  انتخاب کنید. کدام را بر می گزینید؟

۵ – شرایطتان را ارزیابی کنید.

اگر به دنبال سلامتی، خوشحالی و زندگی خوب و مرفه هستید، شرایطتان را مورد ارزیابی قرار دهید و زیر و بم تمام مواردی که ممکن است به عدم موفقیت شما منجر شود را کاوش کنید.

۶ – ذهن خود را پاکسازی کنید.

پاکسازی ذهن

در این مرحله لازم است ذهن خود را مثل ذهن یک کودک پاک و فرمت کنید. برای اینکار تنها لازم است تمام اتفاقات بد و ناگوار زندگی خود شامل قضاوت های اشتباهی که انجام داده ای، اشتباهات کوچک و بزرگتان، احساسات بدی که در گذشته تجربه کرده و موجب آزارتان شده است را فراموش کنید جایگاهی که در حال حاضر در زندگی دارید، نتیجه تمامی تصمیمات و انتخاب های گذشته است. یک راه موثر برای اینکه خود و دیگران را بخاطر اشتباهات انجام شده ببخشید این است که به خود بقبولانید با خودخوری و آزار خودتان این تنها شمایید که ضرر کرده و آینده را نیز از دست خواهید داد، پس آسوده باشید و گذشته ای که دیگر قابل بازگشت و جبران نیست را رها کنید و به آینده امیدوار باشید.

۷ – برنامه فعلی زندگیتان را بررسی کنید.

اکنون زمان آن رسیده که تغییر نظام باورها را عملی کنید. برنامه روزانه و روال عادی زندگیتان را بررسی کنید. به این فکر کنید چه کاری می توانید انجام دهید تا برنامه روزانه بهتر و پربارتری داشته باشید؟

۸ – آهسته و پیوسته جلو بروید.

هرگونه تغییر تاثیر گذاری معمولاً با یک روند کند و آهسته انجام می شود، ولی به خاطر داشته باشید سفر به دور دنیا نیز مستلزم برداشتن اولین گام هاست. این موضوع بدان معنی است که با انجام کارهای ساده در یک بازه زمانی شما می توانید نتایح دراز مدت موفقیت آمیزی را در زندگیتان شاهد باشید.

۹ –  اندیشه های مثبت در سر بپرورانید.

کلید رسیدن به موفقیت های بزرگ این است که هر روزی که زندگی می کنید یک روز موفق بسازید، اگر به طور مداوم متوجه افکاری که در سر می پروانید باشید این کار برایتان بسیار ساده خواهد بود. وقتی مستقیماً روی افکار مثبتی چون عشق، شکرگزاری، خوشحالی، لذت و… تمرکز می کنید برخی از نیرومند ترین قدرت های عالم هستی در وجودتان بیدار می شود.

۱۰ – افکار شما همان آینده شماست.

رسیدن به موفقیت

بسیار مهم است که درک کنید چیزی که امروز به آن فکر می کنید در حال شکل دهی به آینده ی شماست. پس اگر می خواهید فراوانی نعمت و رسیدن به موفقیت را به زندگیتان بیاورید از همین حالا شروع کرده و فراوانی و وفور نعمت را با تمام وجودتان احساس کنید. خود را مجسم کنید که به تمامی اهداف و آرزوهایتان دست یافته اید. باور داشته باشید که سزاوار داشتن بهترین ها چه در عشق، چه در تجارت و چه در زندگی هستید. باور داشته باشید که می توانید همانی باشید که می خواهید. حالا می توانید سلامتی، عشق، لذت و فراوانی را تجربه کنید.

در پایان به یاد داشته باشید با انتخاب تغییر نظام باورها است که تغییر شکل گرفته و آغاز می شود. پس این انتخاب و تصمیم را به تعویق نینداخته و از همین امروز تصمیم بگیرید تغییر کرده و زندگی پر از موفقیتی را تجربه کنید. لطفاً نظر خود را در رابطه با این مطلب با ما در میان بگذارید.

 

امتیاز 5 از 1 رای

5 دیدگاه برای “تغییر نظام باورها

 1. اشتراک ها: بالا بردن میزان اعتماد به نفس در فرد برای دستیابی به موفقیت - گروه تحقیقاتی سیف

 2. اشتراک ها: مدیریت نظام باورها را با این سه گام مفید جهت کسب موفقیت بیاموزید

 3. اشتراک ها: تمرین مؤثر در تغییر باور و نحوه شناسایی و تشخیص درستی یک باور

 4. فرزانه قهرماني گفت:

  با انتخاب تغییر نظام باورها است که تغییر شکل گرفته و آغاز می شود….دقیقا با این جمله موافقم..هر اتفاقی که در زندگی ما رخ می دهد نشات گرفته از نظام باورهای ماست.

  • seif گفت:

   با سلام خدمت شما سرکار خانم قهرمانی عزیز و گرامی
   ممنون از اینکه از سایت گروه تحقیقاتی سیف بازدید نمودید ، خیلی خوشحال میشیم ما رو از نظرات خود بهره مند سازید .
   شاد ، سلامت و ثروتمند باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *