تحقق رؤیاها با قانون جذب

رویاپردازی و آرزو کردن یکی از حس های درونی هر انسانی است که از آغاز طفولیت با وی همراه بوده و تا آخر عمرش ادامه دارد. گاهی رویاهایمان آنقدر بزرگ و دست نیافتنی است که خودمان را سرزنش میکنیم و نهیب میزنیم و میگوییم دست از این افکار بردار. در حالی که غافلیم از این موضوع که همین رویاها باعث ساخته شدن آینده مان میشود. اما مسأله اصلی، ندانستن راه و روش تحقق رؤیاها است که بسیاری از مردم از آن بی اطلاعند.

زمانی که ما به یک باور میرسیم، ضمیر ناخودآگاه ما به آن چنگ زده و در مواقع لزوم از آن استفاده میکند. حال اگر باورهایی که داریم را تحت کنترل در نیاوریم و آنها را اصلاح نکنیم ممکن است آثار سوء بر زندگی خود ما و اطرافیانمان بگذارد. چرا که ضمیر ناخودآگاه هرگز از ما اجازه نخواهد گرفت تا باوری را که در اختیار دارد به کار بنند. در این مسیر از آنجایی که ضمیر ناخودآگاه خود یک منبع انرژی محسوب می شود، تنها گذرگاهی است که با کائنات مستقیماً در ارتباط است. و هر نوع فکر و باور ما را به عنوان یک درخواست مطرح میکند و منتظر جواب می نشیند. و گاها این پاسخ خیلی سریع میرسد!

به راستی اگر در کودکی رؤیای داشتن یک خانه عروسکی یا ماشین اسباب بازی یا دوچرخه را نداشتید، هرگز به آن دست می یافتید؟ البته تحقق رؤیاها اینگونه نیست که فقط با خیالبافی بدست آید، بلکه باید با آن رؤیا زندگی کرد! قدم برداشت، سخن گفت و مجموعه ای اعمال و رفتارها را به انجام رساند تا تحقق یابد.

رابطه بزرگی رؤیایمان با زمان تحقق رؤیاها

بسته به این که چه شرایطی در حال حاضر داریم و چه چیزی می خواهیم میتواند زمان رسیدن به رؤیاهایمان را نیز تغییر دهد. فرضاً اگر شخصی در حال حاضر اجاره نشین باشد و حتی ملک و املاکی هم برای فروش نداشته باشد، اما رؤیای داشتن یک خانه بسیار مجلل در باغی پر از گل، شاید تا آخر عمرش همچنان برای وی یک رؤیا باقی بماند یا اینکه سالیان سال طول بکشد تا به آن برسد. این مانند آن است که ما می دانیم در فلان شهر یا روستای ایران گنجی وجود دارد، اما چون نقشه گنج را نداریم برای رسیدن به آن باید همه شهر را حفاری کنیم تا شاید به آن برسیم و برای این همه حفاری مسلماً عمرمان کفاف نخواهد داد. پس چیزی که برای تحقق رؤیاها نیاز داریم چیست!؟

اگر قرار باشد رؤیایی داشته باشیم که آن را باور کنیم، و این باور را به دست ضمیر ناخودگاهمان بسپاریم تا آن را به کائنات منتقل کند، و از طریق قانون جذب خواسته مان را به ما برگرداند، باید یک نقشه راه ترسیم کنیم. قبلا هم در مثالهایی مشابه نیز عرض شد. خواستن باید به نوعی منطقی باشد چون زودتر به جواب میرسیم. و خواسته های منطقی معمولاً اهداف کوتاه مدت ما هستند.

بعنوان مثال فرض کنید رؤیای داشتن یک لامبورگینی را دارید، انتخاب مدلش با خودتان. اما در حال حاضر هنوز نه ماشینی دارید و نه حتی گواهی نامه ای!! پس رؤیای اولتان باید گرفتن گواهی نامه رانندی باشد. وقتی میگوییم رویا، لطفاً آن را با یک خواسته معمولی اشتباه نگیرید. رؤیا یعنی اینکه فکر کنید آن را قبلا گرفته اید و هم اکنون در دستتان است. از آن تصویری روشن بسازید و هر لحظه مجسم کنید. حال کافیست به دنبال آن یک اشتیاق نیز ضمیمه کنید. اشتیاق داشتن گواهینامه… و پس از آن اشتیاق داشتن یک ماشین هر چند معمولی، و همین گونه راه را برای رسیدن به لامبورگینی رؤیایی تان هموار کنید.

در این جا نکته ای وجود دارد. و بسیار مهم است…. اگر شما بخاطر بدست آوردن چیزی قرار نیست حسابی کیف کنید و ذوق زده شوید، هرگز آن را بدست نخواهید آورد چون اشتیاق داشتنش را ندارید.! این یک قانون است. پس به دنبال چیزی بروید که واقعاً مشتاق داشتنش هستید… زیرا کائنات به میزان اشتیاق و خواستن برای تحقق رؤیاها به شما پاسخ خواهد داد.

امتیاز 5 از 1 رای

4 دیدگاه برای “تحقق رؤیاها با قانون جذب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *