کسب اعتماد به نفس با استفاده از قوانین جهان هستی – قسمت اول

اعتماد به نفس در واقع نگرش ذهنی ماست بنابراین می توان با استفاده از قوانین نادیده جهان هستی و راهکارهای ذهنی در مسیر کسب اعتماد به نفس خود گام برداریم. همانطور که می دانید و بارها در مطالب قبل ذکر کردیم اندیشه هر انسانی توانایی خلق رویدادهای جدید و مشابه را دارد. تمامی افکار و اندیشه های ما روی شخصیتمان تاثیر می گذارند، زمانی که ما می کوشیم تا اندیشه های خود را تغییر دهیم، در واقع شخصیت و واقعیت وجودی ماست که تغییر می کند.

از آنجایی که کائنات توسط چندین قانون نانوشته اداره می شود، لازم است که ما از این قوانین آگاه باشیم تا بتوانیم هدفمند عمل کرده و با استفاده از این قوانین به خواسته های خود دست یابیم. در این مطلب قصد داریم در رابطه با کسب اعتماد به نفس با استفاده از قوانین کائنات با شما گفتگو کنیم. لطفاً تا انتها ما را همراهی نمایید.

کسب اعتماد به نفس با استفاده از قوانین نانوشته کائنات

قانون جذب

۱ – قانون علت و معلول

یکی از مهمترین قوانین طبیعت که در مطالب پیشین برایتان شرح دادیم که چگونه قانون علت و معلول می تواند موجب پرورش اعتماد به نفس در افراد گردد. این قانون ساده تمامی اتفاقاتی که در زندگی شما رخ می دهد را تحت تاثیر قرار می دهد. بنا بر قانون علت و معلول شما مسبب تمامی اتفاقاتی هستید که برایتان رخ می دهد. این قانون مصداق بارز ضرب المثل “هر چه بکاری همان را درو خواهی کرد” است.

اندیشه هایی که در سر می پرورانید چنانچه اندیشه های مثبت و نیک باشند موجب پدید آمدن اتفاقات خوب و مثبت در زندگی شما خواهند شد و اگر اندیشه های منفی و شر باشند جز اتفاقات بد و تلخ نتیجه ای دیگر به همراه نخواهند داشت، بنابراین همیشه مراقب باشید که چه اندیشه هایی در سر می پرورانید.

۲ – قانون جذب

در گذشته مفصلاً در رابطه با قانون جذب و تاثیر آن بر زندگی با شما صحبت کرده ایم. قانون جذب یکی از زیرمجموعه های قانون علت و معلول است. بنا بر قانون جذب دو مورد مشابه همدیگر را جذب می کنند. بعنوان مثال اگر شما مدام به عدم اعتماد به نفس خود بیندیشید، اعتماد به نفس شما کم و کمتر خواهد شد، چون بر مبنای قانون جذب شما عدم اعتماد به نفس را جذب می کنید. قانون جذب صراحتاً عنوان می کند که ممکن نیست شما به موضوعی بیندیشید و در نهایت چیزی متفاوت با آنچه به آن می اندیشید را جذب کنید. همان اتفاقاتی را جذب می کنید که به طور مداوم به آنها می اندیشید. از آنجایی که اغلب افراد به قانون جذب بی توجه هستند و اتفاقاً هم سرشان مملو از اندیشه های منفی است، اکثریت جامعه پر است از افرادی بی هدف که همیشه از بخت بد خود می نالند. زندگی شما همانگونه رقم می خورد که اندیشه های خود را پرورش داده اید، بنابراین اگر زندگی خوبی ندارید علت را در افکار و اندیشه های خود جستجو کنید و بررسی کنید که غالباً چه افکاری در ذهن خود می پرورانید که سبب شده چنین مشکلاتی را جذب زندگیتان کنید.

۳ – قانون تمرکز

یکی دیگر از قوانینی که می توانید برای کسب اعتماد به نفس از آن استفاده نمایید قانون تمرکز است. بنابر قانون تمرکز ، شما می توانید هر اندیشه ای که روی آن تمرکز کافی داشته باشید را در جهان واقعی خلق کرده و آن را از عالم افکار و رویاها بیرون کشیده و لمس نمایید.

به یاد داشته باشید زمانی که اندیشه ای را در سر می پرورانید مثل این است که دانه ای را در دل خاک کاشته اید و اگر این دانه را در خاکی حاصلخیز و زمینی آفتابگیر نکاشته باشید و در فواصل زمانی مشخصی به آن آب ندهید نباید توقع داشته باشید که دانه رشد کند. حال تمرکز روی اندیشه به منزله آبیاری و رسیدگی به همان دانه است.  هر چقدر بیشتر روی افکارتان متمرکز شوید احتمال اینکه بتوانید آنها را در عالم واقعیت لمس نمایید بیشتر خواهد شد.

فردی که برای دستیابی به هدف و رویای خود اشتیاق کافی دارد، موفق ترین شخص در استفاده از قانون تمرکز است. چرا که اشتیاق افراد موجب قوی تر شدن قانون تمرکز می شود و هر چقدر تمرکز شخص روی فکر و اندیشه ای بیشتر باشد، احتمال به واقعیت پیوستن اندیشه بیشتر خواهد بود. بخاطر وجود این قانون نیرومند است که ما همیشه تاکید می کنیم روی خواسته های خود تمرکز کنید.

این مطلب ادامه دارد، در مطلب بعد به بقیه قوانین حاکم بر جهان هستی که می توانید با آنها اعتماد به نفس خود را افزایش دهید را به شما معرفی می کنیم.

امتیاز 3 از 2 رای

3 دیدگاه برای “کسب اعتماد به نفس با استفاده از قوانین جهان هستی – قسمت اول

 1. خانم عظیمی گفت:

  سلام استاد شمابینظیرید،سپاس فراوان بابت مطالب ارزشمندتون،منتظر مطالب مفیدهدف گزاری بیصبرانه هستم،پایدارباااشید

  •  علیرضا سیف گفت:

   سلام خدمت سرکار خانم عظیمی
   ممنون از شما بابت کامنت بسیار زیباتون .
   پیرامون موضوع هدف گذاری در سایت گروه تحقیقاتی سیف به تازگی بیش از ۲۰ مقاله ارائه کردیم که می توانید از بخش مقالات اقدام به مطالعه نمائید و به زودی در کانال تلگرام مجدداً دوره رایگان هدف گذاری را پرقدرت استارت می زنیم .

 2. خانم عظیمی گفت:

  سلام استاد شمابینظیرید،سپاس فراوان بابت مطالب ارزشمندتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *