کسب ثروت از طریق سوگیری ذهنی به ۴ روش – قسمت اول

کسب ثروت از طریق پرایمینگ یا سوگیری ذهنی

طرفداران فنگ شویی، قانون جذب، نظام باورها و دیگر نظریه های این چنینی معتقدند که می توان با استفاده از قدرت ذهن به کسب ثروت و هر چیز دیگری که می خواهیم بپردازیم. حقیقت این است که ذهن ما به حدی قدرتمند است که حتی فکرش را هم نمی توانیم بکنیم. ذهن قابلیت خلق تصاویر را دارد، وقتی ناخودآگاه به فکر فرو می رویم این ذهن ماست که تصاویری را که شاید در زندگی خودمان هرگز آنها را ندیده ایم خلق می کند. وقتی ذهن ما تا این اندازه قدرتمند است که قادر است تصاویر چیزهایی که برایمان بیگانه است را به وضوح خلق کند چرا از آن برای کسب ثروت و اتفاقات خوش زندگی استفاده نکنیم؟ در این مقاله قصد داریم ۴ روش برای کسب ثروت از طریق ذهن را با شما همراهان همیشگی در میان بگذاریم. تا انتها ما را همراهی کنید.

پرایمینگ یا سوگیری ذهنی چیست؟

پرایمینگ یا سوگیری ذهنی

روانشناسان دریافته اند که رفتار و طرز تفکر ما می تواند بر اساس اطلاعاتی که دریافت می کنیم تغییر کند. این پدیده پرایمینگ priming یا سوگیری ذهنی نام دارد و می تواند بر روی هر چیزی از رفتار شما گرفته تا احساساتتان تاثیر بگذارد.

به عنوان مثال محققان دریافتند که به سادگی شنیدن کلماتی چون چین و چروک، فراموشکاری، کهولت سن و… کافی است تا فردی که پا به سن گذاشته احساس پیری کرده و قدم های آهسته تری بردارد. در تحقیقی دیگر محققان به این نتیجه رسیدند که افرادی که در هنگام گفتگو با فردی دیگر یک فنجان قهوه یا چای داغ را در دست دارند، احساس مثبت تری به این مکالمه دارند. چرا که گرمای فنجان از طریق دست ها دریافت شده و به یک انرژی گرم و پر حرارت به انجام مکالمه با مخاطب تبدیل می شود.

خودتان را ثروتمند بدانید

روش های مختلفی وجود دارد که به وسیله ی آنها می توانید مغزتان را تحریک کنید تا به برآورده شدن رویاهای مالی و همچنین کسب ثروت برای شما کمک کند. در اینجا چهار روش را ذکر می کنیم که می توانید با استفاده از آنها ذهنتان را به یک ذهن ثروت ساز تغییر دهید و موجب شوید تمامی رویاهای مالی تان به حقیقت بدل گردند.

 

روش هایی برای کسب ثروت از طریق سوگیری ذهنی

۱ – تجسم کنید که رویایتان برآورده شده و ثروتمند هستید

ذهن ثروت ساز

بین اقشار مختلف جامعه ورزشکاران به خوبی اهمیت تجسم فعالیت را درک کرده اند. آنها معمولاً ساعت ها ساعت ها وقت صرف کرده و فکر می کنند که هر حالت مختلفی از ضربه در مسابقه چه احساسی دارد، چه صدایی دارد، چگونه موجب افتادن آنها می شود، چگونه این ضربه می تواند به پیروزی شان منتهی گردد و… تفکراتی از این قبیل.

تحقیقی که اخیراً محققان دانشگاه شیکاگو دادند به این گونه بود که از سه گروه شرکت کنندگان خواسته شد تا چندین پرتاب بی مقدمه به سوی سبد بسکتبال انجام دهند. در مرحله بعدی از گروه اول خواسته شد تا روزی یک ساعت تمرین کنند و هر چقدر که می خواهند توپ به سمت سبد روانه کنند، از گروه دوم خواسته شد تا هر روز یک بار پرتاب به سمت سبد انجام دهند و از گروه سوم خواسته شد تا کار خاصی انجام ندهند. یک ماه بعد گروه اول ۲۴% پیشرفت داشت، گروه دوم ۲۳% پیشرفت داشت، آن هم بدون این که ساعت ها در زمین بسکتبال تمرین کنند. گروه سوم هم هیچ پیشرفتی نداشت. در اینجا محققان به این نتیجه رسیدند که تجسم یک فعالیت می تواند به بهبود عملکرد فرد منتهی گردد.

چیزی که اهمیت دارد این است که برای کسب ثروت از طریق ذهن باید از تمام جوانب تجسمی دقیق و واضح انجام دهید. این تجسم ذهنی باید به قدری شفاف و روشن باشد که وقتی چشمتان را می بندید حس کنید که حقیقتاً این اتفاقات برایتان رخ داده در اکنون شما یک فرد ثروتمند و موفق هستید که هیچ کمی در زندگی ندارد. وضوح تجسم ذهنی شما باید دقیقاً مثل یک فیلم سینمایی رنگی و شفاف باشد، نباید یک تصویر محو و جسته و گریخته باشد.

شطرنج بازان هم برای بردن در مسابقه از تجسم فعالیت استفاده می کنند. آنها با هر حرکت حریف حرکات بعدی خود و او را در نظرشان مجسم می کنند و به این طریق برد و باخت خود را حدس می زنند. ولی بین تجسم وزشکاران و تجسم شطرنج بازان تفاوت زیادی وجود دارد. تجسم ورزشکاران بسیار فعال است و چندین احساس را در خود نهفته دارد. وقتی ورزشکاران کاپ قهرمانی و رسیدن به رویا و هدفی که تمام زندگیشان را صرف آن می کنند، در نظر مجسم می کنند انرژی مثبتی دریافت می کنند که مطمئناً همین انرژی موجب می شود روزی به رویایشان دست یابند.

اگر می خواهید ثروتمند شدن و کسب ثروت سرشار و بی شمار را در ذهن خود مجسم کنید، به این فکر کنید که چگونه در شرایط مختلف مالی رفتار می کنید. همه چیز را به دقت بررسی کنید، تمام نکات و حرف هایی که بار منفی به همراه دارند مانند نمی توانم، نمی شود، قادر نیستم، پول ندارم و…. را از ریشه در وجودتان خشک کنید. هر زمان فردی از دوستان یا خانواده تان هم در حین صحبت خود به این نکات منفی اشاره کرد بی درنگ حرف را عوض کنید، اگر دیدید که به ادامه ی حرف اصرار دارد چیزی را بهانه قرار داده و سریعاً وی را ترک کنید. اجازه ندهید هیچ یک از عوامل منفی، احساس مثبت و تفکر زیبای شما را درباره کسب ثروت و رویای ثروتمند شدن از بین ببرد.

این مطلب ادامه دارد….

امتیاز 5 از 1 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *