هشت راز طلایی کسب موفقیت، سلامتی ، ثروت و شادی

هشت راز طلایی کسب موفقیت، سلامتی ، ثروت و شادی

هشت راز طلایی کسب موفقیت، سلامتی ، ثروت و شادی

هشت راز طلایی کسب موفقیت، سلامتی ، ثروت و شادی ؛  تابه‌حال به این موضوع دقت کرده‌اید چرا به هدف و رویای موردنظرمان در بیشتر مواقع نمی‌رسیم و یا اگر می‌رسیم نصف و نیمه رسیده‌ایم  و در بیشتر مواقع از خودمان راضی نبوده‌ایم؟ فکر می‌کنید چرا اکثر افراد باسواد جامعه هم با مقوله هدف‌گذاری مشکل‌دارند و نمی‌توانند به شیوه صحیحی برای رسیدن به خواسته‌های خود، هدف‌گذاری نمایند.

اکثر ما اهداف و رویای واقعی خود را نمی‌شناسیم. بیشتر ما انسان‌ها هدفی را تعیین می‌کنیم و با شور و اشتیاق شروع به حرکت می‌کنیم اما در میانه راه هیچ اثری از آن‌همه شور و اشتیاق اولیه وجود ندارد، شاید برخی از ما انسان‌ها تصمیماتت زیادی جهت رشد خودمان در زندگی گرفته‌ایم، اما تقریباً هیچ‌کدام را به سرانجام نرسانده‌ایم.

به نظر شما دوستان چرا این اتفاق به‌کرات برای افراد زیادی در جامعه رخ می‌دهد؟ برای به تحقق رساندن اهدافمان مهم‌ترین موضوع چیست؟ چه عاملی می‌تواند تا رسیدن به هدف و رؤیاهایمان انگیزه و پشتکار را در وجود ما نگه دارد؟ ما نیاز به  مهارتی داریم که بتوانیم اهداف واقعی‌مان را از هوس‌های زودگذر شناسایی کنیم.

اهمیت داشتن هدف و عدم توجه بیش از ۹۷ درصد مردم به این موضوع:

طی تحقیق صورت گرفته­ در دانشگاه ییل در سال ۱۹۵۳ بر روی هزاران دانشجوی فارغ‌التحصیل مشخص گردید که تنها ۳ در صد این افراد برای آینده خود هدفی مکتوب و واضح دارند و ۹۷ درصد هدفی نداشتند، بعد از گذشت بیست سال یعنی در سال ۱۹۷۳ پژوهشگران بار دیگر تحقیقاتی بر روی آن افراد انجام دادن و معلوم شد که آن ۳ درصد که هدف‌های مکتوب داشتند بیش از ۱۰ برابر ۹۷ درصد دیگر درآمد کسب کرده‌اند.آموزش جذب ثروت - 8 راز طلایی

در این راستا من هم اقدامی دریکی از کتابخانه‌های کشور که بیشتر محققین، پژوهشگران، دانشجویان تحصیلات تکمیلی (دکتری و ارشد) در آنجا مشغول مطالعه می‌باشند سؤالاتی پیرامون هدف‌گذاری طراحی نمودم و تقریباً نتایج مشابه به دست آوردم و متأسفانه تنها کمتر از ۳ صد این افراد در زندگی خود هدف واضح، روشن و مکتوبی دارند.

بسیاری از مردم باری به هر جهت زندگی می‌کنند، زندگی آن‌ها سو و جهت مشخصی ندارند، آن‌ها همه عمر در خدمت کسانی هستند که زندگی‌شان جهت مشخصی و هدف‌دارند.هدف‌ها محملی برای ارتقاء شما و کسب مهارت‌های شما هستند ضمناً به یاد داشته باشید که گاهی دستاوردها از بین می‌روند و یا دزدیده می‌شوند لیکن آن شخصیت زیبا همواره باقی می‌ماند.

هشت راز طلایی کسب موفقیت، سلامتی ، ثروت و شادی

چگونه به‌صورت صحیح هدف‌گذاری نماییم:

در اینجا لازم است یک نکته بسیار مهم را بگویم مشکل اصلی بیشتر افراد این است که هدف‌های واقعی‌شان را نمی‌شناسند یا اصلاً هدفی برای خود در نظر نگرفته‌اند و یا اصلاً نمی‌دانند چگونه باید هدف‌گذاری نمایند.

اولین اقدامک هشت راز طلایی کسب موفقیت، سلامتی ، ثروت و شادی :

حال از شما می‌خواهم برگه‌ای برداشته و ۱۰ هدف اصلی خود را که قرار است تا پایان امسال به آن دست پیدا کنید بنویسید، سپس به این لیست نگاه کنید و از خودتان بپرسید اگر الآن غول چراغ جادو ظاهر بشود و بگوید فرمان‌بردارم سرورم  و قرار باشد فقط یکی باز تکرار می‌کنم فقط یکی از خواسته‌های شمارا محقق کند، کدام‌یکی از اهدافتان را انتخاب می‌نمودید. کدام‌یکی از این اهداف بیشترین تأثیر مثبت را بر روی زندگی شما خواهد داشت؟ پس درنتیجه آن‌یک هدف  به هدف اصلی شما  تبدیل می‌شود.

حال در ادامه  مقاله تنها راز موفقیت مراحل دقیق رسیدن به اهداف (در اینجا مثال مالی مدنظر بوده ولی شما می‌توانید خواسته دیگر مثلاً خرید  منزل، ادامه تحصیل، ارتقای شغلی و… را در نظر بگیرید) را خدمت دوستان عزیزم بیان می‌کنم.قبل از اینکه به هشت گام طلایی از تنها راز موفقیت تا ثروتمند شدن و رسیدن به هر رویایی بپردازیم به یک فایل صوتی که مرتبط با موضوع تنها راز موفقیت هست گوش کنید.۱۵۰۲۰۱_۰۰۵

 

هشت راز طلایی کسب موفقیت، سلامتی ، ثروت و شادی

هشت راز طلایی کسب موفقیت، سلامتی ، ثروت و شادی ، گام یکم:

تصمیم بگیرید که دقیقاً  به چه هدفی می‌خواهید برسید، مقدار دقیق هدف خود را که می‌خواهید به دست بیاورید را مشخص کنید: مثلاً هدف شما اگر مالی بوده پس مقدار پول را به‌صورت کاملاً دقیق ذکر کنید. نه اینکه بگویید من مقدار زیادی پول می‌خواهم. دقیقاً تا یک ریال آخر مقدار پولی که می‌خواهید را تعیین کنید (به این فکر کنید که چرا این پول را می‌خواهید و با داشتن این پول، زندگی شما چگونه خواهد شد؟)

هشت راز طلایی کسب موفقیت، سلامتی ، ثروت و شادی ،گام دوم:

دقیقاً بنویسید که درازای رسیدن به هدف، حاضرید چه چیزهایی را بدهید؟ مثلاً باید مشخص کنید که برای رسیدن به آن مقدار پول که مدنظر شما هست، دقیقاً چه چیزهایی را حاضرید قربانی کنید.

طی تحقیقات صورت گرفته توسط دانشگاه استنفورد هر فرد به‌طور متوسط تنها از ۱۲ درصد توان ذهنی خود استفاده می‌کنند و بقیه این توانمندی‌ها بدون استفاده هست. پس در اینجا به خودمان قول دهیم برای رسیدن به اهداف و زویایی که در سرداریم کمی بیشتر از توان ذهنی خود استفاده نماییم.

هشت راز طلایی کسب موفقیت، سلامتی ، ثروت و شادی ،گام سوم:

یک محدوده زمانی برای خود تعیین کنید. بسیار مهم است که یک تاریخ مشخص و زمان حداکثری مشخص را برای رسیدن به هدف خود تعیین نمایید وگرنه ضمیر ناخودآگاهتان، حرف شمارا یک دروغ خواهد دانست و انگیزه لازم را در شما ایجاد نمی‌کند. (خیلی مهم است که هدف‌ها و مهلت آن عاقلانه باشد. مثلاً من تا یک ماه دیگر به کره ماه می‌روم، اگر شما در این حوزهِ  فعالیت نمی‌کنید، عاقلانه نیست)

قانونی به نام قانون پارکینسون وجود دارد که در آن می‌گوید: هر کار، همان‌قدر طول خواهد کشید که برای انجامش به خود مهلت داده‌اید. زمان زیادی را به هدف خود تخصیص ندهید، یک‌زمان منطقی و نسبتاً کوتاه را تعیین کرده و باور داشته باشید که در آن تاریخ، به هدف خودخواهید رسید. درنهایت اگر لازم شد می‌توانید اندکی به خود وقت اضافه دهید.

هشت راز طلایی کسب موفقیت، سلامتی ، ثروت و شادی ،گام چهارم:

استراتژی رسیدن شما چیست؟ برنامه کاملاً مشخصی بچینید.

یک استراتژی و برنامه منظم را دقیقاً بنویسید که شمارا به هدف موردنظر، می‌رساند. به‌دقت فکر کنید و برنامه‌ای منظم تعیین کنید. نکته مهم اینجاست که پس از تعیین نقشه و استراتژی رسیدنتان به هدف، همین‌الان شروع کنید! در همین لحظه! وگرنه ضمیر ناخودآگاه شما باور نخواهد کرد و اگر باور نکند و اعتماد میان شما تخریب شود، هیچ انگیزه‌ای را در شما ایجاد نخواهد کرد

هشت راز طلایی کسب موفقیت، سلامتی ، ثروت و شادی ،گام پنجم:

حال یک متن شخصی  پیرامون چهار مرحله قبلی برای خودتان بنویسید:  در موبایل یا یک برگه کاغذ که همواره همراهتان است، متنی مبنی بر اینکه دقیقاً چه می‌خواهید و چرا می‌خواهید، در چه محدوده زمانی آن را می‌خواهید و درازای این هدف حاضرید چه بهایی را بپردازید، نوشته و برنامه‌ای کاملاً مشخص برای چیزی که می‌خواهید به آن برسید، تعیین نمایید. درواقع، این مرحله، جمع‌بندی چهار مرحله اول است.

هشت راز طلایی کسب موفقیت، سلامتی ، ثروت و شادی ،گام ششم:

خود را روی این متن که در گام پنج نوشته‌اید، هیپنوتیزم کنید:

یک‌بار دیگر تکرار می‌کنیم که زیبایی این روش در این است که برای رسیدن به هر زویایی، کار می‌کند! مرحله شش ام، بسیار ساده است. کافی است متنی را که در مرحله پنج آماده کردید، دو و یا تعداد بیشتری مرتبه در طول روز بخوانید. ولی پیشنهاد می‌کنم یک‌بار قبل از خواب و یک‌بار پس از بیدار شدن. نکته مهم اینجاست که شما باید، حین خواندن این متن، خود را با همه وجود درزمانی که به هدف و رویای خود رسیده‌اید ببینید، حس کنید و عمیقاً باور کنید که هم‌اکنون در مقصد هستید و به هدف و رویای خود رسیده‌اید. بدین ترتیب، با تکرار و مداومت، ضمیر ناخودآگاه شما، برنامه‌ریزی می‌شود و حتی زمان‌هایی که حواستان نیست، ضمیر ناخودآگاه شمارا به سمت هدف خواهد برد. هر چیزی که بارها در ذهن خود تکرار می‌کنید، ضمیر  ناخودآگاه شما، آن را به حقیقت تبدیل خواهد کرد. باور شما حقیقت را می‌سازد.

هشت راز طلایی کسب موفقیت، سلامتی ، ثروت و شادی ، گام هفتم:

تلاش کردن و مثل یک انسان موفق و عالی زندگی کردن:

گاهی اوقات برخی از انسان‌های متوسط را دیده‌اید که در هنگام امتحان کنکور با تلاش زیاد دانشگاه‌های خوب مثل شریف یا تهران قبول می‌شوند چون این‌ها در سطح بسیار عالی حرکت کرده‌اند. انسان‌های متوسطی که از جاهای کوچک شروع کرده‌اند به انسان‌هایی تبدیل‌شده‌ که توانسته‌اند جهان را تغییر بدهند. درصورتی‌که در راستای رسیدن به اهداف خود مثل یک انسان ضعیف و متوسط عمل بکنید هیچ‌وقت موفق نمی‌شوید زیرا موفقیت با متوسط بودن هیچ نقطه اشتراکی نداشته و نخواهد داشت. سعی کنید با ترس‌های خود مبارزه کنید و هرگز مأیوس و ناامید نشوید. مطمئن باش اگر ذهنتان چیزی را باور کند پس می‌تواند به آن برسد. ذهن اصلاً متوجه بزرگی یا کوچکی هدف نمی‌شود و شاید باورتان نشود که رسیدن به هدف‌های بزرگ، به‌اندازه هدف‌های کوچک از شما وقت و انرژی می‌گیرند. پس از شما می‌خواهم اهداف بزرگ برای خود مشخص کنید و به سمت اهداف بزرگ خود پیش بروید.

عیسی مسیح (ع) می‌گوید:
آنچه را که دلت می‌خواهد در زندگی‌ات اتفاق بیفتد باور کن وایمان داشته باش که اتفاق می‌افتد و قطعاً اتفاق می‌افتد و شما آن را خواهید داشت.
پس همیشه با خود بگویید که آنچه را که من انتظار دارم از جانب خداوند مهربان برایم رخ می‌دهد که این همان قدرت ایمان است.

جیم ران  مدرس اسطوره‌ای موفقیت، جمله زیبایی دارد:

هدف‌هایتان را کوچک  انتخاب نکنید. اگر به هدف‌های بزرگ احساس نیاز نکنید، انسان بزرگی نخواهید شد.

زمانی که موانع پیشرفت خود را شناسایی کنید اعتمادبه‌نفس بالایی در وجود خود ایجاد می‌کنید که به شما کمک می‌کند هر کاری که می‌خواهید انجام دهید. شما می‌بایست بدانید عملاً از توانمندی‌های فراوانی برخوردارید. به آنچه در زندگی می‌خواهید دست پیدا کنید کافی است تلاش فراوان بکنید.

هشت راز طلایی کسب موفقیت، سلامتی ، ثروت و شادی ، گام هشتم:

حال بعد از مطالعه هفت گام قبلی، منتظر گام هشتم هستید، در این گام شما یاد می‌گیرید مسئولیت کامل زندگی خود را برعهده‌گرفته، نه کسی را سرزنش کنید و نه عذر و بهانه‌ای بیاورید. یادتان باشد ما انسان‌های هدفمند و برگزیده منتظر کسی نمی‌مانیم که بیاید وزندگی ما را بهتر کند. چون ما از کسی توقعی نداریم و هرگز هم گله نمی‌کنیم.

پس یادمان باشد برای نوشتن هدف خود به این ۸ اصل پایبند باشید:

۱- مقدار دقیق هدف خود را که می‌خواهید به دست بیاورید را مشخص کنید.

۲- دقیقاً بنویسید که درازای رسیدن به هدف، حاضرید چه چیزهایی را بدهید؟

۳- یک محدوده زمانی برای خود تعیین کنید.

۴-استراتژی رسیدن شما چیست؟ برنامه کاملاً مشخصی بچینید.

۵- یک متن شخصی  پیرامون چهار مرحله قبلی برای خودتان بنویسید.

۶- خود را روی این متن که در گام پنج نوشته‌اید، هیپنوتیزم کنید.

۷-تلاش کردن و مثل یک انسان موفق و عالی زندگی کردن

۸-مسئولیت کامل زندگی خود را بر عهده بگیرید.

دومین اقدامک هشت راز طلایی کسب موفقیت، سلامتی ، ثروت و شادی 

حال از تو دوست خوبم می‌خواهم هدفی را که در تمرین بالاتر به‌عنوان هدف اصلی برای خود مشخص نمودی رو طبق این ۸ اصل موردبررسی قرار بده و برای خودت در دفترچه ثبت آرزوها و اهداف بنویسید.

 

پس از تو دوست خوبم می‌خواهم که چشم‌انداز خود را برای آینده دقیقاً بنویسید و از صمیم قلب منتظرش باشید. شما نباید به چگونگی خلق آن‌ها در این لحظه فکر کنید و هرگز به این فکر نکنید که خلق آن برای شما غیرممکن است. شما در یک صورت می‌توانید اهداف خودتان را به کسی دیگر بگوئید که آن‌هم مثل شما در یک فرکانس باشد و شمارا دوست داشته باشد، در این میان برخی از انسان‌ها که ایده‌ها و اهداف شمارا می‌شنوند عده‌ای شمارا تشویق و با شما همراهی می‌کنند وعده‌ای دیگر سعی می‌کنند روحیه و انگیزه شمارا نابود کنند. اگر تمام موارد که گفته شد رعایت کنید به‌طور کامل از افکار محدودکننده خود رهایی پیدا می‌کنید و در مسیر دستیابی به اهداف شخصی، کاری، مالی و…با سرعتی سریع و مطمئن پیش خواهید رفت و در طول مسیر توقف‌ناپذیر می‌شوید و به انسان دیگری تبدیل خواهید شد. در زندگی هیچ محدودیتی برای رسیدن به خواسته‌هایتان وجود ندارد به جزء آن محدودیت‌هایی که در ذهن خود می‌پذیرید.

ضمناً در این راستا در طراحی دوره‌ای کارگاهی پیرامون هدف‌گذاری هستم، شما بتوانید به‌صورت کارگاهی به این موضوع بپردازید. مسیر عصبی آن را در ذهن به وجود بیاورید.

نکته بسیار مهم:

یادت باشد که مهم‌ترین و اثربخش‌ترین قسمت کار، انجام تمریناتی است که در این مقاله از شما می‌خواهم که انجام دهید وگرنه هیچ فایده‌ای ندارد، مهم‌ترین عاملی که این‌همه موفقیت‌های عظیم را در زندگی من به وجود آورده،‌ تعهد وایمانی بود که به انجام تمرینات در خودم ایجاد کرده بودم، بنابراین از شما می‌خواهم با تمام وجود حرف‌هایم را باور کرده و تمرینات را با تعهد وایمانی آهنین انجام دهید در ادامه کارخواهید دید که معجزات به‌صورت سیل‌آسا وارد زندگی‌ات می‌شوند.لازم بذکر است برخی مطالب این مقاله از کتاب بیاندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل می باشد.

 

امتیاز 4.5 از 2 رای