ترس از قضاوت دیگران دشمن هدف گذاری

ترس از قضاوت دیگران در 21 روز

آیا دائم در حال بررسی اطراف هستید و به نگاه های دیگران توجه می کنید؟ آیا نگران هستید دیگران در مورد تان چه فکری می کنند؟ آیا از قضاوت های غلط دیگران در مورد خودتان نگرانید؟ آیا اجتماع گریز و گوشه گیر شده اید؟ ترس از قضاوت دیگران یکی از خطرناک ترین باورهای محدود کننده ذهنی است که مجال رشد و شکوفایی فردی را نمی دهد. مادامی که روی قضاوت های دیگران، کلید می کنید نمی توانید رویاهایتان را واقعی کنید. بسیاری از افراد برای اینکه با قضاوت منفی دیگران مواجه نشوند، هرگز از محدوده امن خویش خارج نمی شوند. این یک مانع بزرگ در هدف گذاری و رسیدن به خواسته های فردی است که خیلی ها تجربه اش را دارند.

چرا از قضاوت دیگران می ترسیم؟

ترس ها محدود کننده هستند و قدرت ابراز وجود را از فرد می گیرند. ترس ها مانع هستند و نمی گذارند خود واقعی نمود پیدا کند. ترس از قضاوت دیگران یکی از باورهای منفی و رایج در همه دنیاست. چه به خواهید و چه نخواهید آدم ها دوست دارند یکدیگر را قضاوت کنند و در مورد عملکرد بقیه ابراز نظر کنند. تا اینجای کار هیچ ایرادی ندارد. حداقل ایراد زیادی ندارد و نمی تواند مشکل ساز باشد. مشکل وقتی شروع می شود که فرد بیش از حد به قضاوت دیگران اهمیت می دهد.

ترس از قضاوت دیگران تنها یک باور است و در واقعیت اصلا معنایی ندارد. آیا حاضرید برای جلب رضایت دیگران، از خواسته های خود بگذرید؟ آیا می توانید هدف تان را به خاطر خوشنودی این و آن تغییر دهید؟ بیایید با خود صادق باشید زندگی بر اساس طرز فکر دیگران چندان هم جذاب نیست.

“اینکه دیگران درباره ما چه فکری می کنند کمی نگران کننده است ولی قطعا ارزش خراب کردن آینده مان را ندارد. نگرانی بیش از حد در مورد نگرش دیگران در ارتباط با ما، روح و روان را آزرده می کند.” ریشه تفکر عمیق بر باورهای دیگران در مورد خود و ترس از قضاوت دیگران، کمبود اعتماد به نفس و شناخت از خود است.”

کمال مطلق و بی عیب بودن مخصوص وجود انسانی نیست. همه انسان ها از بدو خلقت با تفاوت ها و کم و کاستی هایی زاده می شوند. این تفاوت های فردی در جسم و ظاهر به سادگی قابل تشخیص است ولی بسیاری از این تفاوت ها مربوط به شرایط خلق و خو و روحیات هستند که در نگاه اول قابل تشخیص نیست. اینکه بخواهید با استانداردهای شخص دیگری خود را محک بزنید تنها انرژی تان را می گیرد و نمی تواند موجب شادی و بهره وری بیشتر شود.

ترس از قضاوت دیگران

 ترس از قضاوت دیگران ممنوع!

استانداردهای شناخته شده دقیقی برای خوب یا بد بودن مطلق وجود ندارد. حتی افرادی که عیار بسیار بالاتری در زندگی داشته اند هم مورد قضاوت های تلخ دیگران قرار گرفته اند. ” برای دیگران زندگی کردن” یک تجربه بسیار استرس زا و رنج آور است. در واقعیت نمی توان همیشه همه افراد را راضی نگخ داشت. هر طور که رفتار کنید در نهایت قضاوت می شوید. چه اهمیتی دارد دیگرن چه می گویند؟ برای اینکه مورد قضاوت واقع نشوید هیچ راهی وجود ندارد ولی با انجام کارهایی ساده می توان ” ترس از قضاوت دیگران” را از خود دور کرد.

بپذیرید هیچکس کامل نیست و همه عیب هایی دارند. قرار نیست همه مثل ربات های برنامه ریزی شده، یک جور مشخصی رفتار کنیم ، راه برویم و سرمان را بچرخانیم. آیا اشخاصی که شما را قضاوت می کنند، بی عیب و نقص هستند؟

به خودتان یادآوری کنید که طرز تلقی دیگران از شما، دغدغه اصلی تان نیست. اگر یک هدف مشخص را دنبال می کنید باید همه انرژی خود را روی همان هدف متمرکز کنید. ترس از قضاوت دیگران گاهی همه انرژی را از فرد می گیرد.

سعی نکنید برای تغییر تفکر دیگران، خود را تغییر دهید. تغییر دادن رفتار، کردار و طرز فکرتان چیزی را عوض نمی کند. دیگران هنوز هم می توانند قضاوت های همیشگی را داشته باشند. طرز تفکر دیگران موضوعی است که کاملا از قدرت کنترل شما خارج است.

اگر در پاره ای از مسائل احساس ضعف، کمبود و کاستی دارید، در صدد رفع آن برایید تا دیگر با هر قضاوتی تحت تاثیر قرار نگیرید. ترس از قضاوت یک باور ذهنی است که ناشی از احساس نا امنی و ضعف در فرد است. کسانی که رضایت بیشتری از خود دارند به این سادگی ها نگران قضاوت های سطحی دیگران نمی شوند.

تنها راه تضمین شده رهایی از ترس ها و باورهای محدود کننده

ترس از قضاوت دیگران یک خصیصه اکتسابی است که با کمبود احساس رضایت از خود و عدم اعتماد به نفس در ارتباط است. اگر احساس می کنید دیگران حق دارند و ایرادهای زیادی دارید، اگر از ترس مورد قضاوت قرار گرفتن خواب و خوراک ندارید، اگر از کمبود اعتماد به نفس رنج می برید، با مطالعه یک کتاب کاربردی و استفاده از تکنیک های هوشمندانه آن، یک تغییر بزرگ را تجربه کنید

” کتاب معجزه اعتماد به نفس ( افزایش اعتماد به نفس در ۲۱ روز)”

یک کتاب ساده نیست بلکه شامل ده ها ترفند و استراتژی عملی است که یک انسان شکست خورده را تبدیل به سوپر استار موفقیت و کامیابی می کند.

امتیاز 5 از 1 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *