کسب ثروت از طریق سوگیری ذهنی – قسمت دوم

کسب ثروت فراوان از طریق ذهن

در مطلب قبل درباره کسب ثروت از طریق ذهن با شما سخن گفتیم، در اینجا به ادامه ی مبحث قبل می پردازیم و در این مقاله برایتان می گوییم که برای کسب ثروت فراوان باید چگونه ذهن خود را سر و سامان ببخشید و چه سبک زندگی را در پیش بگیرید.

روش هایی برای کسب ثروت فراوان از طریق سوگیری ذهنی

۲ – چیزهایی که دارید را دوست بدارید و بخاطر نعمت هایتان سپاسگزار باشید

کسب ثروت فراوان از طریق شکرگزاری

اگر می خواهید از ذهنتان برای کسب ثروت فراوان استفاده کرده و یک زندگی مرفه و بی دغدغه را برای خود رقم بزنید، با یک دید جدید به تمام داشته هایتان بنگرید. همه ما در زندگی صاحب نعمت های بیشماری هستیم که شاید به حد کافی قدر آنها را نمی دانیم. به عنوان مثال شما که این مقاله را مطالعه می کنید دارای سواد، شعور، خط اینترنت، کامپیوتر یا تلفن همراه هستید که همه این ها موهبت های زندگی شما هستند، آیا برای همین چیزهای کوچک شکرگزار هستید؟ تا زمانی که یاد نگیرد چطور باید قدردان نعمت هایی که به شما ارزانی شده باشید ممکن نیست در مسیر کسب ثروت فراوان موفق شوید.

همین الان یک قلم و کاغذ بردارید و داشته هایتان را یادداشت نمایید. به خاطر داشته باشید چیزهای خیلی بی اهمیت شما مثل لباس و خوراک مناسب ممکن است برای فردی دیگر یک آرزوی دست نیافتنی باشد. هر روز نعمت های زندگیتان را یادداشت کنید و بخاطر داشتن این موهبت های کوچک و بزرگ بارها و بارها خداوند را شکر کنید. شکرگزاری باید مثل دم و بازدم برای شما یک عادت همیشگی شود. صبح که از خواب بیدار می شوید خدا را شکر کنید که یک روز دیگر هم زنده اید و می توانید در این دنیای زیبا زندگی کنید و برای به دست آوردن آرزوهایتان تلاش کنید، شب که به رختخواب می روید خدا را شکر کنید که سقفی بالای سرتان است، رختخوابی گرم و نرم دارید و می توانید شب را در آن بیاسایید. شکرگزار باشید که سلامت هستید و در زمره بیماران لاعلاج قرار ندارید که هر لحظه در انتظار مرگ هستید. برای تک تک نعمت های زندگیتان سپاسگزار باشید تا انرژی مثبت این شکرگزاری موجب کسب ثروت فراوان برای شما گردد.

۳ – از پولتان بخشش کنید

کسب ثروت فراوان از طریق بخشش پول

یکی از آسان ترین روش ها برای کسب ثروت فراوان بخشش پول به دیگران (افراد نیازمند) است. وقتی شما از پولی که با زحمت آن را به دست آورده اید بخشش می کنید، یک روز کارمای بخششتان به خودتان باز می گردد و در زمان گرفتاری یک دفعه پولی بیش از میزان نیازتان به دستتان می رسد، در این موقع فکر می کنید که حتماً معجزه شده و خداوند که از نیاز شما آگاه بوده راهی برای دفع گرفتاری پیش پایتان نهاده، که البته این هم درست است و تعبیر بسیار زیبایی از نظام باورهای مذهبی است که در هنگام گرفتاری به کمک افراد می آید ولی در اینجا سخن ما بر سر بخشش پول و بازگشت چند برابری آن به خودتان است.

اگر کمی به دور و برتان نگاه کنید متوجه می شوید که افراد بخشنده معمولاً از نظر مالی جزء اقشار مرفه جامعه هستند. به اصطلاح عوام این افراد نان قلبشان را می خورند. هر چقدر بیشتر بخشش می کنند ثروتشان بیشتر می شود. شما هم این روش را امتحان کنید، در هفته قدری پول به نیت سلامتی کنار بگذارید و آن را به افراد نیازمند جامعه ببخشید. هر قدر دستتان در زندگی بازتر باشد پول بیشتری به سمت آن سرازیر خواهد شد. فکر کنید که از آسمان باران پول و نعمت می بارد، اگر مشت شما بسته باشد چه چیزی از اینهمه ثروت عایدتان می شود؟ دستتان را باز کنید تا بتوانید از باران نعمت سهمی بردارید.

۴ – در طول روز جملات تاکیدی مثبت را با خود تکرار کنید

کسب ثروت فراوان از طریق جملات تاکیدی مثبت

همانطور که می دانید جملات تاکیدی مثبت می تواند به سوگیری ذهنی شما کمک کند و تغییرات قابل توجهی در طرز فکر و سبک زندگیتان بر جای بگذارد. ذهن قادر نیست فرق بین واقعیت و خیال را تشخیص دهد، به همین دلیل است که در موقع تماشای یک فیلم ترسناک ضربان قلب شما به شدت تند شده و نفستان به شماره می افتد، چون ذهن شما با شخصیت های فیلم همذات پنداری کرده و قادر به تشخیص واقعی یا غیرواقعی بودن آنها نیست، حتی با اینکه خود شما می دانید که این فقط یک فیلم است باز هم ذهنتان شما را در قالب کارکتر اصلی فیلم قرار داده و موجب ترس و دلهره تان می شود.

بنابراین اگر بیش از حد به خود بگویید : “من ثروتمند هستم و روز به روز بر ثروتم افزوده می شود و عاشق انرژی مثبتی هستم که ثروت برایم به همراه دارد.” ذهن شما فریب خورده و نظام باورهایی که شکل داده اید قادر خواهد بود زندگیتان را متحول نماید. هر روز جلوی آینه بایستید و هر بار حداقل ۵ دقیقه با صدای بلند جملات تاکیدی مثبتی که می خواهید موجب کسب ثروت فراوان شما شود را با خود تکرار کنید.

برای اینکه از این روش جواب بگیرید باید ذهن خود را از تمامی جملات تاکیدی منفی پاک کنید. عباراتی نظیر پول بدبختی می آورد، هر چی سنگه مال پای لنگه، من تا ابد باید سگ دو بزنم، من همیشه برای یک لقمه نان می دوم و…. جملاتی از این دست که معمولاً افراد در طول شبانه روز مکرراً از آنها استفاده می کنند یکی از بدترین موانع برای کسب ثروت فراوان است. وقتی شما در طول روز بارها و بارها نزد خود یا دیگران تکرار می کنید که بدبختید، پول ندارید، کار ندارید و… چطور انتظار دارید زندگی روی خوشش را به شما نشان دهد؟ از همین امروز تمام جملات منفی را از مکالمات و افکارتان حذف کنید و پس از گذشت مدتی معجزه آن را به چشم ببینید.

ذهن انسان مانند یک ماشین با قدرتی باورنکردنی عمل می کند. این قدرت به شما کمک می کند زندگی رویایی که در افکارتان ترسیمش کرده اید را در واقعیت به دست آورید. با کمک نیروی ذهنتان می توانید به تمامی اهداف دور و درازتان دست یابید. برای کسب ثروت فراوان از همین امروز پرایمینگ ذهنی را آغاز کنید. اجازه ندهید انرژی های منفی زندگیتان را پر کرده و لذت یک زندگی راحت را از شما بگیرد. نظرتتان را درباره این مطلب و کسب ثروت فراوان از طریق سوگیری ذهنی با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.5 از 2 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *