افزایش اعتماد به نفس در ۲۱ روز

تصویری برای افزایش اعتماد به نفس در 21 روز

افزایش اعتماد به نفس در ۲۱ روز

در مقالات افزایش اعتماد به نفس در ۲۱ روز قصد داریم گام به گام با این موضوع آشنا شویم و با توجه به نظام باورها و قانون جذب برای افزایش اعتماد به نفس در ۲۱ روز اقدام نمائیم .

در ادامه برای افزایش اعتماد به نفس در ۲۱ روز با استفاده از قانون تضاد  به برخی از ویژگی های افرادی که بعلت نبود اعتماد به نفس و یا کمبود آن در رنج و سختی به سر می برند بپردازیم . در این قسمت از شما می خواهم تمرین هایی که با عنوان اقدامک در مقالات گذاشته شده را حتماً جواب بدهید .

این فایل صوتی که مرتبط با مقاله افزایش اعتماد به نفس در ۲۱ روز می باشد را حتماً گوش بدهید .

تصویر افزایش اعتماد به نفس در 21 روز

 • کوچک شمردن

  یکی دیگر از نشانه های افرادی که بعلت نداشتن اعتماد به نفس  در  در زندگی شخصی و شغلی  دچار رنج می شوند  این است که این افراد همیشه دیگران برایشان بیشتر از خودشان با ارزش تر بوده و آنها  خودشان رو کوچک شمرده و افراد دیگر را پرستش می کند . همیشه در ذهن این افراد برخی از افراد دیگر خیلی عجیب و بزرگ هستند.مثلاً دقت کردید بعضی ها میگن فلانی کجا و ما کجا ، اون به خدا وصله اون یک فرد عرفانی ولی ما بدبخت ، بیچاره و گنهکار هستیم و جلوی این ها  هیچی نیستیم  .
  حال افرادی که دارای اعتماد به نفس بالایی هستند  به خودشان می گویند که قبول داریم  اون آدم خیلی قوی هست ، پولداره  و… ولی خودشان را  هم دست کم نمی گیرند و با خود همیشه تکرار میکنند  ما هم چیزی کمتر از آنها نداریم، به خودشان گفته الان در این جایگاه هستم ولی با تمرین و تلاش  به جایگاه بالاتری نسبت به آن افراد خواهم رسید  . همین تمرین های بسیار ساده می تواند به شما کمک بسزایی نمایید تا با افزایش اعتماد به نفس در ۲۱ روز بتوانید خودتان را در اجتماع و محیط کار نشان دهید .
  در این راستا سعی کنید وقتی به یک آدمی که ثروتمند رسیدید و  یک استاد دانشگاه که در سطح بین الملل فعالیت می نماید  برخورد کنید که احساس خاص بودن آنها موجب تضعیف روحیه شما نشود به خودتان بگوئید این افراد هم با تمرین و پشتکار به این جایگاه رسیده اند و من هم  با تمرین و تلاش به آن  جایگاه خواهم رسید .پس مواظب باشید کسی را در هیچ حوزه ای پرستش نکنید  و خودتان را با هیچ بنده ای مقایسه نکنید . من معتقدم برای افزایش اعتماد به نفس در ۲۱ روز می بایست  به نفر سوم و یا دوم بودن هم فکر نکنید بلکه می بایست به اول شدن فکر کنید شما می توانید خودتان را متحول کنید مهم نیست چقدر عقب هستید ، مهم این هست  که باچه قدرت وانگیزه ای میخواهید شروع کنید .
  دوستان عزیز باور داشته باشید که خداوند نیروهای زیادی را در درون ما انسان ها قرار داده و مطمئن باشید با تلاش های هدفمند وتحمل سختی های مسیر موفقیت، شما هم می توانید  به یک اسطوره در جهان تبدیل شوید  ، در درون همه ما خداوند نیروهایی قرار داده  که اگر آنها را در وجودمان شناسایی بکنیم ، می بایست منتظر دستاوردهای بزرگی در زندگی خودمان باشیم که تا بدین روز تصور آن را هم نمی کردیم و این موضوع نه تنها موجب افزایش اعتماد به نفس در ۲۱ روز بلکه زمان کمتر می شود. در این قسمت به برخی از آیات که در قرآن کریم در مورد عظمت انسان اشاره شده بیان می نمایم ، که با مطالعه قرآن کریم  و تأمل در آیات مبارک آن متوجه مهربانی و عظمت خدای مهربان نسبت به خودمان می شویم .

 • انسان خلیفه خدا در زمین است . سوره های انعام: ۱۶۵ و بقره: ۳۰
 • انسان موجودی انتخاب شده و برگزیده است . سوره طه آیه ۱۲۱
 • انسان شخصیتی مستقل و آزاد است و با انتخاب خود یکی از دو راه سعادت و شقاوت را برخواهد گزید .سوره دهر آیه ۳
 • انسان امانت دار خدا و دارای رسالت و مسئولیت است .سوره احزاب آیه ۷۲
 • نعمت های زمین برای انسان آفریده شده است .سوره بقره آیه ۲۹
 • در سرشت انسان علاوه بر عناصر مادی که در جماد و گیاه و حیوان وجود دارد ، عنصری ملکوتی و الهی وجود دارد .سوره سجده آیات ۷-۹
 • انسان از کرامت و شرافت ذاتی برخوردار است و خداوند او را بر بسیاری از مخلوقات خویش برتری داده است .سوره اسراءآیه ۷۰
 • ظرفیت علمی انسان، بزرگ‏ترین ظرفیتی است که یک مخلوق ممکن است داشته باشد. سوره بقره آیات ۳۱- ۳۳

مواردی دیگری نیز هست که قرآن با صراحت آدمی را ستوده است تا جایی که خودش نیز در آفرینش چنین مخلوقی به خودش تبریک و آفرین گفته است: «فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ»(سوره مؤمنون : ۱۴) چراکه انسان را در بهترین ساختار و تقویم آفریده است: «لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ فِی أَحْسَنِ تَقْوِیمٍ.» (سوره تین: ۴)
حال برخی از دوستان این برداشت را نکنند که وقتی به یک انسان ثروتمند،هنرمند ویا یک فوتبالیست معروف رسیدیم به آنها بی احترامی کنیم ،نه منظورم اصلاً این نیست، شما احترام بگذارید ولی برای خودتان هم ارزش و احترام قائل شوید، در هنگام رویارویی با این افراد خودتان را کوچک نکنید . به این می گویند یک رابطه زیبا ، به این می گویند عزت نفس واقعی  داشتن یک انسان. مطمئن باشید اگر این موارد را رعایت کنید همان انسان هایی که دوست دارند با آدمای موفق عکس گرفته و یا ارتباط  دوستی داشته باشند ، مطمئن باشید آن انسان موفق خودشان به سمت شما می آیند و پیشنهاد دوستی و همکاری به شما می دهد.پس این را بدانید شما با  هیچ انسان موفقی فاصله ای ندارید و هر لحظه تصمیم بگیری می توانید کارهای با ارزشی را انجام بدهید و حتی از همه قدرتمند تر باشید فقط باید خودتان را باور داشته باشی تا بوجودش بیاورید.

 • ترس از تصمیم و اقدام کردن 

یکی از نشانه های افرادی که دارای اعتماد به نفس پایین هستند ترس از تصمیم و اقدام کردن در راستای رسیدن به اهدافشان می باشد ، این عامل یکی از بزرگترین موانع رشد ما انسان ها شده است . شاید برای شما پیش آمده باشد  که ایده ای برای راه اندازی یک کسب و کار در ذهن خود داشته باشید ولی ترس از شکست ، تمسخر و… مانع از ادامه کار شما شده است  . پس یکی از اقداماتی که برای افزایش اعتماد به نفس در ۲۱ روز لازم دارید می بایست برای شروع یک کار اقدام کنید و ترسی نداشته باشید.

چرا برخی از ما انسان ها از تصمیم گرفتن هراس داریم ، شاید دلایل زیادی این موضوع داشته باشد که در این جا من بطور مختصر به برخی از آنها اشاره می نمایم  :

 • در راستای آن موضوع که قرار است تصمیم گیری نماییم مهارت کافی نداشته و به همین خاطر در زمان تصمیم گیری ترس به سراغ ما خواهد آمد و معمولا ً ما انسان ها وقتی مهارت نداریم خیلی سریع دست از ادامه کار بر می داریم .
 • حاضر نیستیم بهای تصمیم گرفتن را بپردازیم . مثلاً اگر قراره یک دانشگاه خوب قبول بشویم باید تصمیم بگیریم قید یکسری کارهای بیهوده مثل دیدن تلویزیون،چرخیدن در شبکه های بیهوده اجتماعی  و… که شاید ساعت ها وقت ارزشمند ما را گرفته و سیستم مغز ما را مختل نموده را کناربگذاریم .
  برخی از ما انسان ها همه چیز را در این دنیا با هم می خواهیم ، منظورم اینِ که با ۸ ساعت تفریح و ۱۲ ساعت خوابیدن نمی توانیم به فردی  موفق و ثروتمند تبدیل بشویم . یکی از دوستان صمیمی من که شرکتی عظیم در حوزه ساختمانی فعالیت می کند هر روز ساعت ۷ در دفتر کارش حاضر می شود  (زودتر از کارمندان خودش ) وقتی به منزلش می روی تلویزیون ندارد ، در یکی از ملاقات هایم با وی یک سوال هدفمندی از ایشان پرسیدم که چرا تلویزیون نگاه نمی کنید؟ پاسخ داد  : تلویزیون برای آدم های بدبخت و بیچاره جامعه است . این حرف دوست من، حرف مشترک  انسان های موفق ایران و جهان می باشد .
  پس دوست خوبم برای اینکه به خواسته های خودتان برسید اگر می خواهید با افزایش اعتماد به نفس در ۲۱ روز دنیای جدیدی را برای خودتان شروع کنید . می بایست  به این نکته توجه داشته باشید  که اگر نمی دانید  کجا می خواهید بروید  ، فرقی نمی کند که کدام مسیر را انتخاب کرده  وباری به هر جهت زندگی کنید، مطمئن باشید هیچ نتیجه ای دریافت نمی کنید و این موضوع  تأثیر زیادی در پائین آمدن اعتماد به نفس شما خواهد داشت .

  اقدامک افزایش اعتماد به نفس در ۲۱ روز

  یک برنامه دقیق برای زندگی شخصی ، شغلی و تحصیلی خودتان داشته و هر روز همچون غذا خوردن که یک  نیاز است ، بر روی باورهای خود کار کرده ،همان طور که جسم ما غذا می خواهد  روح ما هم  نیاز به تغذیه می باشد تا بتوانیم با ارسال سیگنال های درست  در مسیر صحیحی  از این جهان هستی قرار بگیریم ، خود من هم این تمرین ها را بارها و بارها انجام می دهم و اتفاقات بسیار زیبایی در زندگی من رخ داده است و از این بابت خداوند مهربان را بسیار شاکرم.

 • تعریف و تمجید از خود و دیگران

  اگر می خواهید در دنیای بیرونی اعتمادبه نفس عالی داشته باشید  می بایست در ابتدا راستی و درستی را در دنیای درونتان تمرین کنید .انسان هایی که دارایی اعتماد به نفس بالایی هستند به صورت کاملاً شفاف و روشن مشخص می کنند که کدام باور آنها ارزشمند است و سپس هماهنگ با این باور ارزشمند زندگی می نمایند ، همان طور که در بالاتر خدمتتان گفتم همین تمرین های ساده باعث افزایش اعتماد به نفس در ۲۱ روز و یا حتی زمان کمتر ازآن می شود فقط بستگی به باورهای شما دارد .
  قبول دارم وقت شما کم است و شاید هم وقتمان را بابت کارهای بی ارزش و یا کم ارزش تلف می کنیم ، ولی کار کردن بر روی باورهای خود یکی از اقدامات فوری و اولویت دار ما در زندگی می باشد . وقتی شما بر روی باورهای خود کار می کنید براحتی در مسیر صحیح قرار گرفته و سرعت رشد موفقیت شما به مراتب چند برابر می شود و ثروت وارد زندگی ما می شود.منظور من از ثروت فقط پول نیست بلکه ثروت شامل خانواده خوب ، همسر خوب ، پول زیاد ، سلامتی و… می باشد.
   هرگونه تعریف و تمجید  از خود و یا دیگران بصورت صادقانه ، موجب می شود سیگنالی به  ضمیر ناخود آگاه ما ارسال بشود و زمانی که شما به خودتان می گوئید که من عاشق خودمم و یا من انسان زیبایی هستم این پیام موجب ارسال سیگنالی به ضمیر ناخودآگاهتان شده و موجب افزایش اعتماد به نفس در وجودتان می شود ، و بالعکس آن نیز صادق است .
  یکی دیگر از ویژگی های افرادی که نداشتن اعتماد به نفس پائین داشته و این موضوع موجب  افزایش رنج در زندگی شخصی و شغلی می شود این است که این افراد  نمی توانند تعریف را بپذیرند ، این افراد در پذیرش تعریف و تمجید و تعارفاتی که به آنان میشود مشکل دارند چون تصور میکنند سزاوار آنها نبوده و یا دیگران در حال تمسخر آنها می باشند .مثلاً به یکی از دوستان خود می گوئید چقدر خوشتیپ و خوشگل شدی طرف مقابل به جای خوشحالی فکر میکند داریم آن را  مسخره میکنیم .
  پس ما باید یاد بگیریم در صورتی که هرکس از ما تعریف و تمجید کرد، بپذیریم و از آن تشکر کنیم و ماهم سریعاً از طرف مقابل خود تعریف و تمجید بکنیم . شاید برخی از ما  در گذشته توسط والدین ، معلمان و… تحقیر شده ایم و به همین خاطر نمی توانیم تعریف و تمجید را بپذیریم .
  مثلاً شاید در گذشته و یا حتی در زمان حال ، وقتی یک دانش آموز در درسی مثل ریاضی ضعیف بود آن معلم بدون آگاهی و شناخت روحیات ، تیپ شخصیتی و استعدادهای دیگر  آن دانش آموز آن را کند ذهن و … خطاب می نمود ، همین حرف می دانید چه باوری برای آن دانش آموز ایجاد می کند و وقتی که این دانش آموز در جامعه وارد می شود یکی هم که از آن تعریف می کند، احساس می کند آن را مسخره می کنند و یا گاهاً مشاهده می کنیم برخی از  پدر و مادرها برای اینکه به دیگران احترام بگذارند فرزندان خود را کوچک می کنند،مثلاً با الفاظی از این جمله این آقازاده نوکر شماست ، دست بوس شماست  و یا دختر خانمم کنیز شماست .
  پدر و مادر عزیز و یا معلمین زحمت کش و مهربان مواظب گفتارمان باشیم تا با یک کلمه از یک طرف باور پسر بچه و یا دختر بچه را خراب نکنیم  و از سوی دیگر موجب کاهش شدید اعتماد به نفس آنها نشویم و در آینده آنها را با مشکلات اساسی مواجه می کنید . پس اگر کسی از فرزند شما تعریف کرد و گفت ماشاءالله فرزند شما چقدر باهوش است ، شما هم بلافاصله تشکر کنید.

اقدامک مقاله افزایش اعتماد به نفس در ۲۱ روز  

از این به بعد به خودمان ، خانواده و فرزندانمان  احترام گذاشته  و فرزندان خودمان را کوچک نکنیم تا وقتی که بزرگ شدند از مشکل نداشتن اعتماد به نفس رنج ببرند ودر محیط کار، زندگی ، دانشگاه و مدرسه دچار چالش های جدی باشند .

این مقاله از کتاب معجزه اعتماد به نفس علیرضا سیف انتخاب شده است . برای خرید این کتاب می توانید بر روی عکس زیر کلیک نمائید .کتاب معجزه اعتماد به نفس - علیرضا سیف

از دوستان عزیز خواشمندم به این مقاله امتیاز بدهید و نظرات ارزشمند خودتان را در بخش نظرات همین مقاله ارائه بدهید .

 

امتیاز 5 از 1 رای

3 دیدگاه برای “افزایش اعتماد به نفس در ۲۱ روز

 1. اشتراک ها: دستیابی به اعتماد به نفس حقیقی چگونه ممکن خواهد بود؟ - گروه تحقیقاتی سیف

 2. اشتراک ها: اعتیاد و تأثیر شدید آن در کاهش اعتماد به نفس و عزت نفس - گروه تحقیقاتی سیف

 3. Xantara گفت:

  oooh you picked up some really good stuff, I cannot wait for your reviews of the eyeliner and foundation! I definitely believe in anls/sgspirite, and it sounds like you may have been touched there in the mall!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *