یک تکنیک موثر در افزایش اعتماد به نفس

تکنیک افزایش اعتماد به نفس

برخورداری از اعتماد به نفس یکی از مهمترین ویژگی های افراد موفق است. همانطور که بارها گفتیم اعتماد به نفس یک خصیصه ذاتی و ژنتیکی نیست که یا در یک فرد وجود داشته داشته باشد و یا نداشته باشد، افرادی که چنین نگرشی دارند تا پایان عمرشان برای بالا بردن اعتماد به نفس خود و دستیابی به موفقیت هیچ تلاشی نمی کنند، چرا که باور کرده اند از بدو تولد تا بستر مرگ محکوم به زندگی در شرایطی نا به سامان و محقر هستند. در مقالات و فایل های صوتی که تا به اینجا خدمت شما کاربران گرامی ارائه نمودیم، سعی کردیم تعدادی از تکنیک های افزایش اعتماد به نفس را به شما معرفی نماییم و نکاتی را به شما گوشزد کنیم که رعایت هر یک از آنها می تواند سبب شود از شرایط فعلی خود رهایی یابید و در زمره افراد موفق جامعه قرار بگیرید. در این مطلب نیز قصد داریم یک تکنیک افزایش اعتماد به نفس دیگر اشاره کنیم که می توانند نقش کمکی موثری در پرورش اعتماد به نفس شما ایفا کنند.

تکنیک افزایش اعتماد به نفس

تکنیک افزایش اعتماد به نفس

تصور کنید امروز آخرین روز زندگی شماست.

تکنیک بستر مرگ یک تکنیک افزایش اعتماد به نفس در افراد است که از نظر بسیاری از کارشناسان یکی از بهترین تکنیک هاست. با این تکنیک شما یاد می گیرید چگونه از لحظات باقیمانده عمر خود برای دستیابی به اهدافتان استفاده کنید و بتوانید حرف هایی که بخاطر عدم اعتماد به نفس قادر به بیان آنها نبودید را بازگو نمایید.

در تکنیک بستر مرگ لازم است بطور واضح لحظات پایانی عمر خود را تصور کنید تا بتوانید متوجه شوید اکنون چه موهبتی در اختیارتان قرار گرفته و خداحافظی با این دنیا و نزدیکانتان تا چه اندازه سخت خواهد بود. در عالم خیال خود تمامی دوستان و آشنایانی که مایلید در آن لحظات سخت کنارتان باشند را نزد خود بخوانید و حرف هایی که در دلتان سنگینی می کند تا کنون به آنها نگفته اید را با صدای بلند بیان کنید.

قطعاً در اواسط این تمرین دستخوش احساسات می شوید و ناخواسته قطرات اشک از چشمانتان سرازیر می شود، چون متوجه می شوید چقدر حرف نگفته با اطرافیان دارید و چه بسیار کارهایی که دوست دارید انجام دهید ولی بخاطر فقدان اعتماد به نفس از آنها چشم پوشیده اید. اگر این تمرین را انجام دهید اتفاق عجیبی برایتان رخ می دهد، انگار ناگهان از خوابی عمیق بیدار می شوید.

ناگهان متوجه می شوید که چه اهداف و چه کسانی برایتان مهم هستند و نباید فرصت کوتاهی که در طول حیات برایتان تعیین شده را بخاطر کمبود اعتماد به نفس از دست دهید. در می یابید که نباید در مدت زندگی خود هیچ چیز را به بخت و اقبال خود واگذار کنید. باید ذهنتان را به گونه ای تنظیم کنید که هیچ حرف نگفته و هیچ کار نکرده ای باقی نماند. باید به گونه ای زندگی کنید که اگر خدای نکرده در همین لحظه بدرود حیات گفتید، هیچ افسوسی در دلتان احساس نکنید و نگویید که ای کاش فلان کار را کرده بودم و فلان حرف را زده بودم.

با این تکنیک افزایش اعتماد به نفس شیوه ی ارتباطی شما با سایرین تا حد قابل ملاحظه ای تغییر می کند. اگر هیچگاه به مرگ فکر نکنیم و برای لذت بردن از زندگی تظاهر کنیم که نخواهیم مرد، خود این طرز تفکر برای دستیابی به لذت های دنیوی مضر است. این طرز فکر درست مثل این است که یک دونده مسابقه ای بی پایان را شروع کند و بی وقفه بدود. به نظر شما او چقدر می تواند به دویدن خود ادامه دهد؟ بالاخره در جایی خسته شده و دویدن را متوقف می کند و سستی بر او غلبه می کند. آیا شرکت کردن در مسابقه ای که پایانی نداشته باشد عاقلانه است؟ آیا بازیکن اصلاً لذتی از این مسابقه می برد؟ مشخصاً خیر. پس بدون فکر کردن به پایان زندگی هم ما نمی توانیم کاملاً از نعمت های زندگی آگاه شویم.

به مرگ فکر کنید، ولی اجازه ندهید این فکر سبب شود که احساس پوچی و نا امیدی شما را در بر بگیرد. به این فکر کنید که لحظه ها بی وقفه می گذرند و زندگی برای اینکه ما اعتماد به نفس کافی را پیدا کنیم تا حرف های نگفته خود را بزنیم یا کارهایی که دوست داریم را انجام دهیم صبر نمی کند.

استفاده از این تکنیک افزایش اعتماد به نفس موجب می شود که شما تصویری روشن از ساعات پایانی عمر خود را در ذهن داشته باشید، این تصویر سبب می شود از نو متولد شوید و انگیزه کافی برای دستیابی به اهدافتان را به دست بیاورید.

کابران گرامی به نظر شما این تکنیک چقدر می تواند در افزایش اعتماد به نفس افراد و دستیابی آنها به خواسته هایشان موثر باشد؟ نظرتان را درباره این مطلب زیر همین پست با ما در میان بگذارید.

امتیاز 0 از 0 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *