بهره گیری از فرامین اسلام در قانون جذب

فرامین اسلام در قانون جذب

صدها هزار سال از قدمت انسان بر روی زمین می گذرد. برای هدایت هر قومی پیامبرانی فرستاده شدند، و هر کدام برهان و معجزاتی داشتند تا به انسان ها روش صحیح زندگی کردن را بیاموزند. با آمدن دین اسلام توسط پیامبر عظیم الشأن حضرت محمد از طرف خداوند به انسان ها آموزش داده شد و تمام این آموزش ها در کتاب مرجعی که قرآن می نامیم آمده است. این احکام و فرامین شامل مجموعه آموزشهایی برای سعادت مندی و سبک صحیح زندگی هستند. در این مطلب قصد داریم با نگاهی علمی برداشتی از قرامین اسلام در قانون جذب داشته باشیم.

قانون جذب به چند بخش تقسیم می شود؟

پیشتر بخش های مختلفی از قانون جذب را بیان کردیم. که شامل:

 • تغییر تفکر و باورها
 • تعیین اهداف
 • شکرگزاری
 • ورزش
 • بهبود روابط اجتماعی
 • مثبت اندیشی
 • بیان درخواست
 • و…

و توضیحاتی را برای هر کدام بیان نمودیم. اما نمی توان از هر شخصی انتظار داشت تا کلیه مواردی که به صورت علمی بیان می شود را درک نماید و به کار بندد. این مشکل نه تنها در این دوره بلکه در دوره های قبل تر در زندگی انسان ها وجود داشته است. به همین خاطر خداوند آموزش ها را از دیدگاه معنوی بیان کرده تا عامه ی مردم آن را درک و به کار برند. و بعبارتی فرامین اسلام در قانون جذب به گونه کاربرد دارد که حتی خود شخص متوجه آثار آن ممکن است نشود.

فرامین اسلام در قانون جذب

نماز خواندن بعنوان تکلیف واجب برای مسلمان تعیین شده است، ولی آیا تا به حال از خود پرسیده اید که آیا خداوند به نماز خواندن ما احتیاجی دارد؟ مسلماً خیر او نیازی به نماز خواندن ما ندارد و تنها برای آنکه ما سعادتمند شویم آن را بر ما واجب ساخت. حال اگر به دیدگاه علمی به نماز نگاه کنید آن را مانند حرکات یوگا خواهید یافت. برای درک بهتر کافیست این بار که می خواهید نماز بخوانید تمامی حرکات نشستن، برخاستن، رکوع و سجده را طولانی تر، آرام تر و با تنفس شمرده شمرده و عمیق انجام دهید به گونه ای که نماز دو رکعتی صبح چیزی حدود ۵ دقیقه یا بیشتر به طول بیانجامد. سپس بخوبی این مسأله را در خواهید یافت که شما تعدادی حرکات کششی در سر صبح انجام داده اید و در نتیجه ی گردش خون بهتر، روز با نشاط تر و چهره ای بازتر خواهید داشت. و به مرور انرژی مثبت در وجودتان سرشار شده و زبانه می کشد. و این همان قانون جذب است که باعث می شود اشخاص، موقعیت ها و ثروت و سعادت و سلامت به سمت شما کشیده شوند.

از مجموعه فرامین اسلام در قانون جذب این است که بر ما واجب ساخت که شکر گزار نعمت ها و موهبت هایی که به ما عنایت شده باشیم. همین امروز اگر بنده به شما بگویم که روزی سه بار موهبت هایتان را بشمارید و شکرگزار باشید، هرگز چنین کاری نخواهید کرد یا حداقل خیلی بی نظم انجام خواهید داد. اما طبق احکام مسلمانان این سپاسگزاری در نماز بصورت منظم ادا می شود. البته ما در نماز بسیار کلی گویی می کنیم، بسیار خوب است که اگر در انتهای نماز تک تک چیزهایی را که دارید برشمرید و شکرگزارشان باشید. شک نکنید که بهتر جواب خواهید گرفت.

مسئله دیگر در که در اسلام به شدت به آن تأکید کرده شک و تردید است. حتی به کسی که به وجود خداوند و فرامینش شک کند نسبت کافر داده است. اگر همین مسأله را از اسلام در قانون جذب الگوبرداری کنیم خواهیم دید که شک کردن به خواسته ها و باورهای ما می تواند رسیدن به آن را به تعویق انداخته یا اصلاً به آن نرسیم.

شما می توانید با مطالعه بیشتر و نگاهی عمیقتر به احکام اسلام و قرآن به راحتی پیام های آن را دریابید و در زندگی و در مسیر دستیابی به موفقیت ها از طریق قانون جذب به کار گیرید.

امتیاز 0 از 0 رای

4 دیدگاه برای “بهره گیری از فرامین اسلام در قانون جذب

 1. علیرضا شجاعی یگانه گفت:

  سلام رفیق ، نوشته را خواندم جالب است. به امیددیدار

 2. ولی بختیاری گفت:

  با سلام
  مطالب خوبی است، لکن در زمینه سعادتمند شدن با نماز، به نظرم، باید کمی بیشتر تعمق کرد. البته موارد بعدی، کمی این مورد را شفاف نموده است. لکن اینکه تنها با نماز خواندن، به سمت سعادتمند شدن برویم، و اینکه چه نمازی، خود جای بحث دارد، بی صبرانه منتظر مقالات بعدی هستم.

  • alireza seif گفت:

   سلام خدمت شما دوست و همراه گرامی سایت گروه تحقیقاتی سیف
   ممنون از ارائه نظرات زیبا و ارزشمندتان
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *