استفاده از قانون جذب در روابط اجتماعی – قسمت سوم

قانون جذب در برقراری روابط

قانون جذب در روابط نقطه عطفی برای دستیابی به موفقیت های فردی و اجتماعی است که باید با حساسیت بیشتری به آن نگاه کرد. همه انسان ها در زندگی اهداف و خواسته هایی دارند که باید برای به دست آوردن آن برنامه ریزی و تلاش کنند. در این میان برخی از افراد با وجود همه تلاش هایی که می کنند نمی توانند پیشرفت خوبی حاصل کنند. استفاده از قانون جذب در روابط اجتماعی می تواند مسیر پیشرفت و رسیدن به خواسته ها را هموار کند.

استفاده از قانون جذب روابط اجتماعی – قسمت اول
استفاده از قانون جذب روابط اجتماعی – قسمت دوم

با مطالعه قسمت های قبلی این مقوله در می یابید که برای درخشیدن در روابط اجتماعی باید برخی رفتارها را ترک کرده و به برخی رفتارهای دیگر خود را عادت دهید. قانون جذب در روابط بر این موارد تاکید دارد:

الف- قضاوت کردن همچون سدی در روابط اجتماعی است.
ب- عیب جویی قاتل روابط اجتماعی است.
ج- شنونده خوب بودن نیاز به مهارت های اجتماعی دارد.
د- طرح سوالات درست منجر به ادامه صحبت و دوستی می شود.

همه افراد شبیه هم نیستند و گاهی نمی توان اعتماد افراد را به سادگی به دست آورد. گاهی قانون جذب در روابط اجتماعی به بن بست می خورد و نمی تواند کلید قلب دیگران را باز کرد. مشکل از اینجا ناشی می شود که اساسا برخی از افراد در مواجهه با افراد دیگر احساس خوشایندی ندارند و نمی توانند با دیگران احساس راحتی کنند. برای این منظور با انجام تمهیداتی که از قانون جذب در روابط ناشی می شود می توان احساس آرامش و راحتی را در مخاطب ایجاد کرد تا نسبت به شما حس بهتری داشته باشند.

قانون جذب در روابط – القای احساس راحتی در دیگران

قانون جذب در روابط اجتماع

برای نزدیک شدن به افراد باید بتوانید احساس امنیت را ایجاد کنید. در نظر داشته باشید که حتی خود شما هم حاضر نیستید با کسی که نمی شناسید مدت زیادی صحبت کنید. برخی از افراد در هنگام برخورد با افراد غریبه حس نوعی عدم امنیت را تجربه می کنند. در واقع دیگران نمی دانند شما چه کسی هستید؟ از این صحبت چه هدفی دارید؟ از کجا آمده اید؟ و سوالات بسیار دیگری که در ذهن ایجاد می شود.

اجازه دهید با یک مثال موضوع را روشن تر کنم. در یک جشن بزرگ افراد زیادی وجود دارند که ممکن است همه با هم آشنا نباشند. گوشه گیری را کنار گذاشته و با دیگران مشغول صحبت شوید برای جلب اعتماد آن ها باید بتوانید احساس راحتی و اعتماد را ایجاد کنید. پیشنهاد می کنم در ابتدای مکالمه عنوان کنید که چند دقیقه بیشتر وقت ندارید و به زودی خواهید رفت ! منظور اینست که مخاطب باید بتواند احساس کند که با یک مکالمه محدود مواجه شده و قرار نیست همه شب با شما صحبت کند. در این صورت احساس بهتری دارد و وارد صحبت خواهد شد.

اما این ترفند تیز نمی تواند در همه افراد موثر واقع شود. به این ترتیب که احساس اعتماد بین دو نفر در هنگام صحبت شکل نمی گیرد. با وجود تاکید بر کوتاه بودن مکالمه، احساس راحتی در مخاطب شکل نمی گیرد. در این رابطه مشکلی وجود دارد که مربوط به زبان بدن است.

قانون جذب در روابط – استفاده از زبان بدن

می خواهید در محافل بدرخشید؟ باید بین کلام و زبان بدن تان ارتباط صحیح وجود داشته باشد. در پاره ای از موارد تناقض آشکاری میان زبان بدن و حرف ها وجود دارد که مانع ایجاد رابطه می شود. قانون جذب در روابط بر همخوانی زبان بدن و کلام تاکید دارد.

زبان بدن یا bodylanguage می تواند کلید روابط اجتماعی و محبوبیت در جمع باشد. قبلا تاکید شد که صحبت کردن بایستی به دور از بدبینی و قضاوت بوده و همواره مثبت و بدون خودخواهی باشد. این موارد را با زبان بدن تایید کنید تا اثرات چندین برابری کلام را حس کنید.

لبخند بزنید: بدون تردید لبخند زدن می تواند در همه افراد حس اعتماد را به وجود آورد. لبخند اولین راز قانون جذب در روابط اجتماعی و دوستی هاست که معجزه می کند.

جادوی لب و ابروان را دریابید: این دو عضو می توانند حالت چهره را به خوبی نمایان کنند. لبخند زیباترین تغییر حالت در لب هاست که اهمیت بسیاری دارد. با بالا بردن ابروها و تغییر حالت در آن، سیگنال هایی را ارسال می کنید. مراقب این امواج باشید.

به چهره مخاطب نگاه کنید: نگاه مغرورانه می تواند تمام کننده هر رابطه ای در همان ابتدا باشد. نگاه کردن باید با گردن راست و به طور مستقیم به چهره باشد نه زیر چشمی و یا از نوک بینی.

راحت بایستید: برای احساس صمیمیت در روابط اجتماعی، طرز ایستادن نیز تاثیرگذار است. هنگام صحبت کردن راحت بایستید تا دیگران نیز احساس راحتی داشته باشند. صاف و مستقیم و به اصطلاح عصا قورت داده نایستید.

قدرت نفوذ دست ها: پنهان کردن دست ها در حین صحبت کردن به معنای بی علاقه بودن و عدم تمایل به شنیدن صحبت های طرف مقابل است.

برخورد با کسی که به او اعتماد ندارید

اکنون تکنیک های خوبی برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران، با استفاده از قانون جذب در روابط فرا گرفتید که می تواند مشکل گشا باشد. در برخی از مواقع خود شما احساس می کنید به طرف مقابل اعتماد ندارید. برخورد با چنین افرادی در روابط اجتماعی اجتناب ناپذیر است ولی در این مواقع چه کاری می توان انجام داد. بهترین کار اینست که سوال بپرسید اگر به شخصی اعتماد ندارید از قصد و نیت او بیشتر بدانید هر سوالی که می خواهید بپرسید. پاسخ ها می توانند مشخص کننده نیت افراد باشند.

نکته: قانون جذب در روابط دوستانه در اجتماع بر پایه صداقت استوار است. همواره در روابط صداقت داشته باشید تا صداقت و راستی را به خود جذب کند. فراموش نکنید پیرامون هر کس انعکاس درون اوست. به هرچه می اندیشی همان را جذب خواهی کرد.

امتیاز 0 از 0 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *