قانون جذب در قرآن کریم

قانون جذب در قرآن

علم حتی اگر توضیح درستی از قانون جذب داشته باشد ، بسیاری از مردم عامه قادر به درک و پذیرش آن نخواهند بود. علم همیشه وجود داشته و در هر برهه زمانی همیشه علم از اذهان عموم مردم جلوتر بوده زیرا از ذهن افراد بسیار معدودی علوم جدید کشف می شد و برای پیشرفت در زندگی عموم استفاده می گردید. لذا برای آن که عامه نیز به روشی آسانتر و قابل فهم تر گره از مشکلات خود بگشایند، علوم مختلف به صورت مسائل دینی برای آن ها مطرح گردید. برای ما مسلمانان کتاب مقدس قرآن نازل گردید تا از بسیاری بلایا و مصیبت ها نجات یابیم اگر آن را به درستی به کار بندیم. قانون جذب در قرآن به گونه ای مطرح شده است که امروزه راهنمای کاملی از آن ارائه نمی شود ولی در این مطلب قصد داریم آن را برای شما عزیزان رمز گشایی نماییم.

علوم دینی چگونه قانون جذب را قابل فهم می کند؟

از آنجایی که امور دینی و مذهبی مستقیماً احساسات را نشانه گیری می کند، از اینرو برای ملت نیز قابل فهم و اجرا بوده و به آن پایبند می شوند. خداوند منان اگر می خواست از همان ابتدای بشریت تمام علومی را که امروز در اختیار داریم برای پیشرفت بشر در اختیارمان قرار می داد اما با توجه به برهه ی زمانی از طریق آیات و رسولان خود با مردم ارتباط برقرار کرده و به نوعی منظور خود را بیان کرده که بسیاری از مردم بدون آنکه به جزئیات آن واقف شوند، اقدام به انجام آداب و تکالیف الهی نموده و خود را نجات دهند.

در کتب قبل از قرآن کریم، مانند انجیل، تورات و… اغلب بصورت داستان روایت هایی در آن ها آمده است. اما در قرآن در کنار اشاراتی که به داستان پیامبران و اقوام مختلف دارد، درس هایی نایاب را آشکارا و پنهان در اختیار ما قرار داده است و در بسیاری از بخش ها مکرراً بیان شده که اهل عقل و تفکر آن را در خواهند یافت.

قانون جذب در قرآن با ذکر مثال

قانون جذب در قرآن نیز به طرق مختلف مورد اشاره قرار گرفته است و ما برای آن که این موضوع قابل فهم باشد ابتدا با ذکر یک مثال آن را برای شما بیان خواهیم نمود.

در بسیاری از مطالب مربوط به جذب ثروت در خصوص تغییر باور، برنامه ریزی، نحوه صحبت، رفتار صحیح و… بسیاری از این گونه موارد را خوانده و شنیده اید. در قرآن کریم نیز در خصوص ارتباط و حرف زدن  با خداوند ، اشارات مستقیم و غیر مستقیمی شده است.

تصور کنید برای درخواست یک اضافه حقوق یا وام یا مرخصی و غیره…. قرار است از رئیس اداره درخواست نمایید تا به خواسته تان رسیدگی نماید. برای آن که درخواستتان را مطرح کنید چه می کنید؟ اگر بدون در زدن وارد اتاقش شوید و بدون هیچ ملاحظه ای و با چهره ای از خود راضی درخواست خود را مطرح نمایید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ مسلماً به خواسته تان رسیدگی که نمی شود هیچ، بلکه ممکن است اخراج شوید.

حال اگر سلسله مراتب اداری را رعایت نموده با نوشتن یک نامه محترمانه درخواست را مطرح نمایید نتیجه چگونه می شود؟ مسلم است اگر درخواست مطرح شده از ته دلتان باشد و با خلوص آن را مطرح کرده باشید مورد توجه رئیس اداره قرار گرفته و به آن رسیدگی خواهد شد.

به قانون جذب در قرآن کریم نیز به همین طریق به صورت غیر مستقیم اشاره شده اما توجه به آن بسیار کم است.

مراحل هفت گانه قانون جذب در قرآن

قانون جذب و سوره حمد

نمونه بارز قانون جذب در قرآن سوره مبارکه حمد است که برعکس بسیاری از سوره ها این انسان است که با خداوند صحبت می کند.

 1. ابتدا با نام پروردگار شروع می کنیم (بسم الله)
 2. سپس او را شکر می گوییم و سپاسگزار می شویم(الحمدالله رب العالمین)
 3. از او به نیکی یاد می کنیم که بخشنده و مهربان است (الرحمن الرحیم)
 4. به خود یادآور می شویم که باور داریم همه چیز از آن اوست شکی در آن نیست (مالک یوم الدین)
 5. خلوص و ارادت خود را به او ابراز می نماییم (ایاک نعبد و ایاک نستعین)
 6. اصل درخواست را مطرح می کنیم (اهدنا الصراط المستقیم)
 7. جزئیات درخواست را نیز مطرح می کنیم (صراط الذین انعمت علیهم…)

این نشانه خود کافیست تا ما کلیه امور جهان هستی را با آموزه های قرآن بسنجیم و بپذیریم، تنها با رعایت همین ۷ اصل که در بالا آورده شده را اگر در کلیه خواسته هایمان اعمال نماییم، بدون شک قانون جذب را بصورت اصولی توانسته ایم اجرا کرده و به نتیجه دلخواه برسیم.

برای خربد محصول فرار از زندان ترس با یک تخفیف فوق العاده (بیش از ۸۰ درصد) بر روی عکس زیر کلیک نمائید .

محصول فیزیکی فرار از زندان ترس صول فیزیکی

امتیاز 3.3 از 7 رای

10 دیدگاه برای “قانون جذب در قرآن کریم

 1. رضا گفت:

  با سلام
  میشه لطفا بفرمایید که امام حسین (ع) چه فکر یا احساسی ارسال کرده اند که وقایع روز عاشورا را برای خود جذب نموده اند؟

  •  علیرضا سیف گفت:

   سلام خدمت شما
   اگر قصد دارید اطلاعات کامل و صحیح از قانون آفرینش دریافت نماپید می توانید به کانال تلگرام گروه تحقیقاتی سیف مراجعه نمائید و فایل های رایگان در زمینه توسعه فردی و قانون آفرینش (جذب ) دریافت نمائید .

 2. محمود گفت:

  سلام آیات بسیار زبادی را یافتم که فانون جذب را تایید می کند ، اما یادمان باشد ،قانون جذبی که فعلا تبلیغ می شود ،به جنبه های مادی زندگی توجه دارد و قطعا اگر کسی بدنبال آن باشد به آن خواهد رسید.

  •  علیرضا سیف گفت:

   سلام خدمت شما جناب محمود عزیز و گرامی
   بله ؛ متاسفانه در کشور ما قانون جذب به درستی آموزش داده نمی شود و این قانون جای کار بسیار دارد.
   موفق باشید

 3. shiva گفت:

  «عشق»«»««»
  بهر زبانی ک صحبت میکنی،از ارتعاش صدای توووو…،
  پیام آرامش و صلح در کهکشان به «صدا» در آید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *