جایگاه پول در نظام باورها

جایگاه پول در نظام باورها

از روزی که در داد و ستد ها پول جایگزین روش پایاپای شد دیری نپایید که ارزش و مقام پول جایگاه ویژه ای پیدا کرد. ذهنیت ها نسبت به کسب ثروت تغییر پیدا نمود و دعواهای کوچه و خیابان تبدیل به جنگ و خونریزی های قوم و قبیله ای شد تا ثروت های بیشتری اندوخته گردد. البته تا قبل از به وجود آمدن پول نیز انسان همیشه در فکر مال اندوزی بوده و به نوعی تفکر ثروت اندوزی بصورت ذاتی در انسان وجود داشته است. اما چه شد که در این روزهایی که شاهد آن هستیم، افرادی بسیار متمول و پولدار هستند و افرادی کاملاً فقیر و بی پول و در گرفتاری های زندگی شان دست و پا می زنند؟ آیا اسراری در کار پولداران و ثروتمندان نهفته است؟ ما معتقدیم نوع نگرش و باور ثروتمندان به پول با فقرا تفاوتهایی دارد. در این مطلب با ما همراه باشید تا از جایگاه پول در نظام باورها نکاتی را خدمتتان عرض نماییم.

جایگاه پول در نظام باورها

پول بد است یا خوب؟

این دقیقاً همان سوالی است که می خواهیم در این مطلب به آن جواب دهیم. بسیاری از افراد ثروتمند تنها چیزی که به آن فکر می کنند این جمله است: پول خوب است. و چیز بدی درباره پول در ذهن خود ندارند. اما افراد فقیر در بسیاری از باورهایشان از داشتن، ثروتمند بودن، بزرگ بودن، مشهور بودن و… واهمه دارند. بخش اعظمی از این مشکلات برمیگردد به همان جایگاه پول در نظام باورها که این افراد از آن بی اطلاعند.

اگر از این دسته افراد هستید و ذهنیت بدی نسبت به پول و ثروت دارید و به دنبال تغییر جایگاه پول در نظام باورها هستید باید در افکار خود کنکاش کرده و تمام دیدگاه هایتان را نسبت به پول بیابید و آنها را با پاسخی منطقی که شما را به سمت پول هدایت کند جواب بدهید.

شناخت پول و جایگاه آن

پول ریشه ی همه ی بدی هاست

اگر چنین سوالی در ذهن دارید، ابتدا از خودتان بپرسید که این ذهنیت چرا نسبت به پول ایجاد شده است. مسلماً از زمان بچگی تا کنون با چیزی مواجه شده اید که دیدتان نسبت به پول اینگونه است، یا اینکه بدون هیچ منطق و دلیلی این حرف می زنید. سپس برای تغییر این ذهنیت کاغذ و قلمی آماده کنید و تمام گرفتاری های زندگی تان را که با پول حل می شود روی آن بنویسید. سپس محاسبه کنید که برای رفع هر کدام چه مقدار پول نیازتان می شود. در نهایت مجسم کنید که همه مشکلاتتان حل شده. حال دوباره به جمله بالا فکر کنید،”پول ریشه ی همه ی بدی هاست”. آیا باز هم اینگونه فکر می کنید؟ خیر، شرط می بندم در این حالت لبخندی خواهید زد و به اشتباهتان پی خواهید برد.

حال کافیست یک جمله تأکیدی برای خودتان بنویسید و تکرار کنید.”پول حلال همه مشکلات من است و من با داشتن آن خوشبخت ترم” هر روز این را تکرار کنید تا باور قبلی تان کاملاً محو گردد.

همه ثروتمندان از روشهای غیر انسانی پولدار شده اند

چطور همچین چیزی را در نظام باورهایتان گنجانده اید؟ مگر شما با همه ثروتمندان نشست و برخاست داشته اید؟ آیا بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت که تمام تلاشش را برای موفقیت کرد، مرتکب عمل غیر انسانی شد؟ چه بسا کمکهای مالی و معنوی که به بسیاری از کشورهای فقیر و انسانهای نیازمند کرده است… حال بلند شوید و با کمک اینترنت تا هر چه قدر که لازم است در خصوص افراد پولدار جستجو کنید و تاریخچه زندگی و روش موفقیتشان را بخوانید و ببینید چند درصد از آنها با تلاش و انسانیت ثروتمند شده اند. مطمناً با پیدا کردن جواب صحیح جایگاه پول در نظام باورها یتان دگرگون خواهد شد.

یک جمله انگیزشی برای این مسأله در نظر بگیرید: “من مانند فلانی تلاش خواهم کرد و ثروتمند خواهم شد”

با پول میانه ی خوبی ندارم

ما به اعتقاد شما در این باره احترام میگذاریم. ولی آیا هیچ فکر کرده اید که اطرافیان شما ممکن است به پول احتیاج داشته باشند!؟ همسرتان، فرزندتان، پدر یا مادرتان، شاید آنها با پول میانه بدی نداشته باشند و چشم امیدشان شما باشید. اینکه شما فقط به فکر خودتان باشید جز غرور کاذب و خودخواهی چیز دیگری نیست. پس پیشنهاد میکنیم به خاطر عزیزانتان هم که شده با این جمله انگیزشی جایگاه پول را در نظام باورها تغییر دهید تا به سمت پول و ثروت هدایت شوید. “من نسبت به پول حس خوبی دارم زیرا با داشتن پول می توانم مشکلات مالی اطرافیانم را حل کنم، به آنهایی که نیاز دارند کمک کنم. اینکار باعث حس رضایت و خوشنودی در من می شود.”

از اینکه تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید سپاسگزاریم. اگر این مقاله مورد پسند بود و آنرا کاربردی یافتید خوشحال می شویم نظرات شما را در مورد آن بدانیم.

امتیاز 5 از 1 رای

2 دیدگاه برای “جایگاه پول در نظام باورها

 1. مجید سبحانی گفت:

  “من نسبت به پول حس خوبی دارم زیرا با داشتن پول می توانم مشکلات مالی اطرافیانم را حل کنم، به آنهایی که نیاز دارند کمک کنم. اینکار باعث حس رضایت و خوشنودی در من می شود.”
  ممنون خیلی خوب

  • alireza seif گفت:

   با سلام خدمت شما مجید عزیز
   شما با داشتن باور خوب نسبت به پول می توانید ثروت های فراوانی را در زندگی تان جذب کنید و…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *