روش عملکرد NLP در تغییر نظام باورها

روش عملکرد NLP

تاکنون چه راه ها و تمرین هایی را برای دستیابی به تغییرات در نظام باورهای تان انجام داده اید؟ نتیجه ای هم گرفتید؟ کتاب ها، جلسات و سمینارهای موفقیت، جملات انگیزشی همگی یک روش را دنبال می کنند و تنها از شما می خواهند که تمرکز کنید، باور کنید تا دست پیدا کنید، بکوبید تا باز شود، فکر کنید تا بدست آورید… همه ی اینها درست است. اما آیا روش ها را هم فرا گرفته اید؟ شاید بعضی ها بله و بعضی دیگر خیر. آموزش روش های انجام مواردی که ذکر شد توسط علمی با نام ان ال پی انجام می شود. NLP علمی است که مانند یک مهندس زبردست تمام سیستم ذهن و باورها را کالبد شکافی کرده جزء به جزء نظام باورها را از نو می سازد. اگر تمایل به دانستن روش عملکرد NLP در تغییر باورها علاقه مندید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

همانگونه که در مقالات قبلی قول داده بودیم که در مورد NLP مقاله ی مفصل تری را ارائه خواهیم داد به قول خود وفا کردیم و امروز با این توضیحات در خدمت شما سروران گرامی هستیم.

روش عملکرد NLP در تغیر نظام باورها

یک شخص عادی که ماشین زیر پایش است هر مقدار هم که در زمینه تعمیرات و قطعات ماشین اطلاعات تئوری داشته باشد در صورت خرابی نمی تواند به تنهایی از پس تعمیر آن بر آید و ناچاراً به تعمیرکار مراجعه خواهد کرد. اما تعمیرکار چون بارها داخل قطعات را دیده، و دانش تجربی از نحوه کارکرد قطعات و روش های دسترسی به هر قطعه ای دارد می تواند کاملا مهندسی شده مشکل را برطرف نماید. علم ان ال پی دقیقاً همینگونه عمل می کند. یعنی به عنوان یک مهندس تمام قطعات نظام باورها را از یکدیگر جدا ساخته و با حذف باورهای غلط، باورهای صحیح را با روش هایی خاص درون هسته ای اصلی ذهن جایگذاری می کند.

اگر فرد بداند که سیستم خودآگاه و ناخود آگاهش چگونه عمل می کند شاید بهتر بتواند تصمیم گیری کند، هدف گذاری کند و روش دست یافتن به آن را بیابد. متأسفانه اغلب انسانها با استفاده از روش های زور به هدف خود می رسد. منظور از زور ظلم و زورگویی نیست، بلکه رسیدن به هدف به هر نحوی است. فریب، دروغ، گرانفروشی، کلاهبرداری، احتکار و… اینگونه موارد را به کار می بندند.

بحث دیگری که روش عملکرد NLP را در نظام باورها بهتر می تواند توضیح دهد روش های به کار گیری تغییر است. ما بارها گفته ایم از جملات انگیزشی و موارد مشابه استفاده کنید اما سوالی که مطرح است، این است که آیا وضعیت و موقعیت همه افراد یکیست!؟ بعنوان مثال شخصی حتی یک ریال هم سرمایه برای شروع کاری ندارد آیا می توان با جملات انگیزشی به او راه را نشان داد؟ البته شاید بی تأثیر نباشد اما چیزی که انسان برای متمرکز شدن و رسیدن به یک باور نیاز دارد آرامش خاطر است. لذا علم ان ال پی با تغییر کلی ساختار ذهن و روال زندگی فردی سعی به کمک به تمام اقشار می نماید.

روند اجرای ان ال پی و تغییر نظام باورها

روش عملکرد NLP

 • فرو بردن فرد به اعماق ذهن جهت شناسایی موارد زائد مانند افکار پوچ و بیهوده، کارهای بیهوده و…
 • حذف موارد شناسایی شده با استفاده از روش ها و تکنیک های کلامی
 • جایگزینی ذهنیت صحیح و شفاف سازی ذهن
 • هدف گذاری و تغییر روش ها در انجام امور
 • تغییر نوع نگرش و توسعه ی بینش
 • برنامه ریزی دقیق و گام گام جهت پیشرفت
 • تغییر باورها و نهادینه کردن آنها در نظام باورها
 • فراگیری روش های تأثیر گذاری بر اطرافیان
 • و در نهایت رسیدن به نتایج دلخواه و موفقیت های فردی و اجتماعی.

موارد یاد شده در طی جلسات مختلف به فرد آموزش داده می شود و شخص با تمرین هر مرحله را پشت سر گذارده و به مقصد می رسد.

انشالله در فرصت های بعدی تک تک گام های ان ال پی را تشریح و توضیح خواهیم داد.

امتیاز 3.5 از 2 رای

2 دیدگاه برای “روش عملکرد NLP در تغییر نظام باورها

  • فرزانه قهرماني گفت:

   ترکیبش با علم ان ال پی …ان ال پی خود تکنیک های متفاوتی داره که ممنون میشم از مقالاتی که در این حوزه قرار بدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *