دیدگاهمان نسبت به خود و افزایش اعتماد به نفس

دیدگاهمان نسبت به خود و افزایش‌معجزه‌اعتماد به نفس

دیدگاهمان نسبت به خود و افزایش اعتماد به نفس

دیدگاهمان نسبت به خود و افزایش اعتماد به نفس

دیدگاهمان نسبت به خود و افزایش اعتماد به نفس ،یکی از تعاریف بسیار زیبایی که می توان برای اعتماد به نفس به کار برد .در این مقاله(دیدگاهمان نسبت به خود و افزایش اعتماد به نفس) سعی داریم به طور خلاصه به این موضوع بپردازیم  .
یکی از خصوصیات افرادی که دارای اعتمادبه‌نفس پایین می‌باشند این است که همیشه خود را نوکر و چاکر دیگران و اطرافیان می‌دانند این لفراد به خاطر ضعف در اعتماد به نفس بسیار با این موضوعات درگیر هستند بطوریکه قدرت نه گفتن به درخواست های آنها را ندارند و همین موضوع منجر به بروز مشکلات و حتی درگیری بین خانواده ها و زوجین شده هست .دیدگاهمان نسبت به خود و افزایش اعتماد به نفس
در این طور مواقع وقتی با این افراد وارد صحبت می شویم و علت موضوع را بررسی میکنیم این افراد می گویند خجالت کشیدیم که بگوییم نه و یا برای خود شیرینی و چاپلوسی نوگرم ، چاکرم می کنم که شاید خیلی از شما دوستان در بین اطرافیان و یا بیشتر در محیط های کاری خود به وفور شاهد هستیم.این افراد برای پیشبرد اهدافشون و رشد در محیط کارشون  به این موضوع رو آورده  تا در محیط کارشان به جایگاهی برسند ولی این افراد نمی دانند این موضوع چه عاقب سختی در ساخت باورهای آنها داشته و همین موضوع باعث عدم پیشرفت بیشتر این افراد در جامعه می شود چون این ها فکر می کنند و یا بهتر بگویم بر این باورند که برای موفقیت و جذب آرزوها می بایست از روش چاپلوسی پیش بروند .
در اینجا به این نکته مهم اشاره بکنم انسان‌ها هر نگاهی که به خود داشته باشند دیگران هم آن نگاه را به نسبت به آن شخص دارند، یعنی اگر خودت را دوست داشته باشی، دیگران هم شمارا دوست خواهند داشت.پس حالا شما تصمیم بگیر که دیدگاه انسان های موفق و ثروت آفرین را در وجودت پرورش می دهی یا نه دیدگاه انسان های فقیر را .به نظر من یکی از دلایل در جذب ثروت هم می توان به این موضوع اشاره نمود.در ادامه برخی از پدران و مادران دیدگاه غلط و نامناسبی نسبت به خودشان پیرامون رشد فرزندانشان دارند .مثلاً دیدگاه برخی از پدر و مادرها را مشاهده بکنید برخی از آنها خودشان را نوکر فرزندانشان می‌دانند و این افراد (پدر و مادر) هم مطمئن باشند که فرزندان هم به آنها به چشم یک نوکر و آدم در اختیار نگاه کرده که هر چه بچه‌ها می‌گویند پدر و مادر می‌بایست فقط چشم بگویند. این افراد در ظاهر فکر می‌کنند که به فرزندانشان لطف می‌کنند ولی در واقعیت آسیب بزرگی به آن‌ها وارد نموده، یکی از بستگان ما که دبیر آموزش‌وپرورش است خاطره‌ای برایم بیان نمود: مادر یکی از شاگردانش باافتخار برایش تعریف کرد که بچه من ساعت ۲ نیمه‌شب هوس پفک کرد و فرزندم شروع به گریه و زاری نمود، پدرش از خواب بلند شد و بعد از مدت‌زمانی تهران گردی و پیدا نمودن یک مغازه باز برای فرزندش باافتخار پفکی را فراهم نمود. به نظر شما این اقدام صحیح است؟ آیا در آینده این فرزند دچار مشکلاتی بزرگ‌تری در زندگی خودش نمی‌شود؟

آنچه که منزلت و شأن ما انسان ها را مشخص می کند رفتار و نگرش است نه استعداد و قابلیتهای ذاتیمان .

اقدامک

همین الان در بخش نظرات مقاله (دیدگاهمان نسبت به خود و افزایش اعتماد به نفس)برایمان بنویسید که شما دوست عزیز چه دیدگاهی نسبت به خودتان دارید .

لازم بذکر است در کتاب معجزه اعتماد به نفس که خودم نویسندش هستم بصورت خیلی کامل تر به این موضوع پرداختم که شما عزیزان می توانید با مراجعه به بخش محصولات سایت گروه تحقیقاتی سیف هم بصورت فیزیکی و هم بصورت گروهی آن را خریداری نمایید .

امیدوارم همیشه شاد، سلامت و ثروتمند باشید.

 

امتیاز 0 از 0 رای

  1. اشتراک ها: شناسایی نشانه های افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند از طریق قانون وضوح از طریق تضاد - گروه تحقیقاتی سیف

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *