غلبه بر ترس در مسیر هدف گذاری

راه های غلبه بر ترس

آیا فرد شجاعی هستید؟ آیا فکر می کنید چیزی برای ترسیدن وجود ندارد و همه چیز تحت کنترل تان است؟ خیلی ها از حشرات می ترسند شما چطور؟ شاید تصور می کنید که اگر از حشرات، تاریکی، حبس شدن و … نمی ترسید پس شجاع هستید. بسیاری از مردم ترس و واهمه ای از محیط اطراف و حیوانات و غیره ندارند ولی ناخواگاه گرفتار یک ترس بزرگتر شده اند. ترس ها بزرگترین مانع در هدف گذاری هستند و ریشه در باورهای ذهنی دارند. ترس از شکست، ترس از قضاوت دیگران و …..اینها همان بلای خانمان براندازی هستند که در مسیر موفقیت مانع ایجاد می کنند. غلبه بر ترس ساده نیست ولی نشدنی هم نیست با کمی تلاش می توانید همه موانع هدف گذاری را پشت سر بگذارید.

 

ترس ها باورهای محدود کننده ذهنی هستند که منشا همه ناکامی ها و شکست ها در زندگی هستند. ترس ها تردید به وجود می آورند و هدف را خیلی دورتر، غیر قابل باورتر و بزرگتر نشان می دهند. ریشه های ترس در زندگی همانند بسیاری از باورهای ذهنی به دوران کودکی بر می گردد. غلبه بر ترس حذف فیلترهای سیاه ذهنی است که سالهای زیادی در اعماق وجود ریشه دوانیده است. از بین بردن این باورهای محدود کننده، سیاه، منفی و ناخوشایند، زمان می برد ولی برای ایجاد یک تغییر بزرگ در زندگی باید صبر داشت و خیلی کارها را به زمان سپرد.

انواع ترس و راه های غلبه بر ترس

وقتی هدف را درست انتخاب کرده باشید نیمی از راه را رفته اید و می توانید هدف گذاری برای موفقیت را شروع کنید. اما مشکل وقتی شروع می شود که ترس به جان تان می افتد. شاید باور نکنید ولی این ترس ها چنان به نرمی وارد ذهن و روح انسان می شوند که اصلا کسی به آنها توجه نمی کند.

“ترس بازدارنده است و در مسیر موفقیت مانع ایجاد می کند”

  • ترس از تغییر

برای بسیاری از افراد هر تغییری هراس انگیز است. اصولا تغییر عادات و طرز زندگی دشوار است چه برسد که بخواهید اساس نگرش خود را تغییر دهید. تغییر در باورهای ذهنی دشوارترین کاری است که می توان در زندگی انجام داد. تغییرات همیشه نگران کننده هستند و این چیز تازه ای نیست در طول تاریخ بشری همواره در مقابل ایده های جدید و نوآوری ها، یک گارد منفی گرفته شده است. به طور طبیعی پذیرش چیزی که قبلا به آن عادت کرده باشید بسیار راحت تر است.

غلبه بر ترسغلبه بر ترس

“هیچ موفقیتی بدون تغییر در باورهای محدود کننده ذهنی به وجود نمی آید”

برای غلبه بر ترس از تغییر چه راهی را می شناسید؟ . اگر انگیزه کافی وجود داشته باشد پذیرش تغییرات ساده تر می شود. تحقیق و جستجو، بحث و استدلال، گفتگو با افراد موفق در زمنه مورد نظر و …. همگی می توانند ترس و تردید را کمرنگ کنند. اگر چیزی را واقعا می خواهید باید برایش تلاش کنید و این نیازمند تغییر در باورهای ذهنی محدود کننده است. از آنجایی که بسیاری از باورهای ذهنی در سال های اولیه زندگی شکل می گیرد، نقش آموزش در دوران کودکی اهمیت بیشتری دارد. غلبه بر ترس و تردیدهایی که از دوران کودکی شکل گرفته اند با تغییر در باورهای ذهنی امکان پذیر است. اما هیچوقت برای تغییر در باورهای ذهنی دیر نیست و از امروز می توان برای خلق فردایی بهتر گام برداشت.

 

  • ترس از شکست

آیا از شکست می ترسید؟ همین موضوع ساده موجب عدم موفقیت بسیاری از افراد است! در واقع خیلی وقت ها از ترس اینکه در کار شکست بخوریم اصلا کاری را شروع نمی کنیم و این چرخه همواره ادامه دارد. غلبه بر ترس یک ضرورت است نه انتخاب. کسی که شکست می ترسد در واقع از همان ابتدا خود را شکست خورده می داند. به بیانی دیگر اگر باور داشته باشید که موفق می شوید حتما شروع می کنید ولی وقتی باور ندارید عملا شکست را قبول کرده اید. با علبه بر ترس از شکست می توانید ایده های جدید را تجربه کنید. به جای اینکه خود را حقیر و شکست خورده ببینید به خود و توانایی های خود باور داشته باشید. اگر لازم است با شرکت در دوره های آموزشی که همسو با هدف هستند، توان ذهنی و دانش فنی خود را بالا ببرید.

یک راه ساده برای غلبه بر ترس از شکست اینست که زندگی افراد موفق را مطالعه کنید. جالب است بدانید که همه افرادی که امروز به موفقیت های بزرگ دست یافته اند، بارها و بارها طعم شکست را چشیده اند. اما افراد موفق توانسته اند از شکست ها به عنوان پلی برای پیروزی استفاده کنند. اگر منصف باشیم در هر شکستی درس های عبرت انگیز زیادی وجود دارد که می تواند یک امتیاز بزرگ در شروع مجدد باشد. ترس از شکست ریسک پذیری را نابود می کند و تغییر را غیر ممکن می سازد. پکیج آموزشی ” فرار از ترس” راهنمای عملی برای رها شدن از باورهای ذهنی منفی است.

“شکست ها پایه هایی محکم برای موفقیت در آینده هستند”

برای غلبه بر ترس ابتدا باید با همه تردیدهای ذهنی مواجه شد . شناخت و آگاهی لازمه ایجاد تغییر در باورهای ذهنی محدود کننده است. این مطلب ادامه دارد…………

امتیاز 5 از 1 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *