قدرت شکرگزاری در قانون جذب

قدرت شکرگزاری در قانون جذب

تا کنون دو مقاله در خصوص قانون جذب تقدیمتان شد که انشالله اگر از ابتدای این موضوع با ما همراه باشید بصورت گام به گام تکنیک ها و موارد مهم قانون جذب را به شما خواهیم آموخت. در مقاله سوم یا بهتر است بگوییم در گام سوم می خواهیم به قدرت شکرگزاری در قانون جذب بپردازیم. قبل از اینکه بریم سر وقت مقاله ، چند مدت پیش یک فایلی رو در کانال تلگرام قرار دادم پیشنهاد میکنم حتماً گوشش کن (اگر گوش کردی باز هم گوش کنید یک چیز میدونم که میگم )

لازم است انسان در طول زندگی به جزئیاتی که در اطرافش در جریان است بیشتر دقت نماید. چرا که تام رموز موفقیت در همین جزئیات ساده نهفته است که به راحتی نادیده گرفته می شود. همه می دانیم که تشکر کردن و قدردانی یکی از وظایف اخلاقی و انسانی هر کسی است. اگر همسرتان یا مادرتان غذایی برای شما پخته باشد و بعد از خوردن از آنها تشکر و قدردانی کنید چه  چیزی عاید شما می شود؟ دو احتمال یا احتمالات بیشتری وجود دارد:

۱- همسر یا مادر شما با خوشحالی لبخندی زده و رضایت خود را از قدردانی شما نشان خواهند داد

۲- بدلیل قدرشناس بودن شما خستگی از تن آن ها بیرون رفته و ممکن است در دفعات بعدی غذای بهتری نیز برای شما تهیه کنند.

این درحالیست که بسیاری از افراد حتی پس از خوردن غذا یک تشکر خشک و خالی هم نکرده و از پای سفره بلند شده و گوشه ای لم می دهند. شاید مادر یا همسرش چیزی به وی نگوید ولی در دل خود حتماً شاکی خواهد بود. بنابراین اتفاقی که این جا می افتد یک اتفاق معنویست زیرا شما با گفتن کلمه تشکر یک انرژی را آزاد کرده اید و آن انرژی روی افراد محیط شما اثر گذار می شود و همان انرژی اثری خوب را به شما بر می گرداند. که اگر عکس این عمل اتفاق افتد مسلماً یک انرژی بد به شما برگشت خواهد خورد.

حال بیایید به این نکته با ابعاد گسترده تر و عمیق تری نگاه کنیم. انسان ها در طول روز اتفاقات و موقعیت های خوب و بد بسیار زیادی را تجربه می کنند و بسیاری از مواقع این اتفاقات یا موقعیت ها انعکاس اعمال آنهاست. می دانیم زیرا همیشه به ما گفته شده دنیا دار مکافات است ولی آیا به این جمله تا کنون عمیق اندیشیده اید؟

شکرگزاری

بله عزیزان دنیای ما دنیای عمل و عکس العمل است و مانند پژواک صدایی که در کوه می پیچد و بر می گردد نتیجه اعمال افراد نیز به خود آنها بر می گردد. لذا اگر به این باور رسیده باشیم  باید درک کنیم که قدرت شکرگزاری در قانون جذب چگونه عمل خواهد کرد و چه آثاری به همراه خواهد داشت.

جمله معروفی ست که می گوید اگر قدر هرچه را ندانی و آن را خار بشماری، از دستش خواهی داد. این عین حقیقت است. و برعکس آن هرچه را که دوست بدارید و قدرشناس باشید مسلماً بهتر از آن و بیشتر از آن به شما داده خواهد شد. اگر این مسأله را به عنوان یک قانون پذیرفتید پس از این پس بابت هر چه که دارید از خود و خدای خود سپاسگزار باشید.

تمرین شکرگزاری در قانون جذب

از همین لحظه تصمیم بگیرید و روزتان را با شکر گزاری شروع کنید و به کائنات ثابت کنید که شکرگزار آنچه که دارید هستید تا کائنات بهترین ها را برایتان رقم زند

دفتر و قلمی بردارید و تمام داشته هایتان را بنویسید. نیازی نیست همه را در یک روز بنویسید می توانید هر روز چند مورد جدید به آن اضافه کنید. و هر روز آن ها را با صدای بلند بخوانید و از ته دل سپاسگزار داشته هایتان باشید. در حین سپاسگزاری باید علت آن را بیان کنید که چرا سپاسگزار آن چیز هستید. چند مثال برایتان می نویسیم تا بهتر مسأله را درک نمایید.

 • من بابت لباسی که بر تن دارم بسیار راضی ام و از خداوند و کائنات سپاسگزارم چون این لباس ها مرا برازنده تر نشان می دهند.
 • من بابت گوشی که در دست دارم خوشحالم و از خداوند و کائنات سپاسگزارم چون می توانم با آن بسیاری از امورم را انجام دهم.
 • من بابت ماشینی که دارم بسیار خوشحالم و از خداوند و کائنات سپاسگزارم چون باعث می شود سریعتر به کار هایم برسم.
 • من بابت موقعیت شغلی که دارم بسیار راضی ام و از خداوندو کائنات سپاسگزارم چون باعث می شود چرخ زندگی ام بچرخد.

می توانید این جملات را در رابطه با پدر، مادر، همسر، فرزند، کیف، کفش، کلاه و همه چیزهایی که در اختیار دارید بنویسید و تکرار کنید تا معجزه قدرت شکرگزاری در قانون جذب را به چشم خود در مدت کوتاهی ببینید.

 

امتیاز 3.7 از 10 رای

11 دیدگاه برای “قدرت شکرگزاری در قانون جذب

 1. سپیده قانع گفت:

  سلام آقای سیف .مطالب بسیار ارزندست
  من از موقعی که تو گروه هستم وتمرینهارو انجام میدم حس بهتری دارم و مخصوصا شکرگزاری که انجام میدم حس بسیار عالی دارم و کم کم اثراتش رو تو زندگیم دارم میبینم .ممنون از شما ❤❤❤

  •  علیرضا سیف گفت:

   سلام خدمت شما
   خدا رو شکر میکنم که دوره ۲۸ روزه شکرگزاری مورد استقبال شما عزیزان قرار گرفته و نتایج خوبی را بدست آوردید .

 2. راحله سعادتی گفت:

  سلام استاد. عالی هست شکر گذاری ومن از موقعی که با گروه همراه شدم وخدای بزرگ و زیبا رو به خاطر همه نعمت های کوچک و بزرگ شکر گذاری می کنم و از وقتی خدارو سپاسگزاری میکنم احساسش می کنم.
  ممنونم استاد از آموزش های خوبتون.

  •  علیرضا سیف گفت:

   سلام خدمت شما خانم سعادتی
   ممنون از اینکه مقاله را مطالعه نمودید ، قطعاً همین طور است با سپاسگزاری و تمرکز بر روی داشته هامون اتفاقات بهتری در زندگی مان رخ میدهد .

 3. Sepideh Aini گفت:

  سلام و عرض ادب
  انسان اشرف مخلوقات آفریده شد و تمام جهان هستی و کائنات در خدمت انسان قرار گرفته ، ولی آیا ما قدردان هستیم ؟! ✔شکر نعمت نعمتت افزون کند ….
  🔆استاد سیف از زمانی که با شما همراه شدم هر روز صبح به وقت نماز بیدار میشم و نعمتهای کوچک و بزرگ زندگی ام را قدردانم
  خداروشکر دارم اثراتش را در زندگیم میبینم و حاصلش آرامش است و رشد و آشنایی با انسانهای خردمند که تعدادشان کم نیست .
  خدایا شکرت بخاطر وجود و حضورت در لحظه لحظه های زندگیم ” خدایا دوستت دارم 💝

  •  علیرضا سیف گفت:

   سلام خدمت شما خانم عینی
   خدا رو شکر که در مسیر توسعه و رشد در حال حرکت هستید و قطعاً هر کس در این مسیر گام بر میدارد به مسیرهای بهتر و بزرگتر هدایت میشود . مطمئن باشید این اتفاق برای شما خواهد افتاد به زودی .

 4. سهراب گفت:

  سلام خسته نباشید مطالبتون فوق العاده هستن من خودم عینن دارم میبینم تاثیر شکرگذاری و قدردانی در زندگیمو و به همه نکاتی که گفته شده عمل میکنم و با دقت و ذوق و شوق تمام مطالبتون رو میخونم ،در پناه خدا موفق و ثروتمند باشید

  •  علیرضا سیف گفت:

   سلام خدمت شما جناب آقای سهراب
   ممنون از شما که وقت گذاشتید و مطالب سایت را مطالعه نمودید . امیدوارم در پناه خدای مهربان همیشه سالم و ثروتمند باشید .

  • کیانی گفت:

   سلام استاد
   وقت بخیر
   با صحبت های شما موافقم و به تک تک موضوعاتی که میگید ایمان دارم چون توی این مدت که توی دوره بلند مدت و غیر رایگان شما بودم تغییراتی توی زندگی من اتفاق افتاده که هیچوقت فکر نمی‌کردم این اتفاقات خوب برام بیفته
   مثل درآمد بسیار بالاتر از قبل که برای من واقعا یه جهش بوده
   رابطه عاطفی بسیار بهتر از قبل با همسرم و خانواده و دوستانم
   رابطه عاشقانه و عمیق با خدا که این بهترین قسمت این دوره برای من بوده و بی نهایت از عبادت دارم لذت میبرم.
   اعتماد به نفس بالاتر
   صبر و تلاش بیشتر
   نا امید نشدن
   حل مسئله
   و خییییلی خیلی چیزهای دیگه
   و هر روز و هر لحظه ازینکه خدا شما رو سر راه من قرار داد شکر میکنم
   آشنایی با شما یکی از بهترین اتفاق های زندگی من بوده و هست.
   شکرگزاری باعث آرامش بیشتر من شده
   و از خودم راضی ترم ازینکه بابت تمام چیزهایی که دارم ناسپاس نیستم و باعث شده هر روز به نعمت هایی که خدا بهم داده توجه کنم.
   بازهم هزاران بار از شما سپاسگزارم و یه دنیا ممنونم که وقت ارزشمندتون رو برای من گذاشتین و اینهمه تغییر توی زندگی من بوجود آوردین.
   براتون از ته قلبم بهترین ها رو از خدا می‌خوام.
   شاد و سلامت باشید

  •  علیرضا سیف گفت:

   سلام خدمت شما
   قطعاً تلاش های خودتان برای ایجاد تغییر اساسی در وجودتان باعث شده که شما در همین ابتدای کار تغییرات خوبی را در زندگی و کارتان مشاهده کنید و من مطمئن هستم شما در پایان دوره توسعه فردی نتایج بیشتر و بهتری را بدست میارید .

 5. اشتراک ها: پاسخ کائنات به قانون جذب چگونه و از چه راهی صورت می پذیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *