بالا بردن اعتماد بنفس و دستیابی به موفقیت

بالا بردن اعتماد بنفس

بالا بردن اعتماد بنفس در هر جنبه از زندگی موجب موفقیت ما می گردد ولی این موفقیت در عرصه های شغلی و تجاری بسیار محسوس تر و ملموس تر خواهد بود. زمانی که افراد در شغل خود از اعتماد به نفس بیشتر برخوردار باشند مسلماً برای موفقیت های بیشتر انگیزه کافی را خواهند داشت. اعتماد به نفس موجب تلاش بیشتر فرد می شود و همچنین سبب تمرکز وی بر روی شغل و بیزینسش می شود. بنابراین بالا بردن اعتماد بنفس خصوصاً در ارتباط با عرصه شغلی فواید بسیاری برای فرد دارد. در این مطلب قصد داریم در ارتباط با بالا بردن اعتماد بنفس با شما صحبت کنیم. لطفاً تا انتهای این مطلب همراهمان باشید.

بالا بردن اعتماد بنفس

بالا بردن اعتماد بنفس و دستیابی به موفقیت

حتماً شما هم افرادی را دیده اید که از اعتماد به نفس سرشارند و به هر کاری که دست می زنند در آن موفق می شوند. این افراد با آرامشی مثال زدنی که در برخی از اوقات حسادت سایرین را برمی انگیزد در مسیر موفقیت پیش می روند. فکر می کنید همچین فردی چگونه توانسته در راه بالا بردن اعتماد بنفس خود اینگونه موفق شود و بطور کلی چرا اعتماد به نفس سبب می شود این افراد در کارهایشان موفق تر از سایرین باشند؟

پاسخ در اینجاست :

افراد دارای اعتماد به نفس آنقدر به توانایی های خود اطمینان و باور دارند که اگر دشوارترین مشکلات نیز سد راهشان شود با آرامش و برنامه ریزی آن را کنار زده و با قدرت ادامه راه را طی می کند و هرگز هیچ مشکلی نمی تواند موجب شود که آنها از دستیابی به اهداف خود نا امید شوند.

بالا بردن اعتماد بنفس چه فوایدی برای شخص به همراه دارد؟

بالا بردن اعتماد بنفس سبب می شود تا شخص:

 • از خطر کردن نهراسد و برای مقابله با هر گونه مشکلی آمادگی داشته باشد.
 • اهداف بزرگی برای زندگی خود تعیین کرده و بطور مداوم خود را به چالش بکشد.
 • زمانی که از موضوعی آگاهی ندارد از بیان آن ترس و خجالتی نداشته باشد و به جای آن در صدد یادگیری آن موضوع برآید.
 • زمانی که دچار اشتباه می شود، شجاعانه به اشتباهش اعتراف کند و در صدد جبران اشتباه خود باشد.
 • در خصوص کمبودها و نقاط ضعف خود صادق باشد و سعی کند آنها را رفع نماید.
 • مسئولیت پذیر باشد و زمانی که برای انجام کاری داوطلب می شود آن به پایان رساند.
 • از قدرت رهبری برخوردار باشد و بتواند شرایط سخت مدیریت نماید.
 • از هر فرصتی برای بهبود خود استفاده کند.
 • روی نقاط قوت و توانایی های خود متمرکز شود و در آن واحد از نقاط ضعفش بکاهد.
 • و….

برای بالا بردن اعتماد بنفس چه چیزی بیش از همه حائز اهمیت است؟

هر یک از ما دوست داریم با بالا بردن اعتماد بنفس به اهداف خود دست یابیم و یک زندگی ایده آل و موفق را برای خود رقم بزنیم، ولی بسیاری از افراد نمی دانند در این مسیر باید از کجا شروع کنیم و چگونه قدم در این مسیر بنهیم.

کاربران گرامی در نظر داشته باشید که داشتن انگیزه شخصی ابتدایی ترین شرط بالا بردن اعتماد بنفس است. منظور ما از انگیزه شخصی تنها این نیست که شما یک هدف نهایی برای خود تعیین کنید و تنها در ذهنتان آن را پرورش داده ولی در واقعیت هیچ کاری انجام ندهید. بلکه منظور از انگیزه داشتن برای دستیابی به اهداف و بالا بردن اعتماد بنفس یعنی اینکه :

 • خود را به چالش بکشیم و با ترس ها و ناتوانی هایمان روبرو شویم و آنقدر این کار را تکرار کنیم تا تمامی محدودیت ها را از بین ببریم.
 • چند هدف کوچک و قابل دسترسی در بازه های زمانی کوتاه مدت برای خود تعیین کنیم و با دستیابی به هر یک از آنها به خود پاداش دهیم.
 • با افتخار موفقیت های خود را برای دیگران شرح دهیم و از اینکه مورد تایید و تشویق آنها قرار می گیریم لذت ببریم.
 • یک چک لیست بلند بالا برای خود تهیه کنیم و در آن تمام کارهایی که در مسیر موفقیت خود باید آنها را انجام دهیم به ترتیب و مفصلاً یادداشت کنیم و بعد از پایان هر کدام از کارها آن کار را علامت بزنیم و روبرویش بنویسیم “موفق شدم!”

عزیزان در نظر داشته باشید همین موفقیت های کوچکی که در بالا ذکر کردیم می توانند به شدت موجب بالا رفتن اعتماد بنفس شما شوند، بنابراین تا می توانید در مسیر دستیابی به هدف نهایی و بزرگ خود از انجام کارهای کوچک و جزئی نیز غافل نشوید.

همراهان همیشگی نظرات ارزشمند خود را در رابطه با این مطلب با ما در میان بگذارید. آیا شما هم برای دستیابی به اعتماد به نفس در خود ایجاد انگیزه می کنید؟ علاوه بر راه هایی که قید کردیم دیگر چه راهی برای ایجاد انگیزه در مسیر موفقیت و اعتماد بنفس به نظرتان می رسد؟

امتیاز 0 از 0 رای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *