هدف گذاری کوتاه مدت بهترین تمرین برای دستیابی به اهداف اصلی

برنامه ریزی برای هدف گذاری کوتاه مدت

همه ی ما اهدافی شخصی یا مالی در ذهن داریم که دوست داریم به آنها دست یابیم. ولی آیا بدون هیچ گونه تمرین و هدف گذاری کوتاه مدت قادر خواهیم بود به اهداف بلند مدت و رویاهای اصلیمان در زندگی دست یابیم؟ مسلماً پاسخ منفی است، بدیهی است که در ابتدای راه ما مانند کودک هفت ساله ای هستیم که بدون یاد گرفتن الفبا دوست دارد کتاب شاهنامه را مطالعه کند، آیا این دوست داشتن کافی است؟ آیا صرفا اگر یک کودک هفت ساله بدون دانستن الفبا  و کلمات ثقیل فارسی کتاب شاهنامه را به دست بگیرد قادر خواهد بود آن را مطالعه کند و از متن کتاب آگاهی یابد؟ خیر او فقط می تواند عکس های کتاب را مشاهده کند و از روی عکس ها برای خود داستانی بی شباهت به داستان اصلی مجسم کند. پس این کودک در ابتدا باید به یاد گرفتن الفبا بپردازد که همان هدف گذاری کوتاه مدت و مورد نیاز برای رسیدن به هدف اصلی و نهایی است.

در این مطلب قصد داریم درباره هدف گذاری کوتاه مدت با شما کاربران گرامی سخن بگوییم، تا به امید خدا به این وسیله بتوانید به رویاهای بزرگ و اصلی تان جامه ی عمل پوشانده و در زندگی فردی و تجاری تان شخصی موفق و خوشبخت شوید.

هدف گذاری کوتاه مدت چیست؟

هدف گذاری کوتاه مدت

همان طور که گفتیم برای دستیابی به هر هدف بزرگی ما نیازمند چندین هدف گذاری کوتاه مدت هستیم که این اهداف کوتاه مدت هم پیش نیاز هدف بلند مدتمان است و هم با دستیابی به اهداف کوتاه مدت در بازه ی زمانی خیلی کم ما برای دستیابی به هدف اصلی مان تشویق شده و بیشتر تلاش خواهیم کرد.

هدف گذاری کوتاه مدت یعنی هدفی را تعیین کنیم که قادر خواهیم بود در زمان کمی به آن دست یابیم. به عنوان مثال خرید یک وسیله یا یک لباس می تواند برای ما یک هدف گذاری کوتاه مدت باشد. به این صورت که در هنگام عبور از ویترین مغازه ای ناگهان توجهمان به یک لباس زیبا جلب می شود ولی در حال حاضر پول کافی برای خرید آن لباس در اختیار نداریم، پس به دست آوردن این لباس را به عنوان یک هدف کوتاه مدت انتخاب می کنیم و با خود می گوییم تلاش می کنم تا پول کافی برای خرید این لباس را به دست آوردم. برای هدفتان برنامه ریزی می کنید که مثلاً تا دو هفته دیگر این لباس را خریداری می کنم و تاریخ آن را جایی یادداشت می کنید تا بتوانید به وسیله تلاش و کوشش و ارتعاشات قانون جذب به این هدف کوتاه مدتتان دست یابید.

در هدف گذاری کوتاه مدت چه چیزی نیاز است؟

دستیابی به اهداف

برای هدف گذاری کوتاه مدت حتماً و لزوماً باید هدفی را انتخاب کنید که قادر خواهید بود نهایتاً در عرض یک ماه به آن دست یابید. این هدف باید هدف کوچکی در زندگیتان باشد، چیزی مثل خرید ماشین، ویلا یا سفرهای خارجی مسلماً پیش نیازهای مالی و زمانی زیادی را می طلبند که نمی توانیم آن ها جزء گروه اهداف کوتاه مدت قلمداد کنیم.

هدف گذاری کوتاه مدت شامل چیزهای کوچک و کم هزینه است. می توان اهداف مالی برای خود تعیین کنیم یا اهداف اخلاقی و شخصیتی. به عنوان مثال شخصی بد قول است و این بد قولی باعث شده خیلی ها از دستش دلخوری پیدا کنند، می توان غلبه بر عادت بد قولی را به عنوان یک هدف گذاری کوتاه مدت انتخاب کرد و با کمی تلاش و صرف زمان بیشتر خیلی زود به این هدف دست یافت.

مراحل هدف گذاری کوتاه مدت

اهداف کوتاه مدت

هدف گذاری کوتاه مدت هم مانند هدف گذاری بلند مدت مراحل خاصی را می طلبد و این را به خاطر بسپارید که ما نمی توانیم بی برنامه ریزی به هیچ هدفی هرچند کوچکترین اهداف دست یابیم. در اینجا به مراحل هدف گذاری کوتاه مدت اشاره می کنیم.

  1. تعیین هدف
  2. نوشتن هدف به صورت مکتوب روی کاغذ یا داخل فایل ورد با تمامی جزئیات
  3. تعیین زمان مناسب برای دست یابی به هدف که برای اهداف کوتاه مدت عموماً این زمان زیر یک ماه است
  4. درج تاریخ دقیق دستیابی به هدف داخل تقویم برای ایجاد انگیزه قوی تر
  5. تلاش و تلاش و تلاش ……

وقتی هدف گذاری کوتاه مدت برای شما به عنوان یک عادت درآید خیلی راحت می توانید با تکیه بر اصول هدف گذاری به اهداف بلند مدتتان نیز جامه ی عمل بپوشانید.

شما هم از هدف گذاری کوتاه مدت برای دستیابی به اهداف بزرگتان استفاده می کنید؟ از قسمت نظرات با ما در تعامل باشید.

امتیاز 4 از 2 رای

  1. اشتراک ها: اهمال کاری در مسیر رسیدن به اهداف - گروه تحقیقاتی سیف - آموزش قانون جذب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *