رهایی ازاسترس واضطراب وفشارهای عصبی باانجام این سه مرحله ساده وموثر

عکس شاخص مقاله رهایی از استرس

رهایی ازاسترس واضطراب وفشارهای روزمره:

برای رهایی از استرس کارهای مختلفی را می توانیم انجام بدهیم ولی قبل از اینکه خیلی سریع برویم به مطالعه مقاله رهایی از استرس،اضطراب و فشارهای روزمره ، از شما میخوام کمی وقت بزارید و این فایل صوتی را گوش کنید و خودتان را برای مطالعه مقاله زیبای رهایی ازاسترس آماده کنید :

عکس زیبا  مربوط به رهایی از استرس

رهای از استرس

استرس، اضطراب و فشار های عصبی احساسات مخربی هستند که هر یک از ما در طول زندگی به کرات با آنها مواجه می شویم. از آنجاییکه احساس استرس بین اشخاص مختلف تفاوتی قائل نمی شود ،پس به جرات می توان گفت استرس مربوط به قشر خاصی از جامعه نیست و هر کسی در هر شغل و طبقه اجتماعی که باشد ممکن است با شرایط استرس زا مواجه شده و کنترل خود را در این شرایط از دست بدهد. رهایی از استرس و تجربه احساس آرامش در زندگی چیزی ست که همه ی ما به شدت به آن نیاز داریم. از این رو قصد داریم در این مطلب درباره رهایی از استرس با شما عزیزان گفتگو کنیم. اگر می خواهید رهایی از استرس و فشارهای زندگی را تجربه کنید به شما پیشنهاد می کنیم در ادامه بحث ما را همراهی نمائید.

رهایی از استرس و اضطراب های روزمره

عکس مربوط به مقاله رهایی از استرس

برای رهایی از استرس های زندگی ما به شما یک سیستم ساده و قدرتمند را پیشنهاد می دهیم. گام نخست این است که از خود سه سوال زیر را بپرسید :

۱ – لازم است که من انجام چه کاری را متوقف کنم؟

در پاسخ به این سوال ذهن خود را به خوبی درگیر کرده و خوب فکر کنید. علت استرس شما چه چیزی است؟ شاید انجام کارهای روزانه و طولانی مدت دلیل آن است و لازم است ساعت کاری خود را کمتر کنید. شاید نسبت به چاق شدن یا بیماری ها استرس پیدا کرده اید و لازم است خوردن غذاهای فست فود و ناسالم را متوقف کنید. شاید یک عادت بد یا یک رابطه مسموم این احساس را در شما پدید آورده است. شاید لازم است افکار و خیال پردازی های رویایی درباره دیگران را کنار بگذارید و یا شاید داشتن انتظارات بیهوده از دیگران (که همیشه به انتظارات شما پاسخ منفی می دهند) دلیل اصلی استرس و اضطراب شما باشد. برای رهایی از استرس باید استرس را ریشه یابی کرده و علت اصلی آن را پیدا کنید.

چیزهایی که در زندگی شما تاثیری ندارند و فقط موجب آزار شما هستند را شناسایی کنید و خود را به چالش بکشید تا آنها را متوقف نموده و از بین ببرید. زمانی که شما کارهای بیهوده، روابط بی ثمر و هر چیزی که دلیل اصلی نا آرامی شماست و ذهنتان را مشغول ساخته را از میان بردارید، فضای ذهنتان را برای فعالیت های موثر و مفید باز می کنید و می توانید به مرور زمان آرامش خود را باز یابید و  رهایی ازاسترس را به راحتی تجربه نمائید.

۲ – لازم است چه کاری را آغاز کنم؟

فکر می کنید لازم است چه پیشرفت هایی را به زندگیتان اضافه کنید؟ شاید برای فکر کردن نیاز به زمان دارید یا باید بیشتر برای دوستان و یا حرفه تان وقت بگذارید؟ خوب فکر کنید ببینید برای پیشرفت در زندگی چه چیزی نیاز دارید و سعی کنید همان چیز را برای خود فراهم نمائید. هر چه بیشتر نیازهای درونی خود را برآورده کنید، رهایی از استرس را سریعتر تجربه خواهید نمود.

اقدامات و اولویت هایی که دید شما را نسبت به خود و زندگیتان بهبود می بخشد را شناسایی کنید. اگر لازم است مدتی را به مراقبه یا مدیتیشن بگذرانید تا بتوانید با تمرکز بیشتری این نکات را کشف نمائید. وقت را تلف نکنید، از همین امروز این کار را شروع کنید.

۳ – لازم است چه کاری را بیشتر انجام دهم؟

زمانیکه شما غرق افکار خود هستید، ممکن است خیلی از چیزها برایتان بی اهمیت تلقی شود. ولی همیشه مسائلی هستند که همه ی ما به آنها نیاز داریم مانند : قدردانی، عشق، احترام، اعتماد، برقراری ارتباط، اهمیت داشتن و…

رهایی از استرس

هر چه بیشتر به مسائلی که احساس خوبی به شما می دهد فکر کنید، آرامش وجودتان را فرا گرفته و موجب رهایی از استرس می شود و دیگر جایی در ذهنتان برای افکار منفی و ناراحت کننده وجود نخواهد داشت. پس از این به بعد هر وقت احساس استرس یا اضطراب بر شما مستولی شد به نکات مثبت زندگی و افرادی که دوستتان دارند فکر کنید تا از این احساس رهایی یابید.

زمانیکه کنترل زندگی از دستتان خارج می شود می توانید با پیروی از ۳ گام ساده ای که در بالا برایتان شرح دادیم آنچه که واقعاً برایتان ارزشمند است را حفظ نموده و مسائلی که موجب تکدر خاطرتان می شود را دور بریزید و با رهایی از استرس زندگی خود را بخوبی مدیریت نمائید.

اگرمیخواهیدراهی موثربرای رهایی ازاسترس پیداکنیدبه شماپیشنهادمیکنیم این مطلب رامطالعه نمایید.

از شما دوست عزیز و گرامی خواهشمندم با امتیاز دادن به این مقاله (ستاره) ما را در بالا بردن سطح کیفی مقالات کمک کنید . ضمناً  شما می توانید با مراجعه به بخش نظرات کاربران در پایین همین صفحه نظر خود را پیرامون این مقاله بیان نمایید .امیدوارم همیشه شاد، سلامت و ثروتمند باشید .

امتیاز 1.7 از 3 رای

3 دیدگاه برای “رهایی ازاسترس واضطراب وفشارهای عصبی باانجام این سه مرحله ساده وموثر

  1. اشتراک ها: بالا بردن اعتماد به نفس با رعایت چند نکته ساده و کاربردی - گروه تحقیقاتی سیف

  2. اشتراک ها: استرس چیست و چگونه به وجود می آید و این احساس چه مضراتی برای بدن دارد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *