پاسخ ۴ سوال در مورد شکرگزاری مطابق آموزش قانون جذب

پاسخ 4 سوال در مورد شکرگزاری مطابق آموزش قانون جذب

پاسخ ۴ سوال در مورد شکرگزاری مطابق آموزش قانون جذب

پاسخ ۴ سوال در مورد شکرگزاری مطابق آموزش قانون جذب، در ابتدای مقاله پاسخ ۴ سوال در مورد شکرگزاری مطابق آموزش قانون جذب از حدیثی از امام جعفر صادق(ع) بیان می کنم ، ایشان می فرمایند : کسی که توفیق شکرگزاری به او عطاشده زیادی نعمت هم نصیب او می‌گردد.

اصل داشته‌ها و شکرگزاری نعمت ‌مطابق قوانین این مقاله (پاسخ ۴ سوال در مورد شکرگزاری مطابق آموزش قانون جذب)

در بین تمام طرز فکرهایی که ممکن است تجربه‌شان کرده باشید یک طرز فکر وجود دارد که زندگی‌تان را به‌طورکلی متحول می‌کند و آن سپاس‌گزاری است. توجه کردن به چیزهایی که دارید، گام مهمی به سمت رسیدن به اهدافتان و بالا بردن اعتماد به نفس تان  است. حال این سپاس‌گزاری می‌تواند از خداوند باشد و یا از خانواده، دوستان و… که می‌تواند نتایج زیر را به دست بیاوریم.

برای داشته‌هایتان شکرگزار باشید تا بیشتر به شما برسد. اگر مدام روی نداشته‌تان متمرکز شوید هیچ‌وقت قانع نمی‌شوید (اپرا وینفری)

نتایج محسوس قدرشناسی مطابق این مقاله (پاسخ ۴ سوال در مورد شکرگزاری مطابق آموزش قانون جذب)

  • بیمار نشدن

طی تحقیقات صورت گرفته توسط دانشمندان؛ قدرشناسی، سلامت روح و جسم یک انسان را تقویت می‌کند و استرس، نگرانی و ترس را کاهش می‌دهد و از بروز بیماری‌های ازجمله فشارخون، بیماری‌های قلبی و نارسایی‌های سیستم اعصاب پیشگیری می‌نماید و در مورد سلامتی و نقش آن در بالابردن اعتماد به نفس خدمتتان توضیحاتی در قسمت های قبلی بیان نمودم .

  • توجه به ۸۰ درصد

جویل اوستین (واعظ و کشیش امریکایی) می‌گوید: شریک عاطفی در زندگی مشترک ۸۰ در صد از نیازهای یک انسان را پاسخ‌گو است ولی متأسفانه اکثر مردم به دنبال ۲۰ درصد دیگر نیازهای خود بوده که هنوز پاسخ داده نشده و کم‌کم این موضوع موجب افزایش ناراحتی و در برخی موارد موجب درگیری بین افراد می‌شود. در این مواقع در بهترین حالت شریک عاطفی خود را رها نموده تا آن ۲۰ درصد ارضاء نشده را در فرد دیگری بیابند. این افراد غافل از آن هستند که فرد جدید هم ۸۰ درصد از نیازهای آن‌ها را پاسخ‌گو است درحالی‌که لزوماً همان ۸۰ درصد فرد قبلی نیست.

پیشنهاد من در اینجا تمرکز کردن بر روی ۸۰ درصد فردی است که با او رابطه عاطفی دارید، پس سعی کنید برخورد مناسب و مثبتی با شریک عاطفی خود داشته باشید تا آن‌هم نسبت به شما رفتار مثبت‌تری داشته باشد. قدرشناسی باعث می‌شود روابطتان عمیق‌تر و احساس آرامش در زندگی تان داشته باشید .

  • نیمه پر

دقت کرده‌اید برخی از انسان‌ها به نیمه‌خالی لیوان دقت بیشتری دارند این افراد چون در بیشتر مواقع بر روی موارد منفی متمرکز می‌شوند و هیچ‌وقت خلاقیت‌های جدیدی به ذهن آن‌ها خطور نمی‌کند. ولی بالعکس اگر شما به نیمه‌پر لیوان نگاه می‌کنید یعنی بر داشته‌های خود متمرکز شوید به‌تدریج ایده‌ای جدیدی به ذهنتان جذب می‌کنید و فرصت‌های بیشتری در اطراف خود می‌بینید این مثبت نگری بر روی فکر کردن، صحبت کردن، راه رفتن و برقراری ارتباط با دیگران تأثیر مثبت داشته و موجی افزایش چشمگیری در بالا بردن اعتماد به نفستان می گردد.

دوست خوبم قدردانی و سپاس می‌تواند به یک عادت تبدیل شود. البته این در صورتی است که بارها تکرار شود تا به یک باور تبدیل شود. با تکرار و تمرین مداوم سپاس، شما می‌توانید سلامتی، خوشبختی و ثروت را تضمین نمایید. پس سعی کنید همیشه گامی به سمت جلو بردارید و همیشه قدردان گام‌های قبلی خودتان باشید. همیشه سعی کنید به داشته‌هایتان بیشتر توجه کنید تا بتوانید اتفاقات خوب بیشتری برای خود رقم بزنید. درواقع زندگی بیرون ما بازتابی از زندگی درونی و تفکرمان است.

بزرگ‌ترین قدردانی آن نیست که بیان شود بلکه باید در زندگی‌تان این قدردانی جریان داشته باشد (جان اف کندی)

گاهی اوقات انسان‌ها بر روی اهدافشان متمرکز می‌شوند و سایر مواردی که دارند را فراموش می‌کنند. پس سعی کنید بر روی داشته‌های خود متمرکز شوید و قدر چیزهایی را که دارید بدانید. با این دید مثبت می‌توانید با آغوش باز با آینده و اتفاقات خوبی که درراه است، روبه‌رو شوید.

خداوند متعال می‌فرماید «اگر شکرگزار باشید حتماً شمارا زیاده‌خواهم بخشید». (بحار، ج ۷۱، ص ۴۰)

پس سعی کنید در هرلحظه قدردان خداوند باشیم و به خاطر تمام نعمت‌هایی مثل دیدن، شنیدن، راه رفتن، نفس کشیدن، سلامتی، همسر خوب، پدر و مادر، ماشین و…شکرگزاری کنیم. خود من در دفتری  بنام دفتر شکرگزاری  هرروز صبح بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب و هر شب قبل از خوابیدن خداوند مهربان را به خاطر نعمت‌هایی که به من عطا نموده شکرگزاری می‌نمایم و به‌صورت مکتوب در این دفترچه ثبت می‌کنم و در هنگام ثبت تأثیر چشمگیری در روحیه و اعتماد به نفس من می گذارد. این‌یک قانون است که می‌بایست رعایت گردد.پاسخ ۴ سوال در مورد شکرگزاری مطابق آموزش قانون جذب

«شکر نعمت نعمتت افزون کند کفر نعمت از کفت بیرون کند»

حال توجه به اهمیت موضوع شکرگزاری در این قسمت تمرین های مختلفی در نظر گرفته شده که مکمل اقدامک بالا می باشند و شما می توانید برای موارد زیر خداوند را شکر نمائید .در این راستا قدردان داشته‌های خود باشیم و سعی کنیم همیشه داشته‌هایمان رو به خود متذکر شویم تا به آرامش برسیم. تمرین‌ها به‌گونه‌ای طراحی‌شده که لازم است به‌صورت دائمی تکرار شوند نه این‌که فقط یک‌بار تمرین را انجام دهید و آن را جزء کارهای روزانه خود بدانید دقیقاً مثل مسواک زدن دندان‌هایتان. بعد از مدتی می‌بینید دیگر به‌صورت خودکار آن را هرروز انجام می‌دهید.خود من دفتری بنام شکرگزاری دارم و هر روز صبح و هرشب قبل از خواب دقایقی برای نوشتن مواردی که خداوند به من لطف نموده است شکر گذاری میکنم ، شاید باورتان نشود ولی من بابت اهدافم جلو جلو از خداوند تشکر میکنم که به من حال خوبی می دهد .این تمرین روزانه می بایست در دفتر شکر گزاری که تهیه نموده اید بنویسید .حال به پاسخ این ۴ تا اقدامک می پردازیم .

اولین اقدامک از مقاله پاسخ ۴ سوال در مورد شکرگزاری مطابق آموزش قانون جذب:

سه مشخصه مثبت جایی که در آنجا کار می‌کنید و کاری که انجام می‌دهید را بنویسید و خداوند را به خاطر آن‌ها همیشه شکرگزاری نمایید:

۱-

۲-

۳-

دومین اقدامک از مقاله پاسخ ۴ سوال در مورد شکرگزاری مطابق آموزش قانون جذب:

سه مشخصه مثبت خانه و جایی که در آن زندگی می‌کنید را بنویسید و خداوند را به خاطر داشتن آن‌ها همیشه شکرگزاری نمایید:

۱-

۲-

۳-

سومین اقدامک از مقاله پاسخ ۴ سوال در مورد شکرگزاری مطابق آموزش قانون جذب:

سه توانایی و استعدادی که در خودتان رشد داده‌اید را نوشته و خداوند را به خاطر داشتن آن‌ها همیشه شکرگزاری نمایید:

۱-

۲-

۳-

 

چهارمین اقدامک از مقاله پاسخ ۴ سوال در مورد شکرگزاری مطابق آموزش قانون جذب:

سه توانایی و استعداد منحصربه‌فرد خودتان که از زمان تولد تا به الآن داشته‌اید را بنویسید و خداوند را به خاطر داشتن آن‌ها همیشه شکرگزاری نمایید

۱-

۲-

۳-

آنتونی رابینز:ترس و عصبانیت دو احساسی هستند که اکثر مردم از آن رنج می برند، تمرین شکرگزاری باعث می شود که این دو احساس کاملاً از بین بروند !زیرا امکان ندارد شما سرشار از شکرگزاری باشید و در حین حال بترسید و یا عصبانی  باشید.

اگر مطالب این مقاله برای شما ارزشمند واقع شد نظرات ارزشمندتان را در پایان این مقاله بیان کنید و این مقاله را با دوستان خود به اشتذاک بگذارید

 

امتیاز 0 از 0 رای

3 دیدگاه برای “پاسخ ۴ سوال در مورد شکرگزاری مطابق آموزش قانون جذب

  1. اشتراک ها: دیدگاه غلط دیگران از من با ارزش تر هستند در معجزه اعتماد به نفس - گروه تحقیقاتی سیف

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *