دو اصل مهم قانون جذب که به آن نیاز دارید

دو اصل مهم قانون جذب

بعد از همه چیزهایی که درباره قانون جذب گفتیم، نیاز است که بعضی موارد را کمی بیشتر شکافته تا درک و روش انجام آن برای همه امکان پذیر گردد. در این دو اصل مهم قانون جذب را می خواهیم مورد بررسی قرار دهیم. اگر واقعاً به دنبال سعادتمندی هستید و می خواهید از هیچ به همه چیز برسید، باید این دو اصل مهم قانون جذب را بخوبی درک و به کار گیرید.

دو اصل مهم قانون جذب

اصل اول: خواستن

بسیاری از افرادی که مدام با شکست مواجه می شوند، یا اصلا پیشرفتی در زندگی نصیبشان نمی شود، دلیل اصلی آن دلبستگی به کاری است که انجام می دهند. یا دلبستگی به مکانی که در آن زندگی می کنند. و حتی ممکن است دلبستگی هایی چون به افراد خاص مانند پدر و مادر، دوستان داشته باشند. و این دلبستگی ها باعث شده تا مسیری را در پیش بگیرند که جز بن بست برایشان نیست و با تکرار مداوم و دوباره رفتن از همان مسیر همان نتیجه همیشگی را می گیرند.

لذا برای اینکه این افراد بتوانند قانون جذب را به کار گیرند قبل از هر چیز نیاز به رها شدن از دلبستگی هایی دارند که سد راهشان شده است. از آنجایی که می دانیم برای رها شدن از دلبستگی ها و در پیش گرفتن راهی جدید نیاز به تغییر دارد لازم است برای تغییر، خواستن صورت گیرد. با این توضیح هم اکنون میدانید اصل اول قانون جذب خواستن است.

اما نه این که خواستن به گونه ای باشد که با کوچکترین عکس العمل احساسی از آن منصرف شده و مسیر قبل را در پیش گیرند.

یک مثال از خواستن ضعیف:

تصمیم اشتباه

دوستی داشتیم که در زمینه کامپیوتر حرفه ای بود اما علیرغم حرفه ای بودنش هرگز به موفقیت و ثروت دست پیدا نمی کرد و همیشه از نداشتن می نالید. با کمی کنکاش در روش های کاری اش متوجه شدیم که ایشان دو اشکال اساسی در کارش وجود دارد. مشکل اول اینکه دلش برای جیب مشتری میسوخت و بسیاری از خدمات حرفه ای را با مبلغی بسیار ناچیز و گاهاً رایگان برایشان انجام میداد. و مشکل دوم پاسخگویی به تلفن هایی که از جانب مشتریان می شد و تمام تجربه ی کاری اش را پشت تلفن بصورت رایگان برای حل مشکل مشتری تخلیه می کرد.

طی راهنمایی هایی که به وی کردیم ایشان تصمیم گرفت که تغییراتی در روش کارش ایجاد کند و با ارائه آموزش هایی به وی توصیه کردیم که از کمتر شدن مراجعه کننده نترسد و تنها با تکیه بر فکر خود و با استفاده از قانون جذب آنها را طبق میل خود به سمت خود بکشد. و باید قبول کند که هر مشتری یعنی بخشی از ثروت، ولی وی در همان ابتدای امر به محض اینکه با رفتار بد مشتریان در مقابل درخواست مبلغ مواجه شد سریعاً از تصمیم خود بازگشت و همان روال قبل را در پیش گرفت. مشخص است که ایشان نه تنها با تغییر روش بلکه با هیچ روش دیگری مانند استفاده از قانون جذب، تغییر باورها و غیره نیز به نتیجه نخواهد رسید زیرا اسیر احساسات غلط خود و دیگران است.

خواستن فرد در استفاده از قانون جذب و تغییر روش ها باید کاملاً جدی باشد و وقتی تصمیم گرفت که بخواهد چیزی را بدست آورد و بر طبق اصول قانون جذب کاری را انجام دهد دیگر نباید از آن منصرف شود.

اصل دوم: باور کردن

جمله ی معروفی است که میگوید: امان از آن روزی که انسانی بخواهد و باور کند….

وقتی شخص بصورت جدی تصمیم می گیرد که قانون جذب را به اجرا در آورد و در کنار آن تغییراتی را در روند کار و رفتارش ایجاد کند، نباید از شکست های جزئی و موفتی دلسرد شود. در هر صورت این شخص تا کنون نیز ضررها و شکست های زیادی را متحمل شده است بنابراین با تجربه چند شکست کوچک و جزئی مشکلی نباید داشته باشد. این مشکل زمانی حل می شود که شخص باور قلبی و یقیق داشته باشد که به آنچه که می اندیشد حتماً دست پیدا می کند.

این باورها هستند که نظام فکری انسان را می سازند. قانون جذب به باور هایتان پاسخ مثبت می دهد و اگر با شک و دودلی بخواهید ادای اجرا کردن قانون جذب را در بیاورید هرگز موفق نخواهید شد. بنابراین دو اصل مهم قانون جذب که شامل خواستن و باور است را سرلوحه و سرمشق قرار داده و با انجام تمریناتی چون تکرار حملات تأکیدی می توانید تصمیماتی قدرتمند و باورهایی عالی بسازید.

 

امتیاز 4 از 2 رای

13 دیدگاه برای “دو اصل مهم قانون جذب که به آن نیاز دارید

 1. سلام گفت:

  سلام . یه سوال دارم. اینکه میشه از وسطای جذب خواستمونو یا به عبارتی هدفمونو عوض کنیم؟؟

  •  علیرضا سیف گفت:

   سلام خدمت شما سرکار خانم فائزه
   امیدوارم حالتون خوب باشه
   بله ، موضوعی که شما مطرح کردید شدنی هست ، در دوره های هدف گذاری که برگزار می کنیم و یا بصورت رایگان در حال حاضر در کانال تلگرام شروع کردیم ، به دوستان میگم اهداف خودشون رو تا جایی که می توانند در دفتری یاد داشت کنند و برخی از افراد تا بیش از ۱۰۰ هدف برای خودشان انتخاب می کنند و یادداشت می کنند ولی در ادامه جلسات خیلی از این اهداف ریزش پیدا کرده و به ۳ هدف می رسند ، در واقع اهداف اصلی خودشان را انتخاب می کنند .
   شما هم در هر مرحله ای متوجه بشید که این هدف به درد شما نمی خورد ، سریعاً آن را عوض کنید و در راستای خواسته جدید گام بردارید که من بعنوان مدرس و مربی در حوزه توسعه فردی تمام سعی و تلاشم رو میکنم شما عزیزان بتوانید هدف اصلی خودتان را از همان ابتدا به درستی انتخاب کنید .ضمناً اگر عضو کانال تلگرام گروه تحقیقاتی سیف نیستید از شما دعوت میکنم عضو کانال حتماً بشید و ویس های رایگان را دنبال کنید و یا در دوره رایگان جادوی هدف گذاری سایت که در بالای سایت موجود هست وارد بشید و فایل های صوتی را در ایمیل تان بصورت روزانه دریافت کنید .
   ضمناً هر سوالی در این زمینه داشتید همین جا بپرسید ، بصورت کامل خدمتتان پاسخ خواهیم داد.
   موفق باشید

  •  علیرضا سیف گفت:

   سلام خدمت شما
   دلایل متعددی می تونه داشته باشه ، شاید شما هنوز به توانایی هایتان ایمان ندارید ، یا فکر می کنید عزت نفس و اعتماد به نفس خوبی دارید ولی این طور نیست .
   آیا ویس های کانال تلگرام گروه تحقیقاتی سیف را گوش می کنید ؟

  • alireza seif گفت:

   با سلام خدمت شما سرکار خانم اثنی عشری
   باور داشتن یکی از اصول بسیار مهم در قوانین جهان هستی و نظام باورها می باشد . اصولاً با قانون باورها و رعایت اصول این قانون رسیدن به هر موفقیتی ممکن می شود .
   ممنون از شما و ارائه نظرات زیباتون
   موفق باشید

 2. پروين شيربيشه گفت:

  با سلام
  از مطالب مفید شما در زمینه موفقیت استفاده می کنم
  مثال شما در این مقاله (دوست حرفه ای در کامپیوتر) بسیار بیانگر و کمک کننده بود
  و نشان می داد که چگونه گاهی ما با نوعرفتار غلط، قانون جذب را در زندگی خود به قانون دفع تبدیل می کنیم
  در نتیجه با وجود کار و فعالیت زیاد، دستاورد چندانی کسب نمی کنیم

  • alireza seif گفت:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز و گرامی
   قانون جهان هستی و یا بهتر بگویم خداوند عزیز و مهربان کارش رو خیلی اصولی و صحیح و دقیق انجام میدهد ، من معتقدم لازم نیست برای موفقیت و رسیدن به اهداف و روباهامون تلاش زیاد انجام داد بلکه می بایست در مسیر درست حرکت کرد خوده کائنات و… به شما در این مسیر کمک میکنند . اگر هم شما در این مسیر تلاش بکنی هیچ وقت خسته نمیشی چون داری لذت میبری و…
   موفق باشید

 3. سیدمحمد غریبیان گفت:

  دو اصل مهم یعنی اینکه ما بتوانیم سطح خواسته ها ی خود را بالا ببریم و باورهای خود را مورد بازسازی اساسی قرار بدهیم
  ممنون از شمایی که اینگونه نکات اساسی قانون جذب را بیان می کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *