قانون جذب در قرآن کریم

قانون جذب در قرآن مجید

برخلاف تصور عامه ی مردم که گمان می کنند در همین چند سال اخیر فرضیه قانون جذب مطرح شده و به گونه های مختلف به آن پرداخته شده، از هزاران سال قبل بسیاری از بزرگان الهی به این قانون اشاره کرده اند و مهمتر از آن بحث قانون جذب در قرآن مجید است که می تواند برای ما مسلمانانی که قصد داریم با استفاده از قانون جذب خواسته های خود را برآورده نماییم بسیار جالب بوده و ما می توانیم آیات مربوط به قانون جذب در قرآن مجید را به فال نیک گرفته و در نا امیدی و درماندگی هایمان به آنها پناه ببریم. در این مقاله قصد داریم به موضوع قانون جذب در قرآن مجید بپردازیم و آیاتی که در قرآن مرتبط با قانون جذب است، برای شما بازگو نماییم.

قانون جذب در قرآن مجید

۱ – آیه ۱۸۶ سوره بقره :

قانون جذب در قرآن مجید

وَإِذَا سَاءَلَکَ عِبَادِى عَنِّى فَإِنّى قَرِیبٌ اءُجِیبُ دَعْوَهَ الْدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْیَسْتَجِیبُواْ لِى وَ لْیُؤ مِنُوا بِى لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ

و هرگاه بندگانم از تو درباره من پرسند (بگو:) همانا من نزدیکم ؛ دعاى نیایشگر را آنگاه که مرا مى خواند پاسخ مى گویم . پس باید دعوت مرا بپذیرند و به من ایمان آورند، باشد که به رشد رسند.

همانطور که می بینید در این آیه مقدس به نخستین گام از قانون جذب یعنی مرحله “خواستن” پرداخته شده است. وقتی قصد داریم با استفاده از قانون جذب خواسته ای از آرزوهایمان را برآورده نماییم باید در ابتدا آن خواسته را با تمام جزئیاتش از کائنات طلب کنیم. هر چقدر شور و اشتیاق ما برای به دست آوردن خواسته مان بیشتر باشد سریعتر خواهیم توانست به آرزوی خود دست یابیم. این آیه نیز مصداقی ست بر این ادعا. خداوند می فرماید برای اجابت خواسته هایتان ابتدا آنها را از من بخواهید.

۲ – آیه ۶۰ سوره غافر :

آیات مربوط به قانون جذب در قرآن

وَ قالَ رَبُّکُمُ ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکُمْ إِنَّ الَّذِینَ یَسْتَکْبِرُونَ عَنْ عِبادَتِی سَیَدْخُلُونَ جَهَنَّمَ داخِرِینَ

و پروردگارتان گفت: «مرا بخوانید تا براى شما اجابت کنم. همانا کسانى که از عبادت من سر باز زده و تکبّر مى‌ ورزند به زودى با سرافکندگى به جهنّم وارد مى ‌شوند»

در این آیه ی مبارکه نیز خداوند بار دیگر به اهمیت خواستن اشاره کرده است. خدای تبارک و تعالی می فرماید بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را، به این معنی که برای به دست آوردن هر چیزی ابتدا باید آن را با خلوص و خضوع از کائنات و جهان هستی درخواست نمایید، برای خواستن چیزی نباید به یک بار بسنده نمایید، به عنوان مثال حتماً شما هم به یاد می آورید که در دوران کودکی از والدین خود چیزی طلب کرده اید، مثلاً برای داشتن یک دوچرخه بارها و بارها تکرار می کردیم که پدر برایم دوچرخه می خری؟ کی برایم دوچرخه می خری؟ و هر روز این درخواست تکرار می شد تا اینکه روزی پدر با یک دوچرخه زیبا از راه می رسید و خواسته ی ما را برآورده می کرد. پس از دوران کودکی این اصل در وجود ما نهادینه شده که برای به دست آوردن هر چیزی باید بارها آن را درخواست کنیم، فقط ممکن است به مرور زمان بعضی از ما این قانون را فراموش کرده باشیم، ولی با مراجعه به قرآن و مطالعه آیات مربوط به قانون جذب در قرآن مجید می توانیم این خواستن روزانه را در ضمیر ناخود آگاهمان فعال نماییم.

۳ – آیات ۷ و ۸ سوره زلزال

آیات مربوط به قانون جذب در قرآن

فَمَنْ یَعْمَلْ مِثْقالَ ذَرَّهٍ خَیْراً یَرَهُ

پس هر کس به مقدار ذرّه‌ اى کار نیک کرده باشد همان را ببیند.

وَ مَنْ یَعْمَلْ مِثْقالَ ذَرَّهٍ شَرًّا یَرَهُ

و هرکس هم وزن ذره ‌اى کار بد کرده باشد آن را ببیند.

این آیات مبارکه اشاره به قانون ثانویه ارتعاش و جذب فرکانس های مشابه است. همانطور که در مقالات قبل گفتیم هر کدام از افکار، اعمال و کلمات ما دارای فرکانس هایی مثبت یا منفی هستند و زمانی که از ما ساطع می شوند در جهان هستی می گردند و می چرخند و موارد هم فرکانس با خودشان را پیدا کرده و به سوی ما جذب می کنند. بخاطر همین است که می گویند : “هر چه کنی به خود کنی، گر همه نیک و بد کنی”. پس مبادا گمان کنید افکار، اعمال و کلمات منفی در همین لحظه تمام شده و دیگر با شما کاری نخواهند داشت، خیر این چنین نیست. این انرژی منفی که در لحظه از شما ساطع می شوند شاید چند لحظه بعد و شاید چندین سال بعد به خودتان باز گردد، پس تا می توانید از اعمال، افکار و کلماتی با بار منفی خودداری کرده و برای جذب خواسته هایتان سعی کنید همیشه ارتعاش مثبت به سوی کائنات روانه نمایید.

کاربران گرامی آیا شما آیات دیگری که مرتبط با قانون جذب در قرآن مجید باشند را سراغ دارید؟ اگر این چنین است آن آیات مقدس را با ما و دیگران کاربران به اشتراک بگذارید.

امتیاز 1.5 از 2 رای

  1. سینا گفت:

    ببخشید ی سوال ذهن من رو به خودش مشغول کرده
    در این که کتاب قرآن آسمانی و از طرف خدا نازل شده شکی نیس اما مگه شما در قانون جذب نمیگید نباید ذهنمون رو برای چیزایی که نمیخوایم معطوف نکنیم و به چیزایی ک میخوایم فکر کنیم ؟ چون قانون جذب به هرچیزی که ذهنتو باهاش درگیر کنی پاسخ میده … حالا آخر سوره حمد میگه نه کسانی که غضب کردی بهشون و نه گمراهان… چه توضیحی هست در مورد این؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *